W niedzielę dominacja Stali. Remis w siatkarskim finale!

19:28, 08.05.2022 mb Aktualizacja: 19:43, 08.05.2022

W sobotę triumfował Tarnów, a w niedzielę Mielec. W finale siatkarskiej pierwszej ligi mamy remis, po tym jak Stal pokonała Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0.

Siatkówka, finał 1 ligi (mecz nr 2)
Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - ITA Tools Stal Mielec 0:3 (9:25, 23:25, 23:25)

Stan rywalizacji: 1:1 (gra do trzech zwycięstw)

ITA Tools Stal Mielec: Mras, Gawlak, Stroiwąs, Bryda, Molenda, Szczygioł - Samul, Hnatyszyn

MVP: Julita Molenda

Punktowanie w drugim meczu finału zaczęła Sandra Szczygioł, chwilę później punkt zdobyła Molenda. Serwisem sporo problemów tarnowskiej drużynie sprawiła Bryda. Mielczanki wyszły na prowadzenie 4:0. Po asie Brydy było już 5:0, a atak Gawlak ze środka dał ITA Tools wynik 6:0. Interweniował trener Wójtowicz, co dało im przełamanie - tarnowianki w końcu zdobyły punkt.

Mielczanki jednak nie zwalniały. Skutecznie atakowały Szczygioł i Gawlak, a tarnowianki miały potężne problemy z przyjęciem piłki. To bezlitośnie wykorzystywały zawodniczki Stali. Przy wyniku 3:12 o kolejny czas prosił trener gospodyń. Po tej przerwie nastąpiła długa wymiana ciosów, ale w ataku pomyliły się tarnowianki, chwilę później skutecznie zagrała Molenda. Trener z Tarnowa próbował rotować składem. Nie przyniosło to jednak rezultatów. Gospodynie były pogubione, a mielczanki grały swoje i wypracowały przewagę 6:19. Takiej punktowej zaliczki nie dało się roztrwonić i Stal pierwszego seta wygrała aż do 9!

Drugiego seta lepiej, bo od prowadzenia 2:0, zaczęły tarnowianki. Przy wyniku 5:1 o czas prosił trener Zawieracz. Po niej mielczanki zdobyły punkt blokiem, jednak gospodynie, w porównaniu z pierwszym setem, mocno zmieniły swoją grę. Były skuteczne, co powodowało błędy po stronie Stali. Gospodynie długo utrzymywały czteropunktową przewagę.

Mielczanki próbowały atakować środkiem, dobrze grał też blok. Po pomyłce tarnowianek, Stal zdołała zbliżyć się do rywalek na 10:8. Jednak kolejne trzy punkty padły łupem gospodyń i znów miały one przewagę. Reagował trener Zawieracz. Najpierw piłkę po walce na siatce skutecznie przepchnęła Szczygioł, potem fatalnie przyjęła piłkę zawodniczka z Tarnowa i Stal odrobiła dwa punkty. Szybko o czas prosił trener Wójtowicz.

Mocny atak Molendy doprowadził do wyniku 14:13. Ponownie interweniował trener gospodyń. Te znów zdołały odskoczyć na trzy punkty. Mielczanki goniły i dogoniły wynik dzięki asowi serwisowemu Szczygioł. Było 16:16. Końcówka seta to wyrównana gra obu zespołów. Pierwsze prowadzenie 21:20 w tej części meczu dała Stali Szczygioł. Nie zabrakło też kontrowersji po ataku mielczanek - te były pewne, że trafiły w ręce tarnowskiego bloku, gospodynie z kolei sugerowały atak w siatkę.

W tym chaosie to mielczanki były górą, zdobyły przewagę 23:21. Zepsuta zagrywka Tarnowa dała wygraną Stali 25:23.

Trzecia parta zaczęła się od skutecznego ataku Brydy, po niej punktowała Gawlak, blok aut i było 3:0 dla Stali. Tarnowianki wzięły się jednak do pracy i szybko doprowadziły do remisu, a już chwilę później miały przewagę 6:3. Po takiej serii tarnowianek o czas prosił trener Zawieracz. Tarnowianki jednak trzypunktową przewagę utrzymywały.

Stal do rywalek zbliżyła się przy wyniku 13:12, chwilę później pomyliła się Ponikowska, co dało remis. As serwisowy Gawlak dał mielczankom prowadzenie 15:14. Błąd tarnowianek i Stal miała wynik 16:14. W tym momencie interweniował trener Wójtowicz. Dało to spodziewany skutek i gospodynie doprowadziły do remisu 16:16.

Końcówka trzeciej partii była mocno nerwowa po obu stronach, a gra toczyła się punkt za punkt. Blok Szczygioł i Gawlak dał prowadzenie 21:20. Długa wymiana dała piłkę meczową dla Stali, pomyliła się jednak w serwisie Szczygioł. Mecz zakończyła Molenda, trzeci set zakończył się wynikiem 23:35.

Stan rywalizacji w finale to 1:1. W weekend mecze w Mielcu, które być może rozstrzygną, która drużyna awansuje do Tauron Ligi.