Zamknij
REKLAMA

Nowy kapitan Handball Stali Mielec: Adam Babicz

10:13, 04.08.2022 |
Skomentuj
REKLAMA

Piłkarze ręczni z Mielca rozpoczęli przygotowania do sezonu 2022/2023, w którym zagrają w Lidze Centralnej ZPRP. Liderem drużyny został Adam Babicz, który wrócił do Mielca po ośmiu latach. 

Po spadku z PGNiG Superligi kadra Handball Stali Mielec przeszła olbrzymią przemianę, do Mielca trafiło sporo młodych zawodników, wyjechali głównie szczypiorniści zagraniczni. Do Stali wrócił też środkowy rozgrywający, urodzony w 1985 roku Adam Babicz. – Decyzja o powrocie była łatwa. Grałem w tym mieście wcześniej sześć lat, tu poznałem swoją żonę, to miasto rodzinne mojej żony. Miło wrócić na stare śmiecie – powiedział. Jego żoną jest była siatkarka Stali Agata Wilk, siostra Pawła – obecnego zawodnika Handball Stali.  

Babicz wyrasta na lidera nowej drużyny Stali. Został jednogłośnie wybrany kapitanem zespołu. Z pewnością nowym doświadczeniem dla niego jest współpraca z Rafałem Glińskim, który pozostaje trenerem Biało-Niebieskich. Panowie wcześniej byli partnerami na parkiecie, w barwach zespołu z Mielca. 

- Znamy się i poza boiskiem. Przepracowaliśmy razem pierwszy tydzień w charakterze zawodnik – trener. Ta praca musi się rozwijać. „Glina” prosił mnie o pewne wsparcie, ja ze swojej strony będę chciał służyć swoim doświadczeniem i tym, czego on będzie oczekiwał w taktyce czy ułożeniu swojej gry. Ile będę mógł, ile będę miał sił, ile mi powierzy spraw tyle będę wypełniał – powiedział nam Adam Babicz.

Liga Centralna ZPRP, w której zagra Handball Stal Mielec, to stosunkowo nowe rozgrywki. Na zapleczu PGNiG Superligi zastąpiły podzieloną wcześniej na grupy 1 ligę. Powołanie Ligi Centralnej ZPRP ma pomóc zespołom w profesjonalizacji, podnoszeniu swojego poziomu. Dla wszystkich w Mielcu to jednak wielka zagadka. 

- Od lat występowałem  najwyższej klasie rozgrywkowej i ciężko było tę ligę śledzić, znać od podszewki. Dzisiaj łatwiej przyjdzie mi wskazać kto, gdzie gra w Superlidze czy czarnego konia Superligi. Nie znam jeszcze Ligi Centralnej. Wszyscy razem musimy się zgrać, patrzeć na siebie i robić jak najlepsze wrażenie na treningach, by później przełożyć to na mecze ligowe – relacjonuje Adam Babicz.

W zespole Stali nikt dzisiaj nie deklaruje konkretnych zamierzeń na sezon 2022/2023. - Nie stawiamy sobie daleko idących celów, chcemy się dzisiaj skupić na dobrym przygotowaniu do całego sezonu i z biegiem dni, tygodni, miesięcy będziemy więcej wiedzieć i zobaczymy jakim będziemy zespołem – dodaje nowy kapitan Handball Stali Mielec.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRENINGU HANDBALL STALI [FOTORELACJA]9452[/FOTORELACJA]

[CGK]1270[/CGK]


 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

kibic kibic

3 1

Mecze już na nowej hali? 14:15, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcabc

3 3

Awans więcej jak pewny. 15:29, 04.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaneczkoJaneczko

1 1

Zobacz skład Legionowa. Jeżeli tylko będą w stanie spełnić wymagania Superligi to oni są faworytem do awansu. Jest jeszcze Śląsk, który się odradza. Awans możliwy, ale nie pewny. Bierz pod uwagę, że zespół ma hamulcowego na ławce, który z solidnym zespołem spadł z Superligi... 07:52, 05.08.2022


REKLAMA
0%