Wielkie emocje pod siatką w Krośnie

21:12, 02.11.2019 P.C Aktualizacja: 21:12, 02.11.2019
Skomentuj

Było to spotkanie bardzo istotne obu ekip, które potrzebowały kolejnych punktów. Cenne zwycięstwo zanotowały Karpaty.

Siatkówka, 1 liga kobiet
Karpaty Krosno - SPS Stal Mielec 3:2 (25:16, 28:26, 19:25, 19:25, 19:17)

Pozycja w tabeli 1 ligi siatkarek przed tym meczem przemawiała na korzyść Stali, ale tylko nieznacznie. Krośnianki szykowały się na twardy bój i miały przed tym meczem dwa cele: odskoczenie od dolnej części tabeli i przeskoczenie mielczanek.

Gospodynie swój plan szybko zaczęły realizować. W pierwszym secie dominowały od początku do końca, ale w drugim doszło już do nerwowej końcówki. To Stal Mielec jako pierwsza miała piłkę setową, gospodynie obroniły także kolejnego setbola by przełamać Stal i objąć prowadzenie 2:0 w setach.

W partii numer trzy od początku przeważały mielczanki i pewnie tego seta wygrały. Czwarta odsłona była bardzo długo wyrównana, ale w końcówce błyszczały siatkarki z Mielca i doprowadziły do tie-breaka.

Decydująca partia była grą nerwów, zakończyła się zwycięstwem na przewagi gospodyń, które w efekcie wygrały cały mecz 3:2. MVP meczu została wybrana Maja Pelczarska.

7. kolejka: 02-11-2019
PWSZ Tarnów  -  SMS PZPS I Szczyrk    2:3    (25:23, 25:21, 18:25, 21:25, 10:15)
Energetyk Poznań  -  Joker Świecie    1:3    (21:25, 22:25, 26:24, 16:25)
Solna Wieliczka  -  KSZO Ostrowiec Św.    1:3    (22:25, 25:12, 12:25, 20:25)
AZS Pol. Śląskiej Gliwice  -      Częstochowianka Częstochowa      0:3    (21:25, 21:25, 23:25)
Budowlani Toruń  -  SAN-Pajda Jarosław    2:3    (28:26, 19:25, 27:25, 19:25, 8:15)
Karpaty Krosno  -      Stal Mielec    3:2    (25:16, 28:26, 19:25, 19:25, 19:17)

Stal Mielec zajmuje siódme miejsce w tabeli, w siedmiu meczach mielczanki zgromadziły 9 punktów.