Fot. UM Mielec
Jedną z kluczowych inwestycji był remont ulicy Tumanowicza, na który mieszkańcy czekali od lat. Prace były intensywnie prowadzone mimo trudnych warunków atmosferycznych. Na prawie 200-metrowym odcinku ulicy wykonano m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, jej oczyszczenie, ułożenie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego oraz mieszanki bitumiczno-mineralnej, a także regulację pionową studni rewizyjnych i wpustów ulicznych.
Warto wspomnieć też o drugiej inwestycji. To nowa alejka spacerowa, zrealizowana pod koniec ubiegłego roku w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. To przykład zadania zgłoszonego i wybranego przez mieszkańców. Alejka ma 110 metrów długości i prawie dwa metry szerokości. W ramach prac wykonano korytowanie, nową podbudowę z kruszywa, obrzeża betonowe oraz nawierzchnię z kostki betonowej.
- Zakres prac na obu zadaniach był kompleksowy i obejmował zarówno poprawę nawierzchni, jak i dostosowanie infrastruktury do najwyższych standardów technicznych. Inwestycje zostały zrealizowane z myślą o mieszkańcach, zwłaszcza Osiedla Kazimierza Wielkiego - wyjaśnia Krzysztof Szostak, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Mielca odpowiedzialny za inwestycje.
- Zrealizowane zadania to kolejny krok w systematycznej poprawie infrastruktury osiedlowej w Mielcu i dowód na to, że głos mieszkańców - szczególnie w ramach MBO - realnie przekłada się na konkretne działania - kończy Krzysztof Szostak.
Redakcja hej.mielec.pl [email protected]