PGE FKS STAL MIELEC - RAKÓW CZĘSTOCHOWA. Faworyt wywozi punkty z Mielca [FOTO]

10:27, 19.09.2021 P.C Aktualizacja: 19:02, 20.09.2021

„Do rosołu” mielecka Stal podejmowała wicemistrzów kraju. Wielkim faworytem meczu był Raków, goście wygrali wysoko, ale Stal długo była w grze o punkty.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
PGE FKS STAL MIELEC - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:3 (0:0)

0:1 - 58 min - 1. Ivi Lopez
0:2 - 80 min - 21. Vladislav Gutkovskis
0:3 - 90+1 min - 17. Mateusz Wdowiak

[FOTORELACJA]8850[/FOTORELACJA]

STAL: 13. Rafał Strączek – 5. Mateusz Żyro, 21. Mateusz Matras, 32. Jonathan de Amo Perez (84' 18. Dawid Kort) – 23.Krystian Getinger (90' 77. Adrian Szczutowski), 11. Maksymilian Sitek (84' 19. Kacper Sadłocha) – 8. Maciej Urbańczyk (71' 22. Koki Hinokio), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 10. Mateusz Mak – 9. Maciej Jankowski (84' 45. Konrad Wrzesiński), 99. Fabian Piasecki.

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 2. Albin Granlund, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 14. Kamil Kościelny.

Trener: Adam Majewski.

RAKÓW: 12. Kacper Trelowski – 2. Tomas Petrasek, 6. Andrzej Niewulis, 7. Fran Tudor, 9. Sebastian Musiolik (71' 22. Iwo Kaczmarski), 17. Mateusz Wdowiak (90+2' 14. Daniel Szelągowski), 20. Marko Poletanović (71' 10. Igor Sapała), 23. Patryk Kun, 70. Fabio Miguel Dos Santos Sturgeon, 71. Wiktor Długosz (46' 11. Ivi Lopez), 88. Valeriane Gvilia (90+2' 5. Dominik Wydra).

REZERWOWI: 39. Jakub Mądrzyk, 15. Alexandre Xavier Pereira Garcia Guedes, 21. Vladislav Gutkovskis, 31. Żarko Udovicić.

Trener: Marek Papszun.

Żółte kartki: Jankowski, Mak, Strączek, Sitek - Petrášek, Fábio Sturgeon, Wdowiak, Tudor

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Kontuzje sprawiły, że w kadrze Stali zabrakło Marcina Flisa i Marcina Budzińskiego.

Pierwszy strzał na bramkę oddał Tomasiewicz, strzałem z dystansu próbował zaskoczyć młodzieżowca strzegącego bramki Rakowa. Pierwsze minuty jednak upływały po znakiem przewagi faworyzowanych gości. W 12 minucie Strączek uratował Stal efektowną paradą. Ta sytuacja powtórzyła się minutę później. Raków atakował z wielkim zaangażowaniem.

Po 20 minutach Medaliki spuściły z tonu i Stal zaczęła szukać swoich szans. W 34 minucie z ostrego kąta uderzał Getinger, pomylił się nieznacznie.

Przerwa rozpoczęła się przy wyniku 0:0, który dobrze oddaje przebieg gry. Obie ekipy mogły prowadzić, ale też zabrakło stuprocentowych sytuacji.

Druga część meczu znowu przyniosła przewagę gości. Kotłowało się w polu karnym, strzelał Gvilia, ale Strączek spokojnie interweniował. Stal odpowiedziała celna próbą z dystansu Getingera, którąa załapał Trelowski.

Wreszcie przyszła 58 minuta, Ivi Lopez wykonywał rzut wolny i wypatrzył lukę przy słupku, zaskoczył Strączka i Raków objął prowadzenie 1:0. To czwarte trafienie Lopeza przeciw Stali po powrocie mielczan do ekstraklasy.

WIDEO - GOL LOPEZA

Kilkadziesiąt sekund później powinno być 1:1. Jankowski przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i strzelił. Ale niecelnie.

W 62 minucie zakotłowało się na mieleckiej ławce rezerwowych. Sztab z Mielca domagał się faulu na Sitku, a „dostał od sędziego” czerwoną kartkę dla jednego z trenerów za protesty.

Siedem minut później Fabio Sturgeon opuścił boisko z czerwoną kartką, w efekcie dwóch żółtych. Oblicze meczu mocno się zmieniło, Raków cofnął się do głębokiej defensywy.

Stal mocno się otworzyła, ale Hinokio z Lopezem stracili piłkę na połowie Rakowa, goście ruszyli z kontrą. Tudor obsłużył Gutkovskisa, Strączek zawahał się z interwencją i Raków objął prowadzenie 2:0.

W doliczonym czasie gry mocno się zakotłowało. Stal ruszyła z kontrą, sędzia pozwolił mielczanom grać, mimo fauli gości. Szczutowski zgubił piłkę w polu karnym Rakowa, przyjezdni ruszyli z kontrą. Wdowiak ograł Matrasa i ustanowił wynik meczu na 3:0 dla swojej ekipy.

PO MECZU POWIEDZIELI:

Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa:

Chcemy się wpiąć w górę tabeli i musimy wygrywać swoje mecze. Cel został zrealizowany. Dwie  bramki zdobyliśmy grając w dziesiątkę. Szacunek dla zespołu, że potrafi odnaleźć się w takiej sytuacji. Mecz był pod naszą kontrolą, wygraliśmy zasłużenie i bardzo się cieszę.
Mieliśmy dzisiaj bardzo dobre znany, nie chodzi tylko o zdobyte bramki przez tych zawodników, ale też o jakość i podejście.

Adam Majewski, trener PGE FKS Stal Mielec:

Po cichu liczyliśmy dzisiaj na punktu. Wynik 0:3 nie do końca odzwierciedla jak to wyglądało. Jest różnica w możliwościach i jakości. Do straty pierwszej bramki wyglądało to - jak na nasze możliwości - dobrze. Nie możemy jednak tracić bramek, tak jak dzisiaj, po własnych błędach.
Dużymi fragmentami ta gra wyglądała całkiem nieźle, a Raków Częstochowa nas wypunktował swoją jakością.

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Rakowem

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.

WoodyWoody

3 0

Pilkadz ma grac bo mu za to placa. Żyro grajac w przewadze odpuszcza 2 bramkę a przy 3 to już nawet nie udaje,że odpuszcza. Za takie coś to rezerwy i kara finansowa. 20:04, 19.09.2021

ŻalŻal

32 9

Że ile chcieli? 5 baniek z miejskiej kasy? Nie ważcie się rajcy, okraść mielczan. Nie warto! 14:22, 19.09.2021

waldi274waldi274

28 11

Wstyd że mamy taki stadion a nie ma komu grać sponsorzy powinni się wycofać i nie sponsorować dziadostwa 14:30, 19.09.2021

Odpowiedzi:5

obsew...torobsew...tor

15 2

Stadionem tego grajdoła wsiowego nie nazywać, stadion to był przedtem super zanim go zburzono... 15:47, 19.09.2021

TuTu

14 3

Stadion dobry na Trzesn 15:47, 19.09.2021

KibolKibol

10 3

Obserwator -dokladnie...!!! Waldi jedz se do wiekszego miasta i zobacz jak wygląda stadion, ten mielecki dobry jest na trzecia/drugą lige... 16:07, 19.09.2021

KibicKibic

9 0

Stadion bardzo słabo się prezentuje.Źle widać boisko z niższych rzędów.Ogólne wrażenie cieniutki 17:57, 19.09.2021

SskSsk

2 0

Stadion to budują ale w Wiśle Płock o pojemności 2 razy większej Wstyd Mielec 08:37, 20.09.2021

StalowyStalowy

32 3

Dziękujemy trenerowi i prezesowi za sprowadzenie mega napadziora ze Stomilu, takiego q****a drewna to w Melnoxie jest cały plac. Do tego jeszcze wyśmienity Jankowski i Piasecki. Sam Strączek meczu wam nie wygra. Jak mamy z kasy miasta płacić takim grajkoom to jest jakieś nieporozumienie !!! 14:41, 19.09.2021

35 4

Ale frajerstwo przegrać z przewaga jednego zawodnika-brawoooooooooooooooooooooooooo.. 14:53, 19.09.2021

OnOn

29 3

Gdyby nie Strączek to pewnie byłoby co najmniej 5 w plecy! Obrona momentami masakra! To że nie wygrają było wiadome, ale żeby dać sobie wbić 2 bramki gdy tamci grali w 10 - bez komentarza! 15:01, 19.09.2021

