Zamknij
REKLAMA

Respirator z Wadowic dotarł do pogotowia

13:27, 14.05.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Jak już informowaliśmy, samorząd gminy Wadowice Górne przekazał mieleckiemu pogotowiu ratunkowemu respirator. Sprzęt o wartości 30 tys. trafił właśnie do tej jednostki. Jak podkreśla personel medyczny, jeśli przed nami byłby kolejny wzrost zachorowań z powodu koronawirusa, pacjentów potrzebujących respiratorów może być wielu jednocześnie. Wtedy nie może zabraknąć sprzętu.

- Wciąż mamy stan epidemii i nie znamy przyszłości. Nie wiemy, jak sytuacja się rozwinie. Wszyscy mamy nadzieję, że niebawem pandemia wygaśnie, ale nie możemy być przygotowani jedynie na optymistyczny scenariusz. Jeśli przed nami dalsza i dłuższa walka, to dodatkowy respirator, czyli urządzenie wspomagające oddychanie pacjenta podczas transportu, jest aparaturą bezcenną – mówi Grzegorz Gałuszka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

W czwartek mielecka stacja wzbogaciła się o nowy sprzęt, który od razu zaczął służyć w karetce.

- Gmina Wadowice Górne na czele z wójtem Michałem Deptułą w poczuciu odpowiedzialności za pacjentów i solidarności ze służbami medycznymi uznała, że chce pomóc - mówi Elżbieta Wnuk, sekretarz gminy Wadowice Górne.

- Radni gminy jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu funduszy na zakup respiratora, który, naszym zdaniem, zawsze musi być w każdej karetce, szczególnie w dobie koronawirusa. To również nasz gest świadczący o wielkim szacunku do służb medycznych, podziwie dla tej niezwykle trudnej pracy, ale także nasze podziękowanie za poświęcenie, jakim jest nieustanna walka o życie i zdrowie człowieka - dodaje Elżbieta Wnuk.


– To cenny podarunek, ale i kolejny dowód na to, że gminy doceniają konieczność i potrzebę inwestowania w zabezpieczenia przed koronawirusem. Dziękuję samorządowi gminy za przekazanie środków, za odpowiedzialność, dalekowzroczność - powiedział starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak.

Jak podkreśla personel medyczny, jeśli przed nami byłby kolejny wzrost zachorowań z powodu koronawirusa, pacjentów potrzebujących respiratorów może być wielu jednocześnie. Wtedy nie może zabraknąć sprzętu.

– Nawet, kiedy pandemii nie ma, zdarzają się sytuacje, kiedy pacjentów mających problemy z oddychaniem jest w tym samym czasie wielu. Wtedy ta aparatura to bezpieczeństwo chorych i spokój ratowników. Dziękujemy za nią gminie Wadowice Górne, wójtowi Michałowi Deptule, przewodniczącemu rady oraz radnym  - dodaje dyrektor pogotowia.

Podarunek jest wart ponad 30 tys. zł.

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

marwomarwo

6 3

Taki respirator,powinien być,w każdej karetce wyjazdowej.Brawo wadowianie!!!!!!🙂🙂🙂🙂🙂 21:19, 14.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ratownik medyczny Ratownik medyczny

3 0

I jest w każdej wyjazdowej. Bez tego nie wyjedzie. Ten respirator to dodatkowy sprzęt na zapas 22:24, 14.05.2020


AntypisiorAntypisior

7 3

Wielu wyznawców kaczstanu nie ma pojęcia jak działa respirator i skąd się biorą pieniądze wspierające patologie, oraz dlaczego ceny poszły w góry. Najważniejsze że raper rządzi. 22:03, 14.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pipipipi

5 0

no to teraz czekamy na Tuszów... jak tam? 23:08, 14.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WadowiczaninWadowiczanin

0 0

to Tuszów czeka na respirator od szpitala im się po prostu należy ! 11:52, 19.05.2020


REKLAMA