Stal Mielec - Piast Gliwice w Pucharze Polski. Zdecydowały rzuty karne! [FOTO]

18:39, 02.12.2020 P.C Aktualizacja: 16:25, 05.12.2020

W meczu 1/16 Finału Fortuna Pucharu Polski mielczanie podjęli Piasta, a to mecz przesunięty ze względu na COVID-19 o miesiąc.

[FOTORELACJA]8377[/FOTORELACJA]

Stal: 1. Michał Gliwa - 44. Martin Sus, 15. Wojciech Błyszko, 5. Mateusz Żyro (46, 10. Mateusz Mak), 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger - 96. Robert Dadok (46, 17. Petteri Forsell), 21. Mateusz Matras (46, 14. Kamil Kościelny), 27. Damian Pawłowski (79, 3. Łukasz Seweryn), 9. Andreja Prokić - 98. Paweł Tomczyk (60, 99. Łukasz Zjawiński).

Piast: 26. František Plach - 28. Bartosz Rymaniak, 34. Piotr Malarczyk, 5. Tomáš Huk, 22. Tomasz Mokwa (90, 14. Jakub Holúbek) - 77. Arkadiusz Pyrka, 3. Tomasz Jodłowiec, 23. Javier Ajenjo Hyjek (76, 99. Karol Stanek), 17. Patryk Lipski (90, 6. Michał Chrapek), 10. Kristopher Vida (76, 21. Gerard Badía) - 7. Tiago Alves (79, 70. Jakub Świerczok).

Żółte kartki: Matras - Huk, Rymaniak.
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Mecz bez udziału publiczności.

Pierwsze minuty tego spotkania były  bardzo żywe, Stal aktywnie szukała prowadzenia, ale nadziała się na klasyczną kontrę. Tiago Alves w sprincie wyprzedził Mateusza Żyro, położył strzegącego mielecką bramkę Gliwę i wpakował piłkę do pustej bramki.

Prowadzenie gości nie zmieniło nic w przebiegu boiskowych wydarzeń. Stal optycznie przeważała, a goście nadal groźnie odgryzali się.

Biało-Niebiescy zagrozili po ostrym podaniu Prokicia z bocznej strefy boiska i próbie z dystansu prawą nogą Getingera. Gościom klarownych sytuacji brakowało.

Trzecia szarża Prokicia od skrzydła przyniosła wyrównanie. Piłkę do bramki skierował Robert Dadok, a bezradnie temu się przyglądał pochodzący z Mielca młody piłkarz Piasta, który szkolił się na hiszpańskich murawach, Javier Hyjek.

Bramka na 1:1 zakończyła pierwszą połowę i kwestia awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski pozostała otwarta. Finał - jeśli pozwoli na to pandemia - planowany jest na stadionie PGE Narodowym.

Po godzinie gry Stal powinna prowadzić, a miała po zmianie stron ku temu trzy okazje i trudno zrozumieć, czemu nie zanotowała nawet jedno soczystego strzału. Gdy wreszcie uderzył z 9 metrów Prokić, to nie trafił w światło bramki.

W 63 minucie dopiero ocknęli się goście, zapisali celny strzał po składnej akcji. Kolejna wymiana podań przyniosła minimalnie chybioną próbę głową w 69 minucie.

Tylko Plach wie, ja zatrzymał strzał Maka w sytuacji sam na sam, gdy zegar wskazywał 74 minutę. Stalowcy odebrali piłkę rywalom na ich połowie i szybko obsłużyli Maka, ten powinien zanotować gola. Stało się inaczej i doszło do dogrywki.

Pierwsza część dogrywki upłynęła pod znakiem trzech prób z kilkunastu metrów zespołu Piasta, dwukrotnie musiał interweniować Gliwa.

Piłkę meczową miał w 117 minucie na nodze Prokić, ale po podaniu Getingera kiksował. Efekt to rzuty karne.

W konkursie jedenastek fatalnie pomylił się Mak, słabo uderzył bramkarz Gliwa i do 1/8 Finału Pucharu awansował bezbłędny w rzutach karnych Piast.

Więcej informacji wkrótce.

