Wraca ekstraklasa. Pierwsi na boisko wyjdą piłkarze Stali Mielec i Termaliki Nieciecza! [WIDEO]

15:56, 21.07.2021 P.C Aktualizacja: 10:00, 24.07.2021

Dosyć krótka była letnia przerwa rozgrywkowa w piłkarskiej ekstraklasie. Już w piątek Stal wraca na ligowe boiska, a na ten mecz patrzeć będzie cała futbolowa Polska.

Piątek, 23 lipca, 18:00 - o tej porze zabrzmi pierwszy gwizdek meczu 1. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Termalica Bruk-Bet Nieciecza podejmie PGE FKS Stal Mielec. Będzie to inauguracja całego sezonu 2021/2022 piłkarskiej elity.

- Za dwa dni przed nami pierwszy mecz. Czekamy na to z niecierpliwością, cieszymy się, że inaugurujemy całe rozgrywki - mówi trener Stali Adam Majewski.

- Teoretycznie jesteśmy faworytem tego spotkania, bo Termalica występuje tu w roli beniaminka - dodaje Adam Majewski. - Będzie nas obserwowała cała Polska, bo kibice stęsknili się za ekstraklasą. To dodatkowa mobilizacja i mam nadzieję, że obejrzymy ciekawe piłkarskie spotkane - ocenia mielecki szkoleniowiec.

Mecz w Niecieczy wywołuje spore zainteresowanie w Mielcu. Kibice Stali chcą licznie wspierać swój zespół, na wyjazd wybierają się w sposób zorganizowany, ale też i indywidualnie.

- To są tak zwane derby, gdyż Nieciecza jest bardzo blisko. Jedziemy tam, by zdobyć trzy punkty. Czasu na przygotowania było niewiele, pierwsze modyfikacje zostały wprowadzone i mam nadzieję, że w pierwszym meczu przyniosą skutek. Na szczęście w naszym zespole nie doszło do dużych zmian kadrowych - opowiada Adam Majewski.

Mecz ekstraklasy pomiędzy Termaliką Bruk-Bet Nieciecza i PGE FKS Stalą Mielec będzie ciekawym spotkanie trenerów, którzy przed laty byli uznanymi pomocnikami. W piłkarskich starciach częściej górą był szkoleniowiec Stali: [ZT]64072[/ZT]

Transmisja meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - PGE FKS Stal Mielec na platformie Canal +.

TERMINARZ

Tabela zapewniona przez FcTables.com

Jakim wynikiem zakończy się mecz Termalica - Stal?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: