2:3 - 59 min - Grzegorz Tomasiewicz (karny)

Legia: 1. Artur Boruc - 2. Josip Juranović, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 25. Filip Mladenović - 22. Paweł Wszołek (73, 39. Maciej Rosołek), 99. Bartosz Slisz, 24. André Martins (60, 11. Joel Valencia), 82. Luquinhas, 71. Kacper Skibicki (60, 17. Mateusz Cholewiak) - 9. Tomáš Pekhart.

Stal: 1. Michał Gliwa - 14. Kamil Kościelny, 5. Mateusz Żyro, 4. Bożidar Czorbadżijski, 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger - 96. Robert Dadok (46, 10. Mateusz Mak), 20. Grzegorz Tomasiewicz (89, 21. Mateusz Matras), 7. Maciej Domański (46, 17. Petteri Forsell), 9. Andreja Prokić (59, 8. Maciej Urbańczyk) - 99. Łukasz Zjawiński (74, 27. Damian Pawłowski).

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Luquinhas, Wieteska - Tomasiewicz, Żyro, Pawłowski.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Mecz bez udziału publiczności.

[ZT]60068[/ZT]

WIDEO - GOL na 0:1

Dobre wieści dla mieleckich kibiców pojawiły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 1:4 w Płocku z Wisłą i nie opuści ostatniego miejsca w tabeli. Stal punktując w Warszawie może jeszcze dodatkowo odskoczyć rywalowi w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Bilans trzech ostatnich meczów Podbeskidzia jest szokujący: trzy porażki, jedna bramka zdobyta i aż 13 straconych.

Stal pojechała do Warszawy bez napastnika Pawła Tomczyka, na ławce rezerwowych znaleźli się młodzi zawodnicy, którzy jesienią grali regularnie w 4 lidze: Przemysław Maj i Łukasz Seweryn. Na rezerwie klubu ze Stolicy zameldował się były kapitan Stali Mateusz Cholewiak.

- Mężczyzn poznaje się po tym jak kończą, dzisiaj kończymy rok - powiedział przez telewizyjnymi kamerami trener Stali Leszek Ojrzyński.

W meczowej kadrze Stali zabrakło kontuzjowanego młodzieżowego bramkarza Rafała Strączka. W Warszawie jednak pojawił się prywatnie, w związku z procesem leczenia swojego urazu ręki.

Pierwsze minuty Stal zaczęła aktywnie, pressingiem i w drugiej swojej akcji wywalczyła rzut karny! Jędrzejczyk faulował Zjawińskiego, a piłkę pewnie w siatce umieścił Domański!

Gospodarze byli bliscy remisu w 10 minucie po rzucie rożnym, strzał głową złapał jednak pewnie Gliwa. Legionistom szybko udało się zdominować mielczan, ale to zespół Stalin oddał dwa groźne strzały. Tyle, że mielczanie zaliczyli dużą drzemkę w defensywie i pozwolili Sliszowi na doprowadzenie do remisu 1:1.

Pierwsze 25 minut meczu podsumowało drugie trafienie dla Legii. Stalowcy na zbyt wiele znowu pozwolili rywalowi. Gol zapisany został napastnikowi z Warszawy, ale asystę zaliczył kiksem Prokić.

Działo się w tym meczu jednak wiele. Szarżowali gospodarze, ale zespół z Mielca też odgryzał się próbami z dystansu.  Mimo niekorzystnego wyniku Stal starała się grać otwartą piłkę, a mocno swój zespół do tego zachęcał niezwykle aktywny przy linii bocznej Leszek Ojrzyński.

W 43 minucie znowu na tablicy wyników pojawił się remis. Znowu faulowany był Zjawiński, sędzia tym razem potrzebował analizy wideo, by podjąć decyzję. Domański znów pewnie wpakował piłkę do siatki!

Przy remisie 2:2 obie drużyny zeszły do szatni. Stal zostawiała dobre wrażenie mierząc się z zespołem w teorii o klasę lepszym.

Druga połowa nie oznaczała zmiany oblicza tego meczu. Po 10 minutach Stal przedarła się w pole karne gospodarzy, a tam Jędrzejczyk zafundował trzeci rzut karny dla Stali! Domańskiego na boisku już nie było, ale jedenastkę na prowadzenie Stali 3:2 zamienił Tomasiewicz, były piłkarz Legii. Znów faulowany był Zjawiński!

WIDEO - GOL na 2:3

Minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund a Legia domagała się rzutu karnego za zagranie ręką Flisa. Wideo weryfikacja nie potwierdziła oczekiwań gospodarzy.

Podrażnieni miejscowi przez następne 10 minut praktycznie zamknęli mielczan na swojej połowie, niemal non stop posyłali dośrodkowania, ale strzału w kierunku Gliwy nie było. Na mieleckiej ławce rezerwowych się gotowało od nadmiaru emocji! Żółtą kartkę zaliczył asystent trenera Damian Skiba.