KibolKibol

3 1

Zaraz Ci trener wytlumaczy czego taki wynik...stracilismy bramke...chcielismy zaatakowac lecz otworzylismy sie w obronie i stad ta strata lol 16:11, 19.09.2021

hahahahhahahah

7 5

aaaaàa ahahhahahhahhaha aaaa a ahahahhahhahahahha 🤣🤣🤣🤣 15:13, 19.09.2021

Złota Stal MielecZłota Stal Mielec

24 3

TAK
teraz na tle ekstraklasowego średniaka, chyba każdy widzi że po boisku biegają piłkarze, którzy w większości nie zadają się do gry w ekstraklasie i pierwszej lidze
nie mówiąc już słowa o zespole PGE FKS Stal Mielec bo takiego nie ma. Co niektórzy starsi stazem w Stali zawodnicy starają się czasami za bardzo ale jest to" przerost treści nad formą" , natomiast nowe nabytki albo nie potrafią albo są tak zadowolone z czasokresu i wysokości kontraktów że mają daleko w d....ie nadwyrężanie swojego organizmu dla drużyny.
Po tym meczu nie widzę szans na utrzymanie się PGE Stal Mielec w ekstraklasie, chyba że ktoś wstrząśnie całym tym towarzystwem na czele z Europosłem i z Zarządem 15:26, 19.09.2021

GggGgg

0 0

Raków to nie jest ligowy Średniak tylko podium Ekstraklasowe super grali w pucharach i mają najlepszego bramkarza w lidze, który akurat w Mielcu nie grał. Więc weź nie Pie...ol 20:32, 20.09.2021

ColloCollo

28 3

Drużyny za nami mają zaległe mecze i niedługo znów będziemy szorować dno tabeli. 15:35, 19.09.2021

SpokojnieSpokojnie

10 9

Grają na ile ich stać. Gdyby potrafili więcej, w Stali by ich nie było. Na szczęście jest kilka drużyn nie lepszych w tej naszej "lidze". 16:05, 19.09.2021

0 0

Zabrakło, ale wszystkiego, a przede wszystkim elementarnych umiejętności piłkarskich. Taka Legia albo Lech to nabiją tu dwucyfrówkę. 21:55, 19.09.2021

15 3

stal grajac w przewadze 1-go zawodnika daje sobie strzelic 2 gole to swiadczy o fatalnej grze zawodnikow szczegolnie tradycyjnie zyro,matras,perez sa tak zesrani ze strachu ze przez caly mecz nie potrafili podac do pomocnikow i podawali ciagle do Straczka narazajac go tym samym na blad ktory mogl kosztowac bramke.Stal od 2 lat ma najgorsza obrone w Polsce wyzej wymienieni zawodnicy powinni zostawac na kolejne 2 godziny po treningach bo reprezentuja poziom 4-5 ligi.Majewski wygrywajac z Leczna juz myslal ze ma druzyne ktora bedzie wygrywac ale prawda jest taka ze stal i leczna jest do odjeba.....ia z ligi bo reprezentuja fatalna pilke bez agresji,bez walki,odsuwanie nogi w najwazniejszym momencie,zawodnicy stali to ,,takie cieple kluchy,,troche ta gra przypomina gre pederastow nie ma w nich zadziornosci,gryzienia trawy.Na pochwale jak zykle zasluguje tylko kilu pilkarzy Tomasiewicz(staly swietny poziom od poczatku gry w stali) Sitek zaangazowany gryzie murawe,Straczek swietny bramkarz od poczatku gry w stali,Mak dobry gracz ale zdazaja mu sie kleksy,reszta sie musi jeszcze duzo uczyc i *%#)!& na treningach.Stal teraz kupila za gruba kase 10 zawodnikow ale tylko Sitek robi robote reszty mogloby nie byc bo to nie sa pilkarze ktorzy wzmocnili stal sa bo sa ale jakby ich nie bylo to byloby tak samo.Kto tam w stali jest odpowiedzialny za transfery jak mozna sciagac za grube miliony takie lamagi,kalectwa za pieniadze podatnikow?? 18:03, 19.09.2021

Translator Translator

2 0

W jakim języku jest ten komentarz? 21:58, 19.09.2021

kibickibic

5 4

mamy trenera udo sie albo nie udo boi sie nawet wlasnego cienia 19:55, 19.09.2021

nowynowy

4 4

ta drużyna doprowadzi naszych kibiców do depresji ,ten żyro matras i urbańczyk 👎👎👎 20:36, 19.09.2021

liseklisek

5 3

Ta "drużyna" to przypadkowy zbiór piłkarzy, którzy nie załapali się do konkretnych ekip, tak zwane "odpadki". Co sezon jak otwieram skład na stronie internetowej to jest przemeblowana połowa drużyny, niezmienny od lat jest właściwie tylko jeden punkt, Gettinger. Zmiana trenera co parę miesięcy. Jak z taką polityką klubu można mówić o budowaniu drużyny. Nie dziwmy się później, że oni mają problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, o ataku pozycyjnym nie wspominam ponieważ takowy nie istnieje w tej ekipie. Można by tak wymieniać jeszcze trochę grzechów i grzeszków. Powiem tak na zakończenie, jak nie spadną to będzie cud 21:47, 19.09.2021

123123

5 3

Żadnego finansowania dla tego klubu ! 01:14, 20.09.2021

beznadziejna gra beznadziejna gra

7 2

pomimo zakupu za duza forse ok 10 zawodnikow plus zatrudnienie ok.7-10 tzw.dzialaczy i innej masci trenerow stal gra zle wszystkie elementy pilkarskie nie funkcjonuja a najgorsze w tym wszystkim jest brak zadziornosci,walki, ciagle widac ze zawodnicy chodza sobie po murawie zamiast pokazywac sie,grac bez pilki.Majewski codziennie cwiczy zawodnikow ale efektow nie widac jest coraz gorzej stal potrzebuje psychologa od motywacji ktory to powinien porozmawiac z kazdym zawodnikiem osobno i zadac im zasadnicze pytanie dlaczego tak slabo sie stara i puscic mu video ze slaba gra danego zawodnika.Kupili teraz za pieniadze podatnikow ok 10 zawodnikow niestety oprocz Sitka tych 9 nie nadaje sie do gry w extra oni po prostu nie robia roznicy boja sie brac ciezar gry na siebie,boja sie wejsc w gre jeden na jeden z przeciwnikiem sa slabi dlaczego marnujecie pieniadze podatnikow dlaczego nie mozecie kupic 3-ch takich Sitkow moga byc juniorzy ale zeby robili roznice i mieli ten ciag na bramke przeciwnika 02:14, 20.09.2021

MielecMielec

1 1

Po co kupować taki szrot i płacić grubą kasę skoro ponoć mamy akademię wychowująca swoich zawodników 😭😭😭. Żenada klub 06:40, 20.09.2021

lislis

5 2

Frajerzy..... 04:59, 20.09.2021

KanKan

3 0

Same chęci to za mało. Niestety brak jakości. Słabe końcówki to brak paliwa. Potrzeba więcej perfekcji. 13:49, 20.09.2021

TuTu

0 0

Szokujące zachowanie Żyry przy trzeciej bramce. Nie dość że dał się ograć Wdowiakowi to jeszcze na dodatek po stracie piłki przestał za nim biec (truchtał). Gdyby biegł a nie truchtał bramki najpewniej by nie było.
SZOK i KOMPROMITACJA TEGO GRACZA!!!!! 23:48, 20.09.2021

okropni obroncyokropni obroncy

0 0

przez zyre i matrasa czasem pereza i getingra i flisa stal stracila po ich ewidentnych bledach juz z 30 bramek odkad graja w stali niestety zarzad i prezes tego nie widza i dlatego od ok. 2 lat nie pozyskuja rasowych obroncow nie mozna zbudowac druzyny z dziurawa i fatalna obrona 05:42, 21.09.2021

TuTu

0 0

Pierwsza bramka -stojący w murze Tomasiewicz nie zrobił nic by wybić głową lecącą nad nim piłkę. 00:05, 21.09.2021

KanKan

1 0

Trudno grać 90 min. na 120%. I tu łatwo zrozumieć słabsze drugie połowy. 10:57, 21.09.2021

LimboLimbo

0 0

Majewski na Gryf trenować Klimek do wiarusa na wino bo kibice was spiorą 15:55, 21.09.2021

KokosKokos

0 0

Ci piłkarze co grają to gnuj na pola wozić bo jesień jest wont z Mielca 15:57, 21.09.2021