Zamknij
REKLAMA

Kiedy warto zainwestować w bieżnię rehabilitacyjną?

12:33, 23.06.2022 | Materiał partnera

Specjalistyczna bieżnia rehabilitacyjna jest jednym z nowoczesnych przyrządów fizjoterapeutycznych. Dzięki zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń gwarantuje pełną stabilizację ćwiczącego podczas całego treningu. Urządzenie to przydatne jest między innymi podczas odzyskiwania pełni sprawności po przebytym urazie. Znajduje zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i w centrach medycznych oraz siłowniach.

Czym różni się bieżnia rehabilitacyjna od tradycyjnej?

Główna różnica, pomiędzy tymi dwoma rodzajami sprzętu do ćwiczeń, widoczna jest w ich budowie oraz zastosowaniu. Bieżnia rehabilitacyjna została wyposażona w dodatkową poręcz oraz pasy zabezpieczające ćwiczącego przed upadkiem. Barierka dostępna na całej długości urządzenia skutecznie ochrania pacjenta przed groźną utratą równowagi. Równie istotna jest obecność poręczy z przodu, która ułatwia wykonywanie ćwiczeń nawet osobom z ograniczeniami ruchowymi.

Te dodatkowe podpory są szczególnie przydatne podczas pierwszych treningów, gdy ciało rekonwalescenta jest znacznie osłabione. Co więcej, profesjonalny ekwipunek do rehabilitacji posiada amortyzację, które chronią stawy przed nadmiernym obciążeniem i ewentualnym odnowieniem kontuzji. Istotnym udogodnieniem jest także system ułatwiający wchodzenie i schodzenie z maszyny. Szeroki wybór praktycznego sprzętu, dostosowanego do potrzeb pacjentów powracających do zdrowia, dostępny jest w ofercie firmy SportsArt.

Komu zaleca się ćwiczenia na bieżni rehabilitacyjnej?

Ćwiczenia w centrum rehabilitacji przy użyciu specjalistycznej bieżni mają głównie na celu wzmocnienie mięśni nóg. Dodatkowo trening tego rodzaju pozytywnie wpływa na ogólną wydolność organizmu, postawę oraz utrzymywanie równowagi pacjenta. Możliwość zmiany trybu pracy pozwalają dostosować tempo działania maszyny do indywidualnych potrzeb i ograniczeń ćwiczącego.

Przeważnie rekonwalescent rozpoczyna spotkania od ponownej nauki chodzenia, przez spokojny marsz, energiczny chód, aż po bieg. Początkowo treningi na bieżni mogą być trudne, jednak są w pełni bezpieczne i przynoszą widoczne efekty. Pacjenci korzystający z bieżni, szybciej powracają do zdrowia, wzmacniają przy tym mięśnie oraz stabilizują stawy. Ponadto te specjalistyczne urządzenia wyposażone są w przyrządy monitorujące parametry.

W jakich miejscach sprawdzi się bieżnia rehabilitacyjna?

Żaden nowoczesny gabinet rehabilitacji nie może obejść się bez nowoczesnej bieżni fizjoterapeutycznej. Szeroki wybór różnorodnych programów pozwoli dopasować tryb pracy urządzenia do każdego pacjenta. Sprzęt firmy SportsArt dostosowany jest zarówno do wymagań pacjentów po wypadkach, jak i do potrzeb osób starszych, z ograniczeniami ruchowymi oraz w leczeniu kardiologicznym.

Jednocześnie ten rodzaj wyposażenia rehabilitacyjnego sprawdzi się w prywatnym domu każdego seniora oraz osoby wymagającej regularnej fizjoterapii. Gwarantujące bezpieczeństwo regulowane poręcze oraz dodatkowe zabezpieczenia, pozwalają na pewne użytkowanie, nawet w przypadku zaburzeń równowagi. Urządzenia te posiadają przy tym zdalne sterowanie oraz prędkość wsteczną. Utrzymanie odpowiedniej kondycji fizycznej pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego tak ważne jest by zadbać o nią na każdym etapie życia.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%