W 80 minucie spotkania przewaga Mistrzów Polski była olbrzymia, ale Stal twardo walczyła w defensywie. Na placu od dłuższego czas oglądaliśmy Cholewiaka, ale nie wyróżniał się swoją postawą.

Nawet przez długie sześć minut doliczonego czasu gry Legia nie złamała mielczan i doszło do wielkiej wygranej zespołu z Mielca! BRAWO STAL!

TABELA

STATYSTYKI DOSTARCZA FcTables.com

WYNIKI I TERMINARZ

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu w Warszawie

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

12 8

Tak wspina się drabina!!!. Już prawie Mielecka titki taka rządzi. Lejmy tych wieśniaków. 21:56, 18.12.2020

HahaHaha

2 1

Taki taka XD chłopiec co ty piszesz, po patrz na posiadanie piłki XD faja w przód z obrony i niech się inni martwią 22:47, 18.12.2020

28 1

Taktyka i umiejętność gry nie żaden cud. Cud to ,że dalej wchodzę na to durne hej.mielec 22:31, 18.12.2020

intiinti

0 0

No jednak cud, bo nadal Legia ma skład wielokrotnie lepszy od Stali. Gdyby grali ze sobą 10 meczów, to stawiam, że Stal wygrałaby ze 2 jednak. 20:46, 19.12.2020

MielecpanyMielecpany

33 2

Brawo jeszcze raz brawo dziękujęmy dla tych chwil warto żyć 👍👍👍👍👍👍legia -stał 2:3 22:32, 18.12.2020

optymista optymista

22 2

A pisałem wcześniej , że jest szansa na wygraną bo nie sędziuje Marciniak . 22:33, 18.12.2020

KK

0 1

Tak to właśnie jest jak Mielcowi się gwizdnie 3 karne to spoko a Legia jakby jednego dostała to by był Polski się pluło,ciesz się że pan sędzia 3 karne wypatrzył takie coś już się nie zdarzy a stal spadnie z ligi 23:47, 19.12.2020

35 4

a jednak cuda się zdarzają . Brawo dla Trenera i dla chłopaków 22:35, 18.12.2020

3 0

Po 30mim gdy było 2:1 to było nawet 30:1 więc jakby postawić 100zł to byłoby 3 tysiące pln brutto 01:12, 19.12.2020

7 53

3 karne i z czego tu sie cieszyc?? I tak przyszły sezon powrót do 1 ligi 22:46, 18.12.2020

FKS STAL 1978FKS STAL 1978

23 1

Gdybyś chociaż troszkę znał się na piłce nożnej, to byś wiedział, że karne nie biorą się z powietrza. Na karne trzeba zapracować, a spowodowanie karnego, przez zawodnika często stanowi ostatnią "deskę ratunku" przed utratą gola! 22:51, 18.12.2020

......

16 3

Legła Warszawa i wszystkie słoiki co w ich barwach mecz oglądały.. A miała być kasa z kuponów 🤣🤣🤣🤣 22:47, 18.12.2020

saysay

25 3

Sezon 1977/78 mecz Legia - Stal przy Łazienkowskiej, Legia przegrywa 0:1 strzelcem G Lato, o co się działo na żylecie jak ubliżali Grześkowi, byłem jedynym który wyskoczył z okrzykiem jeeest, no musiałem się ewakuować jeszcze przed końcem. Dzisiaj byłem spokojny o wynik pamiętając tamten mecz. 22:55, 18.12.2020

Odpowiedzi:3

FKSFKS

2 8

W d.... byłeś g.... widziałeś 00:12, 19.12.2020

saysay

2 0

Do tego co podszywa się pod FKS, delikatnie określam cię - jesteś burakiem i nie nadużywaj symbolu FKS bo dla wielu jest to wielka historia. Może do takiego buraka nie dociera, że ktoś z Mielca w 1978 mógł być na meczu w Warszawie. 20:16, 19.12.2020

geogeo

2 0

Też byłem na tym meczu. To był sierpień 1977. G. Lato przejął piłkę jakieś 40 m od bramki Legii, poszedł z nią i strzelił celnie. "Żyleta" prawie pół godziny do końca meczy wyła "Lato ..." Z wygranej Stali miałem mnóstwo radości. 10:51, 20.12.2020

CudCud

23 3

Cud nie cud.... Przez 45 min,nie licząc pierwszej połowy przy mnóstwie ofensyw ze strony Legii nie dali sobie strzelić bramki..
Nie jest źle. 22:56, 18.12.2020

31 3

Brawo drużyna Stali, brawo Trener!
Wygrać można z każdym, czy to Legia, czy Barcelona.Nazwiska nie grają, tylko Ludzie. Wola walki, zaangażowanie, ambicja, szybkość, poświęcenie, przysłowiowe "gryzienie trawy" daje wyniki. Jeszcze raz BRAWO STAL MIELEC ! Może wreszcie doczekamy się gry jak za dawnych lat... Jest nadzieja. 22:58, 18.12.2020

