Zamknij
REKLAMA

Czym są nowoczesne systemy kominowe?

13:13, 05.07.2022 | Materiał partnera

Dziś gotowe systemy kominowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Trudno się dziwić, gdyż producenci stale sięgają po nowoczesne rozwiązania. Jak wybrać opcję najlepiej dopasowaną do osobistych potrzeb? O tym przeczytasz w naszym poradniku!

Szybkość montażu

Podczas budowy domu czas ma bardzo ważne znaczenie. Jeśli chcesz szybko i sprawnie poradzić sobie z instalacją komina, wybór gotowego systemu będzie strzałem w dziesiątkę. Ponadto nowoczesne kominy są dużo łatwiejsze w montażu niż murowane konstrukcje, charakterystyczne dla tradycyjnego budownictwa. Wystarczy, że skorzystasz z propozycji renomowanego producenta, a zakup na pewno będzie udany. Przekonało się o tym wielu inwestorów, którzy cenią wygodę.

Jeżeli masz odpowiednie umiejętności, możesz samemu zamontować system. Producenci do każdego kompletu elementów dołączają instrukcję, w której znajdziesz wszystkie niuanse techniczne. Samodzielna praca pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a komin będzie gotowy maksymalnie w ciągu dwóch dni. Jeśli jesteś złotą rączką, instalacja nie powinna Ci sprawić żadnych problemów. Pamiętaj jednak, aby wybrać system dopasowany do Twojego urządzenia grzewczego. Tylko wtedy będzie on pracował na odpowiednim poziomie.

Bezpieczne i sprawdzone rozwiązania

Oferta uznanych firm obejmuje dziś wiele systemów, a wybór kompatybilnej z urządzeniem grzewczym konstrukcji zapewni domownikom bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Ponadto nowoczesne kominy wykonane są z materiałów kwasoodpornych i wytrzymałych na działanie wysokich temperatur czy ognia. Zwróć uwagę, że każdy komin powinien spełniać europejskie normy odporności na pożar sadzy.

Na tym jednak nie koniec, gdyż możesz postawić na rozwiązania z dodatkową warstwą w formie izolacji termicznej – umieszcza się ją pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną warstwą. W ten sposób możesz łatwo zabezpieczyć instalację przed utratą ciepła. W dodatku taka konstrukcja zapewnia wysoki poziom szczelności i pod tym względem sprawdza się dużo lepiej niż kominy murowane.

Wszystko to sprawia, że nowoczesne kominy stanowią bezpieczne i polecane przez wielu ekspertów rozwiązanie. Ponadto najlepsi producenci zapewniają gwarancję nawet na 30 lat. Jeżeli więc zależy Ci na sprawdzonych systemach, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie.

Uniwersalne rozwiązanie

Wiele gotowych systemów kominowych pasuje do różnych kotłów. W dodatku sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Odpowiednio wybrana konstrukcja pozwoli Ci podłączyć wkład kominkowy z płaszczem wodnym, a także system dystrybucji gorącego powietrza. W ten sposób zapewnisz sobie efektywne doprowadzanie ciepła do wszystkich pomieszczeń.

Oferta dobrych firm jest tak zróżnicowana, że z łatwością znajdziesz nowoczesne kominy dopasowane również do mniejszych domów. Kolejnym atutem jest estetyka, gdyż wielu producentów stosuje designerskie rozwiązania. Teraz wybór wysokiej jakości systemu jest na wyciągnięcie ręki. Możesz dołączyć do wielu zadowolonych inwestorów.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%