ITA Tools Stal pokonała San-Pajdę Jarosław

18:21, 12.01.2022 mb Aktualizacja: 19:19, 12.01.2022

W meczu siatkarskiej 1 ligi kobiet ITA Tools Stal Mielec, po pięciosetowym boju, pokonała San-Pajdę Jarosław.

Siatkówka, 1 liga
San-Pajda Jarosław - ITA Tools Stal Mielec 2:3
(22:25, 25:16, 15:25, 25:23, 14:16)

ITA Tool Stal Mielec: Molenda, Mras, Hnatyszyn, Szczygioł, Urbanowicz, Stroiwąs - Samul, Pancewicz, Kuźniar, Muszyńska

Pierwsza partia to wyrównana gra obu zespołów. Po remisie 5:5, przewagę na krótko zdobyły mielczanki. Dzięki udanej kiwce Molendy i skutecznej zagrywce, ITA Tools Stal Mielec prowadziła 8:6. Gospodynie szybko jednak odrobiły straty i znów był remis 8:8. Dzięki pomyłce San-Pajdy, skutecznym bloku mielczanek i atakowi Szczygioł, Stal miała trzy punkty przewagi. I znów nie na długo, bo jarosławianki wyrównały na 11:11.

Do wyniku 16:16 trudno było ocenić, kto zyska przewagę. Później jednak w zagrywce pomyliła się Papszun, ponownie skutecznie zaatakowała Szczygioł, a kolejny punkt dorzuciła z zagrywki Stroiwąs. Stal Miała wynik 20:17. Trzypunktową przewagę Stal dowiozła do końca partii wygrywając 25:22.

Początek drugiego seta to ponownie wyrównana walka obu zespołów. Przewagę po ataku i mocnym serwisie Gierszewskiej wypracowały gospodynie, prowadząc 6:4.

Mielczanki wyrównały do stanu 9:9. Dalej jednak przewagę punktową starały się trzymać gospodynie. Dobrą zagrywką popisała się Papszun, jarosławianki były też skuteczne w ataku. Ponowie wypracowały sobie trzypunktową zaliczkę. Mielczanki nie kończyły swoich ataków, przez co San-Pajda miała przewagę 22:14. ITA Tools Stal nie zdołała już zagrozić gospodyniom i uległa do 16.

Trzecią partię lepiej zaczęły mielczanki. Skutecznie zaatakowały Stroiwąs i Hnatyszyn, myliły się za to gospodynie. Pozwoliło to Stali objąć prowadzenie 9:4. O czas poprosił trener jarosławianek. Niewiele zmieniło to w grze San-Pajdy. Skuteczny atak Urbanowicz i Hnatyszyn dał mielczankom prowadzenie 12:6.

Dobra zagrywka Katarzyny Stepko pozwoliła gospodyniom do zniwelowania przewagi Stali do 17:13. Zapędy jarosławianek przerwała jednak Urbanowicz, ponownie punktując ze skrzydła. W utrzymaniu przewagi pomogła też Hnatyszyn, co spotkało się z reakcją trenera Pajdy, który wziął czas przy wyniku 13:19.

Końcówka trzeciego seta przebiegała nadal pod kontrolą drużyny ITA Tool Stal Mielec, która wygrała tę partię do 15.

Czwarty set to gra punkt za punkt do stanu 10:10. Wtedy to w skutecznie na środku siatki zaatakowała Mras, a rywalki zagrywką zaskakiwała Hnatyszyn. I już tablica wyników pokazywała 14:10 dla Stali. O czas poprosił trener Pajda. Jarosławianki zdołały zniwelować straty do dwóch punktów. Przy wyniku 14:16 dla Stali, czas wziął Michał Betleja.

Rezultaty tej przerwy były jednak nikłe. Po ostrej walce obu zespołów, to San-Pajda radziła sobie lepiej i zdołała doprowadzić do wyniku 16:17. Kolejny czas trenera Betlei nie pomógł i gospodynie doprowadziły do remisu 17:17.

W końcówce seta to jednak San-Pajda zdołała odskoczyć drużynie Stali. Przy wyniku 24:22 ręki w ataku nie wstrzymała Szczygioł. O czas prosił szybko trener gospodyń. Po nim w zagrywce pomyliła się jednak Hnatyszyn. Jarosławianki wygrały partię do 23.

Początek tie-breaka to seria pomyłek gospodyń. Nieskuteczne w ataku, dały swoim rywalkom prowadzenie 3:0. Natychmiast reagował trener Pajda. Po czasie kolejny punkt, po ataku Hnatyszyn, zdobyły mielczanki. Ze skrzydła mocno zaatakowała Szczygioł i było już 5:0.

Teraz jednak skutecznie zagrały gospodynie, zdobywając pierwszy punkt w tej części meczu. Drugi „dostały” od mielczanek, które wpadły w siatkę. Skuteczny blok Szczygioł, a później kiwka tej zawodniczki, znowu dały pięciopunktową przewagę ITA Tools Stali.

Po zmianie stron to San-Pajda grała lepiej odrabiając straty. Przy wyniku 6:9 o czas poprosił trener Betleja. Nie przerwało to skutecznej gry gospodyń, które doprowadziły do remisu 10:10. Seta zakończyła gra na przewagi, gdzie ostatecznie zwycięska była Stal.

Już w najbliższą sobotę kolejny mecz siatkarskiej 1 ligi kobiet. ITA Tools Stal Mielec we własnej hali podejmie AZS AWF Warszawa. Początek spotkania o godzinie 18:00.