Zamknij
REKLAMA

Opłaty za zezwolenie na alkohol odłożone

15:01, 22.05.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej w czasie epidemii nie będą musieli zapłacić za zezwolenie na sprzedaż alkoholu. - Ministerstwo Rozwoju zapewniło również, że pracuje nad nowymi projektami, które mają pomóc przedsiębiorcom w wyjściu z kryzysu - mówi poseł Fryderyk Kapinos.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa postawiła w niełatwej sytuacji właścicieli firm gastronomicznych. W konsekwencji wprowadzenia niezbędnych rygorów sanitarnych musieli oni zamknąć swoje lokale, pozostając jedynie z możliwością wydawania posiłków na dowóz. Często wiązało się to ze spadkiem dochodów.

Tymczasem 31 maja upływa ustawowy termin płatności II raty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu dla branży gastronomicznej. Na prośbę przedstawicieli firm z tej branży poseł Fryderyk Kapinos podjął interwencję w ich sprawie.

- Wystosowałem pismo do Ministerstwa Rozwoju, w którym przedstawiłem postulat właścicieli lokali gastronomicznych przewidujący możliwość przesunięcia płatności II raty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu do 30 września, czyli terminu płatności III raty - mówi poseł Kapinos.

- W odpowiedzi otrzymałem potwierdzenie, że termin płatności rat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu jest terminem administracyjnym, który w myśl zapisów Tarczy Antykryzysowej do czasu trwania stanu epidemii ulega zawieszeniu - tłumaczy poseł. - Ministerstwo Rozwoju zapewniło również, że pracuje nad nowymi projektami, które mają pomóc przedsiębiorcom w wyjściu z kryzysu - dodaje poseł Fryderyk Kapinos.

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ALKOALKO

3 0

W lokalach (BARACH) nie powinno się pozwalać na sprzedaż alkoholu powyżej 4 lub 5 % (słabe piwko)
Alkohol powyżej 4 lub 5 % nie powinien być też dostępny na imprezach organizowanych przez miasto!

Alkohol powinny móc sprzedawać tylko SKLEPY MONOPOLOWE i za zezwoleniem zamknięte po 22.00 do 5 czy 6 rano jak to jest w innych krajach 15:53, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA