Termomodernizacja wełną mineralną skutecznie poprawia efektywności energetyczną budynków i zwiększa komfort cieplny mieszkańców. Zobacz, jakie jeszcze korzyści niesie ocieplenie domu tym materiałem izolacyjnym.
W domach ocieplonych wełną mineralną mieszka się lepiej. Masz zapewniony komfort cieplny, redukcję hałasów i ochronę przed wilgocią. Termomodernizacja przebiega szybko, a samo układanie wełny jest na tyle łatwe, że wykonasz je samodzielnie.
Wełna mineralna jest znana z bardzo dobrych właściwości izolacyjnych, które pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku. Zimą zapobiega utracie ciepła, a latem nadmiernemu nagrzewaniu się budynku, co przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji.
Wełna mineralna to produkt przyjaznym dla środowiska, ponieważ w dużej mierze wytwarza się ją z surowców naturalnych, takich jak bazalt czy szkło. Ponadto jest w pełni niepalna i nie emituje substancji toksycznych ani gazów szkodliwych dla zdrowia. Czyni ją to bezpieczną zarówno dla ludzi, jak i dla planety.
Wełna mineralna charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Nie ulega deformacjom, nie gniecie się ani nie osiada w miarę upływu czasu. Oznacza to, że zachowuje swoje właściwości izolacyjne przez długi czas.. Dzięki temu nie trzeba jej wymieniać często, co przekłada się na oszczędności. Jeśli odpowiednio wykonasz przegrodę i zapewnisz jej wentylację, jeden remont zapewni Ci spokój na wiele lat.
Wełna mineralna wykazuje odporność na rozwijanie się pleśni i grzybów. Izolacja z wełny zapobiega problemom zdrowotnym związanym i pomaga utrzymać dobrą jakość powietrza wewnątrz budynku. Podczas układania wełny warto zwrócić uwagę na okolice stolarki okiennej i drzwiowej i porządnie je uszczelnić. Zapobiegnie to osadzaniu się wilgoci.
Montaż wełny mineralnej jest stosunkowo prosty i szybki, co przekłada się na ograniczenie kosztów związanych z pracami budowlanymi. Można ją stosować zarówno w nowo budowanych budynkach, jak i podczas modernizacji istniejących obiektów. Do tego przedsięwzięcia nie potrzebujesz koniecznie wzywać fachowców. Rolki wełny w przegrodach paroizolacyjnych i paroprzepuszczalnych układa się szybko.
Wełna mineralna ma właściwości akustyczne. Tłumi dźwięki i wyraźnie poprawia komfort akustyczny w budynku. Działa jako izolator dźwięku, co jest istotne zwłaszcza w przypadku budynków mieszkalnych i biurowych. Zapewnia prywatność mieszkańcom i sprawia, że pracownicy nie przeszkadzają sobie nawzajem.
System grzewczy wspierany wełna mineralną pozwala obniżyć rachunki za energię elektryczną. Ocieplone dach, ściany i podłoga zatrzymują ciepłe powietrze wewnątrz budynku. Przez sam dach i ściany potrafi uciec do 60% ciepła. To bardzo dużo, więc ocieplając te powierzchnie od razu odczujesz różnicę w wysokości rachunków.
Istnieją różne formy wsparcia osób, które chcą uzyskać pieniądze na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalacje fotowoltaiczne wymianę kotła i zainstalowanie urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii do ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej. Należa do nich m. in. program Czyste Powietrze i dotacja w formie ulgi termomodernizacyjnej, którą można odliczyć od podatku. Dofinansowanie otrzymasz również wówczas, kiedy chcesz ocieplić dom wełną mineralną.
Zredukuj zużycie energii dzięki wełnie mienralnej. Spraw, by Twój dom był bardziej efektywny pod względem energetycznym. Wykorzystaj możliwości, jakie dają Ci dofinansowania i dotacje, umów się na audyt energetyczny i zwiększ komfort swojego życia.