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Piastem Gliwice

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

13 4

Mak usrawial pilke jakby strzelal na plazy. Sorry On jest juz na Wakacjach. Zapomnialem . Dziady !!!!!!!! 20:28, 02.12.2020

OnOn

15 3

Co tan Mak zrobił??!! Chciał pomóc kolegom?! W trakcie meczu też miał super akcję, a z tego co pamiętam to w meczu z Jagiellonią też chyba zmarnował po czym go trener ściągnął. 20:35, 02.12.2020

ZeroZero

5 7

Mak w......alaj !!!!!!!! AHA w Gliwicach i tak nie mo dla cibio mijsco . Kumasz hanysie.??? 20:36, 02.12.2020

Młodzi Młodzi

10 1

Te transfery młodzieżowców to noo.. pierwsza połowa pokazała wszystko 20:38, 02.12.2020

LimboLimbo

4 15

Do tarcia kapusty się nie nadajecie zmiana trenera trener winien tamten był lepszy bo by rzotow karnych nie było bo z Piastem wygrali dziadostwo 20:55, 02.12.2020

Brawo!!!Brawo!!!

0 0

Stal idzie jak przecinak. Jutro drabiny w ruch i nasza stała pieśń niech rozbrzmiewa a przeciwnicy boją się Mieleckiej tiki taki. Stal do przodu!!!. 20:55, 02.12.2020

kubakuba

16 2

nasi nie mają kondycji . lewo łażą . Mają ambicję ale kondycha cienka. Brawo za chęci i walkę 20:56, 02.12.2020

LL

12 6

Bez obrazy ale jak bym zebrał chłopaków z piątej i czwartej ligi pewnie by zagrali lepiej Panowie to jest Ekstraklasa A wy reprezentujecie poziom okręgówki 21:06, 02.12.2020

KK

9 4

W gębie kolega mocny natomiast szkoda że nie ma szans by ciebie i twoich kolegów boisko zweryfikowało. 21:12, 02.12.2020

LimboLimbo

1 7

Pisze do Lekarza ucz bracie ich strzelac karne bo cymbałem jesteś i cymbałem zdechniesz jak by nie woźny to by cię nie było pies cię zrobił patalachu 21:19, 02.12.2020

PrezesPrezes

13 11

Proszę nie grać przy jupiterach bo szkoda prądu na baranow następne mecze w dzień w poludnie 21:22, 02.12.2020

ManiusManius

4 7

Mecz był sprzedany to układy Mak za karnego 5 tysiecy wezmie sts zapłacił proste 21:24, 02.12.2020

KoksikKoksik

4 3

Po haszu lepiej pisze następne mecze za Hotelem polskim bez kibiców tam proszę grać do południa na głównym przyjdzie jeszcze czas 21:27, 02.12.2020

trudno stało sie trudno stało sie

9 1

Mak chciał zaskoczyć bramkarza a zaskoczył sam siebie , nabiegał na strzał lewą a uderzył prawą w niebo , ale piąty wykonawca to już z łapanki spalił się nerwowo , strzelił tam gdzie chciałby bronić 21:33, 02.12.2020

TOLOTOLO

9 0

Jeżeli się cudem utrzymamy, to uważam, że najlepiej pożegnać się z większością tych piłkarzy i tworzyć nowy zespół. Myślę , że tego trenera na to stać. 21:43, 02.12.2020

STALSTAL

13 2

Niestety żenady ciąg dalszy. Tomczyk do odstrzału i to jak najszybciej, słaby Dadok i zupełnie niewidoczny Zjawinski. Ataku jak nie było tak nie ma do tej pory. Seweryn nawijany przez Rymaniaka za każdym razem. Prokic dobry na 60 minut gry. Gliwa pewny w bramce ale do karnych nawet niech się więcej nie zbliża podobnie jak Mak. Geti dużo macha rękami i nic poza tym. Żyro pokazał jaki jest zmulony i jak można wszystko *%#)!& w krótkim czasie. Reasumując żaden z mlodziezowcow nie zasłużył na występ w pierwszym zespole a pierwszy zespół zasłużył na spory opierd... od trenera. Głowa do góry i po 3 punkty do Szczecina 21:47, 02.12.2020

TarrkaTarrka

7 2

Co Gliwa robi w Mielcu? 21:49, 02.12.2020

Eee tam Eee tam

0 6

To był przedmecz w wykonaniu marnych kopaczy. Futbol to o 21 MU - PSG. 21:52, 02.12.2020

zwiekszyc czas trenizwiekszyc czas treni

7 1

to juz chyba 10 raz gdzie zyro *%#)!& bramke przeciez ten napastnik piasta objechal go jak dzieciaka wrzucil go sobobie na plecy a *%#)!& zyro tylko biegl za nim 2 metry z tylu.Trenerze prosze zostawac na kolejne 2 godziny po treningu oraz 2 godziny po silowni z zawodnikami; zyro,koscielny,tomczyk,mak,matras,getinger,zjawinski,wrobel,sus,.Trenerze trzeba cos zrobic z obroncami stali bo biedni przez wiele minut nie potrafili wyjsc z wlasnej polowy tylko podawali do siebie w poprzek boiska tak byli zestrachani. 21:58, 02.12.2020

