Zamknij
REKLAMA

Olimpijski sukces uczniów z Technikum w Rzemieniu

13:00, 18.04.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

12 kwietnia w Kijanach (woj. lubelskie) oraz Piotrowicach Małych (woj. małopolskie) odbyła się XLIII Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w blokach przedmiotowych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, weterynaria ogrodnictwo i gastronomia. O najlepsze miejsce rywalizowała młodzież będąca uczniami techników i szkół rolniczych województw podkarpackiego i lubelskiego.

Olimpiada składała się z dwóch etapów: pisemnego i praktycznego. Uczestnicy konkursu mieli wykazać się nie tylko dużym zakresem wiedzy z takich dziedzin jak: rolnictwo, hodowla zwierząt, ogrodnictwo, weterynaria, gastronomia jak również umiejętnościami praktycznymi, które na co dzień zdobywają w Technikum w Rzemieniu.

Pasja i zaangażowanie z jaką nasi uczniowie podchodzą do zdobywania wiedzy, a także chęć bycia specjalistą i liderem w danej dziedzinie przełożyły się na wyniki olimpiady. Uczennica Gabriela Kiwak zajęła I miejsce z działu produkcja zwierzęca, uczeń Karol Tomecki I miejsce z ogrodnictwa, Aleksander Duma I miejsce - produkcja roślinna, Paulina Bienias II miejsce - weterynaria, Anna Krukowska III miejsce - weterynaria, Wojciech Krupski III miejsce z produkcji roślinnej i Paweł Michalski IV miejsce z produkcji zwierzęcej.

Warto nadmienić , że w bloku przedmiotów gastronomicznych szkołę bardzo dobrze  zaprezentowały: Oliwia Pleban, Wiktoria Rudzińska. Uczniowie ZSCKR w Rzemieniu śmiało mogą powtórzyć za Jamesem  Madisonem słowa: Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału- tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień.

Tak liczne sukcesy uczniów przyczyniły się do przyznania Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Szafera pierwszego miejsca wśród szkół rolniczych na Polskę południowo-wschodnią. Szkoła została także uhonorowana Pucharem JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Sukces uczniów jest efektem wytrwałej pracy uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych.

W dniach 7-8 czerwca w Hańczowej odbędzie się etap centralny olimpiady, szkołę reprezentować będą Gabriela Kiwak, Aleksander Duma, Paulina Bienias i Karol Tomecki. Uczniom serdecznie gratulujemy, jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Brawo młodzież Brawo młodzież

3 0

Brawo szkoła,brawo pedagodzy. Można powiedzieć ,że młodzi ze szkoły roznieśli konkurencję.
Warto dalej obserwować rozwój szkoły o młodzieży z nich na pewno wyrosną nie przeciętni obywatele.
Gratulacje od mieleckich lekkoatletów
js 14:07, 22.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoruBoru

4 0

Widać,że w tej szkole są młodzi którzy nie są z przypadku. Oni kochają to czego się uczą stąd ten sukces. 14:11, 22.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatjarMatjar

4 0

Cieszę się że moje koleżanki i koledzy osiągają takie sukcesy-tak trzymać brawo.Absolwent z 1966roku. 12:15, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA