Zamknij
REKLAMA

Uczniowie SP6 dali włos [FOTO]

18:41, 12.12.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

W Szkole Podstawowej nr 6 podsumowano kolejną edycję projektu  „Daj Włos”. Uczniowie bezinteresownie ofiarowali swoje włosy, w ten sposób pomagając w wykonaniu peruk dla chorych po chemioterapii.

To inicjatywa Fundacji „Rak'n'Roll. Wygraj Życie!”, która organizując program „Daj Włos”. - Zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka - przekazują organizatorzy akcji oddawania włosów w mieleckiej Szkole Podstawowej numer 6.

- Cieszy fakt, że od dwóch lat, kiedy to szkoła, rozpoczęła współpracę z fundacją, ciągle zgłaszają się osoby, aby oddać swoje włosy. Do tej pory zebrano je od ponad 90 dzieci i dorosłych. Spotkanie pełne wspomnień i wzruszeń pokazało, jak wiele osób angażuje się w pomaganie innym - komentowała nauczycielka Mariola Drewniak, która jest inicjatorką całego projektu.

„Daj Włos!”, to program Fundacji „Rak'n'Roll Wygraj Życie!” Jego celem jest zebranie od chętnych osób włosów, które są wykorzystywane na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Peruki z naturalnych włosów są wyjątkowo drogie, a NFZ ich nie refunduje, więc to bardzo cenny dar. Włosy muszą być ścięte i przesłane w odpowiedni sposób, wg specjalnej instrukcji, a ich minimalna długość to 25 cm. Na wykonanie jednej peruki potrzeba od pięciu do dziesięciu ścięć.

- Widzimy więc, że potrzeby są ogromne. Fundacja przekazuje ścięte włosy do perukarni „Rokoko”, wykonującej piękne peruki, które bezpłatnie dostarcza kobietom walczącym z rakiem, aby w ten sposób wspomóc je w powrocie do zdrowia.  Na apel fundacji już po raz kolejny  odpowiedziała Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu - informuje Szkoła Podstawowa numer 6.

Koordynatorem wszystkich działań została  Mariola Drewniak, która razem z pomysłodawczynią Grażyną Kagan była główną organizatorką także pierwszych edycji. Teraz wzięły  w niej  udział dwa mieleckie salony fryzjerskie, które wykonały usługi bezpłatnie.

Podkreślić należy, że  włosy oddawane są całkiem bezinteresownie – mówią o tym oświadczenia o treści: „oddaję swoje obcięte włosy dobrowolnie i nieodpłatnie w ramach akcji DAJ WŁOS!”

Akcja szkoły to działanie wielu osób: rodziców, uczniów, pracowników obsługi, nauczycieli, dyrekcji. Organizatorzy raz jeszcze serdecznie dziękują wszystkim, którzy się w nią włączają.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

zdziwionyzdziwiony

0 0

Przykro, że tytuł promuje jedynie uczniów SP 6. W akcji Fundacji „Rak'n'Roll" brały udział dzieci które uczęszczają do innych szkół mieleckich, ( jak widać na zdjęciu) również z własnej inicjatywy. Brawa dla wszystkich dzieci, dziękujemy! 13:39, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA