Zamknij
REKLAMA

W kwietniu sprawdzana będzie szczelność kanalizacji w Rzemieniu

10:16, 23.03.2020 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu Sp. z o.o. informuje iż w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 roku w godzinach 7:00 – 15:00 będzie prowadzona akcja zadymiania sieci kanalizacji sanitarnej i przyłączy kanalizacyjnych do budynków na terenie miejscowości Rzemień.  

Akcja ta ma na celu sprawdzenie szczelności sieci kanalizacji sanitarnej, likwidację nielegalnych przyłączy, ujawnienie nielegalnego podłączenia wód opadowych i drenażowych do kanalizacji.

- W związku z tym prosimy państwa o sprawdzenie, gdzie włączona jest instalacja odprowadzająca wody opadowe i drenażowe z państwa posesji. Włączenie wód deszczowych do kanalizacji sanitarnej powoduje zmniejszenie możliwości odbioru ścieków przez istniejącą instalację podczas intensywnych deszczy, co w konsekwencji prowadzi do lokalnych podtopień lub zalewania niżej położonych nieruchomości - przekazuje Urząd Miejski w Przecławiu.

Odprowadzanie deszczówki do kanalizacji sanitarnej jest niezgodne z przepisami i powoduje wzrost kosztów funkcjonowania całego systemu kanalizacji sanitarnej z oczyszczalniami ścieków i pompowniami ścieków włącznie, co przekłada się bezpośrednio na wzrost cen oczyszczenia 1 m3 ścieków i dotyka ostatecznie wszystkich klientów Zakładu Gospodarki Komunalnej w Przecławiu.

Sprawdzenie szczelności sieci kanalizacji sanitarnej będzie wykonane za pomocą generatora nietoksycznego dymu – zimna para. Dym ten jest całkowicie nieszkodliwy, bezwonny, bezpieczny dla ludzi i zwierząt. - W przypadku pojawienia się dymu w pomieszczeniach zalecamy przewietrzenie pomieszczeń, a pojawienie się dymu w budynku świadczyć może o niewłaściwie działającej instalacji wewnętrznej budynku - czytamy w komunikacie urzędu.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

cvcv

1 0

Bardzo dobrze połowa ludzi ma podpięte rynny odprowadzające deszczówkę do kanalizacji teraz powinni i kary wsypać za nielegalny podłącz minimum 20tyś. to by więcej tak nie robili prosiłbym jeszcze gminę mielec o przeprowadzenie takiej szczelności bo znam osobiście takich delikwentów co w taki sam sposób mają podłączone żeby na podwórku było sucho jak popada deszczyk. 10:20, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone