Zamknij
REKLAMA

Złożyli kwiaty na grobie śp. Daniela Kozdęby. To pierwsza rocznica jego śmierci

16:43, 28.02.2019 | K.S
Skomentuj
Fot. Urząd Miejski w Mielcu
REKLAMA

W dniu dzisiejszym tj. czwartek 28 lutego przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Daniela Kozdęby Prezydenta Miasta Mielca, który zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 41 lat. Obecny prezydenta Mielca Jacek Wiśniewski wraz ze swoimi zastępcami i pracownikami Urzędu Miejskiego złożyli wiązanki na jego grobie.

- Rok temu pożegnaliśmy człowieka, który mimo takiej przeciwności losu jaką była ciężka choroba starał się jak najlepiej wypełniać misję jaką powierzyli mu mieszkańcy naszego miasta podczas wyborów samorządowych w roku 2014 – publikuje w rocznicowym materiale Urząd Miejski w Mielcu.

Mottem Daniela Kozdęby jako Prezydenta Miasta Mielca było hasło „Zawsze blisko ludzi”.

Jego kadencja, mimo że została skrócona przez nieuleczalną chorobę, zaowocowała odczuwalną przez wszystkich aktywizacją i integracją różnych grup społecznych miasta i   lokalnych organizacji pozarządowych. Pozwoliła mielczanom uwierzyć, że mają realny wpływ na decyzje władz miasta, że mieszkańcy są słuchani i zgłaszane przez nich problemy i bolączki są rozwiązywane przez prezydenta i podległą mu administrację miejską.

Ogromną wartością tej kadencji było stworzenie budżetu obywatelskiego dającego mieszkańcom miasta możliwość realizacji projektów wynikających z konkretnych potrzeb obywateli. Ciągłe spotkania z mieszkańcami pozwalały mu na poznanie ich opinii, problemów, a także marzeń. Konsultacje społeczne dotyczyły także inwestycji i zagospodarowania miejskich terenów.

Jego niepodważalnym sukcesem było łączenie mieszkańców w codziennym życiu, czego efektem było m.in. przywrócenie sylwestrowej zabawy na placu AK, obchodzenie Miejskich Walentynek i Święta Kobiet, „Wigilia dla samotnych i potrzebujących”, współorganizacja Orszaku Trzech Króli, Mieleckiego Forum Biznesu, Dni Kultury Chrześcijańskiej, Mieleckich Dni Seniora.

Za jego prezydentury powołano do życia Radę Seniorów i Mielecką Radę Pożytku Publicznego, a także pierwszą w Polsce poza Warszawą Szkołę Liderów oraz Mielecką Orkiestrę Symfoniczną. Znacząco wzrosły nakłady na sport wyczynowy, na szkolenie młodzieży i na stypendia sportowe. Miastu Mielec udało się pozyskać dziesiątki milionów złotych funduszy zewnętrznych, które przeznaczono na  dziesiątki realizowanych inwestycji.

Jedną z ważniejszych inicjatyw Daniela Kozdęby była decyzja o przebudowie i rozbudowie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego. Jego troska o poprawę stanu powietrza w Mielcu zaowocowało podpisaniem porozumienia z firmą Kronospan w sprawie szybszej realizacji inwestycji służących ochronie czystości powietrza. Konsekwencją tego porozumienia było zobowiązanie firmy do umożliwienia niezapowiedzianych kontroli oraz znaczne obniżenie emisji zanieczyszczeń. Rozszerzono monitoring czystości powietrza na terenie miasta wdrażając szereg działań służących ograniczaniu tzw. niskiej emisji.

Mielec wiele zawdzięcza prezydenturze Daniela Kozdęby. Nie sposób zebrać wszystkich jego dokonań. Miał wiele planów dotyczących uczynienia z Mielca miasta nowoczesnego, otwartego na nowe technologie, a przede wszystkim przyjaznego dla mieszkańców.

Sprawowanie funkcji prezydenta było dla Daniela Kozdęby służbą dla której poświęcił wszystkie siły. Do końca swoich dni walczył z przeciwnościami losu z nadzieją na pokonanie nowotworu. Niestety tej walki nie udało mu się wygrać.

Msza św. w intencji śp. Daniela Kozdęby zaplanowana na czwartek 28 lutego o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Ducha Świętego na osiedlu Lotników.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

SmutneSmutne

34 7

Trzeba było do tego, aż Media zabierać na cmentarz. Bez zdjęć pewnie wizyta na grobie byłaby nieważna. Oj ludzie, ludzie jedni przebijają drugich... 17:00, 28.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BobiBobi

11 6

Z tego co się orientuje to mediów tam właśnie nie było. Urzędnicy poszli i zrobili pamiątkowe foto 18:15, 28.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzopkaSzopka

13 12

Oj szopka jeszcze tam was nie było. 18:25, 28.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

heh*heh*

14 10

No cóż widać parcie na szkło i medialność najważniejsze.
Kto komu zabroni za publiczną kasę... 18:27, 28.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mielczaninmielczanin

14 15

ujadaja ci co swietowali miesiecznice 18:56, 28.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RafalRafal

3 2

@mielczanin , dokładnie 10:34, 01.03.2019


Kondziu! Kondziu!

26 3

Pokój Jego duszy...

Najlepszy Prezydent Mielca, naprawdę wielka strata... 19:52, 28.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jusbjusb

11 9

To gest pamięci i szacunku ze strony władz miasta. Daniel Kozdęba zmarł zanim kadencja Prezydenta Miasta dobiegła końca.
Dlaczego w delegacji brakuje przedstawiciela z zarządu Rady Miejskiej ?
- przecież w zastępstwie fotel szefa miasta zajął Fryderyk Kapinos,
wypadałoby się pożegnać, bo "Człowieka prawego poznacie po czynach jego" 20:54, 28.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Jusbdo Jusb

7 0

Jak widzisz brakuje również z MKS ludzi ostatnio dużo przy okazji nowych tras MKS wspominali na forach mieszkańcy. Zamiast spokojnie złożyć kwiaty i wio do roboty robią totalni foty. 06:55, 01.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marko marko

9 3

Śliczna uroczystość nawet ławeczka dostała kwiaty -ale z jakiej okazji. A pamiętacie o innych zasłużonych dla Mielca ? 06:58, 01.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RafalRafal

4 8

pisowcy juz neguja , jak wszystko zreszta buhaha 07:25, 01.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

antoniantoni

5 2

buhaha pisowcom daj spokój , pisz na temat 10:30, 01.03.2019


REKLAMA
REKLAMA