6 0

...negatyw...ciekawe,czy to może poprzedni "szkoleniowiec" Stali tak ocenił komentarz, bo któżby inny mógł mieć taką opinię? 23:41, 18.12.2020

boryna boryna

5 14

to wielki sukces prezydenta rzochowa to on ton wszystko załatwił to on im mówił jak mają grać 23:01, 18.12.2020

1 0

się słabo gra, to się fauluje w polu karnym. Z drugiej strony Legia tyle kosztuje a jest .....słabiutka. 09:12, 20.12.2020

grigorijgrigorij

9 14

ludzie co wy macie z ta Legią drużyna jak każda inna. W Warszawie tylko podlicza punkty i następny proszę... a tutaj radość jakby wygrali z armią czerwoną... 23:21, 18.12.2020

lokalne trudnościlokalne trudności

0 0

Większość może nie rozumieć pytania. 23:29, 18.12.2020

StaloStaloStaloStaloStaloStalo

17 2

Nie ważne jak , wynik idzie w świat! Kto będzie pamiętał jutro te karne? Tylko B. 00:16, 19.12.2020

LimboLimbo

12 4

Curwa jaki cud dziennikarzyku piszesz wygrali i *%#)!& są lepsi tyle w temacie 05:04, 19.12.2020

??

1 21

Kibicuje drużynie stali ale....Trzy karne???? Trudno mi w to uwierzyć. Przecież, to śmierdzi na kilometr. 07:04, 19.12.2020

2 3

Za mało zdjęć z tego meczu. Poprawcie się. Zdjęć powinno być co najmniej 500. 07:56, 19.12.2020

STALOWIECSTALOWIEC

14 3

Hej tam nad Wisłoką gdzie potężny zakład (strefa) jest , jest nasza drużyna która zwie się FKS aleluja aleluja FKS - trzeba to naszym piłkarzom znów zaśpiewać tak się śpiewało w latach 90' , w drodze po dawny blask , do pierwszego miejsca ! 07:58, 19.12.2020

-panu sędziemu ze nie bał sie podjać trudnych decyzji przeciw Legii
-trenerowi Legionistów który uczciwie przyznał że karne były podyktowane słusznie (to jest wielkośc człowieka
-i Panu Bogu
08:26, 19.12.2020

mielecpanymielecpany

16 2

Brawo jeszcze raz brawo dziękujęmy dla tych chwil warto żyć 👍👍👍👍👍👍LEGIA Warszawa - STAL MIELEC 2 : 3 08:47, 19.12.2020

5 5

Ponieważ klub nie ma dochodów z biletów proponuję wszystkim wiernym kibicom zakup dowolnego gadżetu w sklepiku STALI. 13:47, 19.12.2020

KaszpirowskiKaszpirowski

1 1

EKO CUD NAD LOTNISKIEM W MIELCU!!! 15:13, 19.12.2020

TumyTumy

2 2

Jeśli Stal pokonała Legię to z automatu powinna być nr 1 w ekstraklasie. 17:54, 19.12.2020

4 2

Jestem ....raczej nowy, jeśli chodzi o własne wpisy na tym portalu....no... pamiętam....z ....gazet...początek lat 70-tych...i dwa mistrzostwa Polski Stali!
Tu i teraz......zwracam się do tych wszystkich SZCZEKACZY, którzy jeszcze miesiąc wstecz wieszali na Stali jako klubie.....psy!

5 1

Jeżeli ktoś uważa, że zwycięstwo jednej drużyny nad drugą jest......cudem, to powinien zmienić zawód, albo zacząć się leczyć. 18:44, 19.12.2020

2 1

Wiecie co nawet nie sprawdzałem wyniku...a tu patrzę przed chwilą...a tu szok!!! Gratuluje chłopaki na wiosnę będzie pełny stadion a na Legię na pewno. 19:02, 19.12.2020

He HeHe He

0 1

Z tymi ucholami! 19:20, 19.12.2020

5 1

Jak to możliwe a jednak Legia Warszawa - Stal Mielec 2 : 3 -jak to możliwe ( świętowałem do rana 3.40 budzę się rano 13.15 sprawdzam Legia Warszawa - Stal Mielec 2 : 3 dla tych chwil warto żyć .👍🤠 20:12, 19.12.2020

RządziszRządzisz

0 1

No to Wesołych Świąt i tak do Wiosny. Żyj Chwilą👍🤠👍 20:24, 19.12.2020

intiinti

1 1

Legia trzy razy odstawiała MMA w polu karnym i trzy razy dostali za to karne, co tu dużo mówić...Ew. można dyskutować, czy im się potem jeden należał. Ale nawet 3-3 byłoby dziadostwem w ich wykonaniu. 20:48, 19.12.2020