Zamknij
REKLAMA

Sześć kroków do przyjaźni polsko-francuskiej w ZST w Mielcu

11:00, 01.06.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, Agnieszka Brzozowska uczestniczyła w dwustronnym polsko-francuskim seminarium eTwinning, które odbyło się w dniach 6-8 marca w Nicei we Francji.

eTwinning to wspólnota szkół w Europie, która od 2005 roku pomaga nauczycielom i uczniom. Program pomaga wykorzystywać Internet do współpracy ponad granicami – nauczyciele i uczniowie współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

Rezultatem seminarium w Nicei jest zarejestrowanie przez panią A Brzozowską projektu pt. Six steps to friendship - Sześć kroków do przyjaźni, który realizowany będzie przez uczniów ZST w Mielcu w 2020 r. we współpracy z dwoma polskimi oraz trzema francuskimi szkołami. Projekt będzie polegał na odkrywaniu różnic oraz podobieństw kulturowych pomiędzy nastolatkami ze szkół położonych w odległych od siebie regionach Francji i Polski.

Na początek uczniowie poznają charakterystyczne obrazy dla poszczególnych regionów obu państw, a następnie odpowiedzą na pytania dotyczące codziennego życia, które będą związane ze sposobem spędzania wolnego czasu, ulubionym sportem muzyką czy wreszcie ulubionym jedzeniem.

Warto podkreślić, ze tego typu projekty międzynarodowe mają duży wpływ na tworzenie wizji szkoły przyszłości. Rozwijają one zarówno warsztat pracy nauczyciela i szkoły, jak i przede wszystkim uczniów, którzy uczą się w drużynach międzynarodowych, na specjalnie przygotowanej do tego platformie.

Wartość dodana w trakcie realizacji takich projektów dotyczy zarówno rozwijania odpowiedzialności indywidualnej, jak i zbiorowej, kreatywności, rozsądnego wykorzystywania nowych mediów oraz tolerancji.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

InformacjaInformacja

3 1

W Unii Europejskiej to Francja najmocniej atakuje POLSKĘ !!!
A Macron działa tylko w jedną stronę - w Francuską !!! 15:17, 01.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NowaszkolaNowaszkola

1 0

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/odnowienie-partnerstwa-strategicznego-z-francja-oraz-nowe-otwarcie-w-relacjach-polsko-francuskich 20:06, 03.06.2020


70 MILIONÓW 70 MILIONÓW

1 1

Polska powinna opierać się o współpracę technologiczną z Szwecją, Norwegią, Finlandią a ciasno politycznie i gospodarczo z Węgrami, Czechami,Słowacją i może Chorwacją.

Powinniśmy stworzyć FEDERACJA która była by przeciw wagą dla największych gospodarek w europie i łączyła by Bałtyk z Adriatykiem;

PS; Polska + Czech + Węgry + Słowacja + Chorwacja = 38 + 12 + 9 + 6 + 5 = 70 MILIONÓW 15:28, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA