SPR Stal Mielec przegrała z Tarnowem [FOTO]

15:50, 13.09.2020 P.C Aktualizacja: 20:23, 13.09.2020

W meczu drugiej kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych doszło w Mielcu do derbów regionu.

Piłka ręczna, PGNIG Superliga mężczyzn
SPR STAL MIELEC - GRUPA AZOTY TARNÓW 29:30 (17:17)

Stal: Andelić, Witkowski - Wilk 4, Janyst, Oliveira, Kornecki 3, Valyntsau 7 (3), Chodara 1, Olszewski, Petrovic 2, Krytski 1, Wojdak, Ivanovic 6, Krupa 2.
Trener: Dawid Nilsson.
Kary: 6 min (Oliveira, Kornecki x2)
Karne: 3/3

Azoty: Małecki, Ciochoń - Tokuda 8 (2), Majewski 1, Wojdan 1, Sanek, Kowalik 3, Wajda 2, Dadej 4, Kużdeba 1, Pedryc 1, Kniazeu 5, Mrozowicz 2, Yoshida 2.
Trener: Patrik Liljestrand
Kary: 8 min (Kniazeu x2, Mrozowicz, Yoshida)
Karne: 2/2

Sędziowali: Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga (Ozimek)
Delegat ZPRP: Olgierd Sikora (Chorzów)

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Spotkanie otworzyli Stalowcy, ale goście wykorzystali dwa okresy gry w przewadze i po 12. minutach przeważali 8:4. Trzeba jednak zaznaczyć, że decyzje sędziowskie o wykluczeniach budziły dyskusje wśród kibiców.

Po kwadransie meczu tarnowianie wygrywali 10:7, wyglądali na mocno naładowanych, zdeterminowanych. Stal grała spokojniej, chociaż sam mecz był bardzo żywy i obfitował w walkę.

Sygnał do odrabiania strat dał Oliveira. Brazylijczyk zanotował przechwyt i wykończył swoją akcję, która oznaczała kontakt 9:10.

Dwa rzuty karne pomogły Azotom utrzymać przewagę 14:11 w 22. minucie, ale później goście zupełnie się pogubili.

W bramce mielczan pojawił się młody Witkowski i popisał się interwencjami, które pozwoliły jego kolegom na dojście do remisu 16:16 i w efekcie zejście na przerwę przy rezultacie 17:17.

[FOTORELACJA]8259[/FOTORELACJA]

Mecz odbywa się w reżimie sanitarnym, udało się jednak tak zorganizować spotkanie, by w ciasnej szkolnej hali zastępczej pojawiła się także grupka fanów z Tarnowa.

Początek drugiej połowy upłynął pod znakiem małego chaosu w ofensywie obu drużyn. Po trzech zmarnowanych okazjach Stali goście odzyskali przewagę 23:21. Biało-Niebiescy zareagowali jednak błyskawicznie i dzięki akcji z wykorzystaniem kołowego doprowadzili do remisu w 44 minucie.

Później oglądaliśmy na parkiecie więcej walki i nerwów niż pięknego szczypiorniaka. Stal odskoczyła na 27:25 w 20 min, ale też zaprzepaściła dwie okazje by podwyższyć swoją przewagę i goście nadal byli w grze.

Tu znów dali o sobie znać sędziowie, wykluczyli na dwie minuty Korneckiego w mało zrozumiałych okolicznościach i Azoty doprowadziły do remisu 28:28 na cztery minuty przed końcem gry.

Goście złamali opór mielczan w 60 minucie, ale swoją akcję rozgrywali wówczas bardzo długo i pozwalali im na to sędziowie. Stali zostało 30 sekund na uniknięcie porażki. Ta sztuka im się już nie udała.