6 3

...walczyli jak lwy, a padli jak muchy...
Czy to przypadek, że były zawodnik drużyny przeciwnej, grający obecnie w Stali nie wykorzystuje 100% sytuacji w meczu, a następnie pudłuje z karnego?!!!
Panie trenerze proszę wyciągnąć wnioski. Czy zarząd klubu mieleckiego nie powinien rozwiązać kontraktu z takim zawodnikiem? 05:52, 03.12.2020

5 0

Sam się sprzedałeś...komu potrzebny ten puchar, wyszliśmy dziwnym składem mocno eksperymentalnym, szkoda było tylko sił. Teraz mecze ligowe 06:49, 03.12.2020

qwertqwert

5 0

Racja.. jak wygrywają noszą ich na rękach i wtopa to mieszają z błotem . takich mamy kibiców, 06:55, 03.12.2020

StalStal

6 0

Szkoda że spie...li ale to puchar ważniejsza liga!! 08:12, 03.12.2020

KibolKibol

1 1

Po prostu mak zrobil trenerowi na złość, za ostatnie nieporozumienia, kiedy go trener sciagnal z boiska bo ten nic nie pokazywal... 09:51, 03.12.2020

FKS STAL 1978FKS STAL 1978

4 0

Może nie tyle , że zrobił na złość trenerowi, ale nie chciał zrobić na złość drużynie w której występował kilka lat i z którą zdobył mistrzostwo Polski więc jeszcze trudniej jest strzelić gola przeciwko swoim kolegom, ALE ZAWODOWY PIŁKARZ POWINIEN GRAĆ NA PEŁNYCH OBROTACH , MOŻLIWOŚCIACH I PEŁNEJ SKUTECZNOŚCI DLA KLUBU W KTÓRYM OBECNIE WYSTĘPUJE, wydaje mi się, że tego zabrakło i będąc na miejscu trenera i zarządu PODZIĘKOWAŁ BYM takiemu "piłkarzowi". 10:21, 03.12.2020

KibolKibol

1 1

Być moze trener przegapił fakt, ze mak gral z piastem wczesniej, ta sytuacja plus jak pisalem jakies "spory" miedzy nimi w poprzednim meczu, zdecydowaly by ze ja takiego zawodnika nie wystawial bym na pewno do karnego... 12:24, 03.12.2020

jackjack

1 0

Ekstraklasa ,różni się tylko tym od pierwszwszej ligi,że w pierwsziej lidze masz10 okazji i jedną wykorzystasz to jest ok,a w ekstaklasie masz jedną i musisz to wykorzystać.To jest podstawa ,ale do tego trzeba wykonawców na odpowiednim poziomie. 13:33, 03.12.2020

Kibic StaliKibic Stali

5 1

Mam duże wątpliwości co wykonania rzutu karnego przez Maka. Oczywiście błędy zdarzają się największym światowym gwiazdom ale patrząc na ustawienie jego stopy przy tym karnym.... dziwne. Zresztą jego ostatnie poczynania też są dziwne. Nie chciałbym chłopakowi swoją opinią robić krzywdy ale należy się nad nim zastanowić. 17:19, 03.12.2020

STAL FKS 1978STAL FKS 1978

4 1

TEŻ TAK UWAŻAM ! 21:40, 03.12.2020

KibolKibol

1 0

Mamy takie czasy ze liczy sie kariera a nie druzyna, gdy piast przeczolga sie dalej i zostanie w extrakl, a fks spadnie, to myślę ze pan pudłujący karnego ma zagwarantowany powrot do piasta... 11:08, 04.12.2020

HehHeh

0 0

A ciula warty ten puchar i ta liga Za 2 lata polskie zespoły z pierwszej trójki będą grać nie w LM nie w LE a w jakiś gównianym pucharze na trzecim poziomie pucharów Na minus 6 stopni co grali w mrozie to ja bym oddał walkowera i został w domu przy ciepłym drineczku 15:50, 05.12.2020