Jest pierwsza wygrana SPR Stali Mielec w tym sezonie! [WIDEO, FOTO tylko u NAS]

14:50, 06.10.2019 M.B Aktualizacja: 22:22, 06.10.2019
Skomentuj

SPR Stal Mielec w końcu wygrała w bieżącym sezonie PGNiG Superligi. We własnej hali Czeczeńcy pokonali Zagłębie Lubin 27:25. To głównie zasługa Dzianisa Valyntsau i Gorana Andelica.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
SPR Stal Miele - Zagłębie Lubin 27:25 (10:12)

SPR Stal Mielec: Andelic - Valyntsau 9, Mochocki 6, Krępa 3, Kornecki 2, Chodara 2, Wypych 2, Wilk 2, Olszewski 1, Krupa, Miedziński, Grzegorek, Wojdak

Kary: 14 min. (Wilk, Krępa, Wypych, Wojdak, Miedziński - 6 min.)

Karne: 2/3

Czerwona kartka: Miedziński (55 min.)

Zagłębie Lubin: Schodowski - Marciniak 6, Sroczyk 5, Tokaj 2, Stankiewicz 2, Kupiec 2, Chychykalo 2, Gębala 2, Pietruszko 2, Dudkowski 1, Hajnos 1, Pawlaczyk, Drobiecki

Kary: 8 min. (Tokaj, Kupiec, Drobiecki, Chychykalo)

Karne: 3/8

Czerwona kartka: Pawlaczyk (50 min.), Chychykalo (56 min.)

SKRÓT MECZU:

To był mecz walki i wielkich emocji, chociaż zawodnicy na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kazali kibicom czekać aż do 4 minuty. Wynik otworzył Tomasz Mochocki, choć wcześniej doskonałą szansę mieli rywale. Jednak zespół z Lubina nie zdołał pokonać Andelica z rzutu karnego. Z resztą z karnymi w tym meczu było ciężko - kolejno nie trafiali Chodara i Tokaj.

SPR Stal Mielec dobrze grała w defensywie, choć brakowało skuteczności w ataku. Do 10 minuty w meczu padły jedynie trzy bramki. W 11 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Krępa, minutę później dostęp do bramki skutecznie zablokował Zagłębiu Andelic. W 13 minucie sprawy w swoje ręce w SPR Stali wziął Valyntsau, dwukrotnie pokonując bramkarza gości i doprowadzając do wyniku 4:1.

Jednak przez kolejne minuty Stal nie mogła pokonać bramkarza Zagłębia, mnożyły się też błędy. Efektem było doprowadzenie do remisu 5:5 w 19 minucie. Końcówka pierwszej połowy to dominacja Zagłębia, które na przerwę zeszło z prowadzeniem 12:10.

Gra na początku drugiej połowy była wyrównana. Dwa efektowne ataki Zagłębia w 37 minucie sprawiły, że goście odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie. Stal ponownie mogła liczyć na dobrą grę swojego bramkarza. To i trafienia Valyntsau w 43 minucie dały gospodarzom szansę na wyrównanie. Okazję tę zmarnował Wojdak, a Lubin przechwycił piłkę. Na szczęście rywale do bramki Andelica nie trafili.

Remis SPR Stali dał strzał Mochockiego w 46 minucie. Tu rozpoczęła się walka… na błędy. Posypały się też kary indywidualne. W końcówce z czerwoną kartką z parkietu zeszli najpierw Pawlaczyk, później Miedziński i Chychykalo.

SPR Stali na prowadzenie udało się wyjść w 55 minucie. Skuteczność Andelica i Valyntsau pomogły gospodarzom wypracować czteropunktową przewagę. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 27:25 i jest to pierwsze zwycięstwo SPR Stali w sezonie 2019/2020 PGNiG Superligi.

KOMENTARZ HUBERTA KORNECKIEGO:

RETRANSMISJA

(M.B)

komentarz(24)

xyzxyz

23 4

Dzisiejszy mecz uciera nosa tym wszystkim hejterom i niedowiarkom brawo STAL MIELEC 16:32, 06.10.2019

Odpowiedzi:1

Wierny kibicWierny kibic

9 1

Uciera, ale smutne jest to ze jak jest wygrana to jest fajnie...
a jak sie noga powinie to każdy krytykuje...
Ten mecz napewno uskrzydli Stal Mielec i teraz powinno byc latwiej i lepiej ...

15 5

Mimo że jeden szczerbaty próbował zdyskredytować ten mecz to i tak chłopaki dali radę. Brawo za hart ducha mimo takich fałszywych "szczerbatych kibiców" którzy przedkladają swoją polityczną kariererę ponad wszystko! 18:10, 06.10.2019

OjOj

3 0

To moze zezwalajmy tej firmie robic co chce i wypuszczac w powietrzej ile czego tam chce by tacy jak ty cieszyli ze sponsora i kasy bo cos tam podarował....nazwac 15 tyś ludzi na protescie też *%#)!& bo dali kilka stówek i rozgrzeszeni...... 10:19, 08.10.2019

bezzębny szczerbuśbezzębny szczerbuś

10 5

...załatw sponsora to nie bedzie potrzebny krono,najlepiej krytykowac anty pośle 18:49, 06.10.2019

Odpowiedzi:4

Radny bezradnyRadny bezradny

8 2

Gdyby nie Krono to ten facet by nie istniał. Promuje się tylko na Krono wiec w jego interesie by problem Krono trwał w nieskończoność nawet jeśli tego problemu nie będzie. Przypomnijcie mi z ilu szkół go wywalili? Taki świetny wuefista że co chwile z roboty wylatywał? Jeśli się nie nadajesz na wuefistę to będziesz świetnym radnym? Tacy ludzie zarządzają tym miastem i jesteście zdziwieni że tak to wszystko wyglada? 19:58, 06.10.2019

QwertyQwerty

4 8

Z tym wfista radze zmienić płytę, bo to już grali. Poziom wiedzy niektórych osób w tym temacie to dno i wodorosty. Człowiek, który walczy, jest wierny swoim poglądom, chce czystego powietrza dla miasta, zasługuje wg was na krytykę? Oczernianie i brak szacunku do drugiej osoby, to jedyne wartości jakimi się kierujecie? Krytykować jest łatwo, ale ilu z Was odwazylo się na jakiekolwiek działanie żeby było lepiej? 21:58, 06.10.2019

Do qwrtyDo qwrty

2 2

Takie działania to niech sobie w cztery litery wsadzi. Natomiast gdzie tu widzisz oczernianie. Która z tych informacji jest nieprawdziwa? 07:42, 07.10.2019

JanekJanek

1 1

Nie zapominaj ze wuefista to przezydent Mielca.....też do skreślenia?Podejdz do niego albo pod urząd i krzycz swoje teorie......bezradny trolu 10:22, 08.10.2019

ZxcZxc

14 3

Liczymy że Szczerbatek odda karnet tak jak obiecał. Skoro jako przedstawiciel komisji sportu nie umie załatwić pieniędzy to niech chociaż nie przeszkadza!!! 18:50, 06.10.2019

Odpowiedzi:2

JanekJanek

4 3

..Może nikt albo mało kto chce ich sponsorować..Lepiej się na tym zastanowic a nie Krono do towarzystwa.Trzeba podnieść poziom gry dac szanse młodym a nie grać ludzmi jeszcze co pamietaja Skutnika.Sieganie w dzisiejszych czasach po Krono to Dewaluacja swojej marki.Pozdr 06:43, 08.10.2019

FejsFejs

3 0

Może lepiej nich miasto inwestyje tylkonw reczną i siatka a kopacze niech sobie szukają sponsorów a nie trwonią pieniądze na lige w której na koniec sezonu i tak przegrywają. 10:15, 08.10.2019

9 2

Ja tobie też życzę spadku wszystko jedno z czego. Bardzo dobrze że wydoili Krono, szkoda tylko że nie podwoili stawki. Jak się ma nóż na gardle trzeba się ratować. Kogo obchodzi moralność kiedy głód zagląda w oczy. Sami mali przedsiębiorcy nie wystarczą, a chętnych do pomocy (tych co mają a dają poza Mielec) brak. 07:22, 07.10.2019

13 4

Brawo panowie :D a pan szczerbaty "kibic" totalny hipokryta, najwięcej nagaduje a na mecz i tak przychodzi. 21:06, 06.10.2019

7 3

Tylko szkoda ze Nikt nic nie musi ze za przyjazd telewizji musieli zapłacić 10 tys... 09:46, 07.10.2019

kibic ręcznej kibic ręcznej

6 4

Panie dziennikarzu "czeczeńcy" to byli za Skutnika. I piszemy to z małej litery. 12:12, 07.10.2019