Zamknij
REKLAMA

Raport o gminie, budżet, absolutorium - opinie radnych

13:55, 03.07.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek po południu odbyła się sesja rady miejskiej. Obradowano nad raportem o stanie gminy Mielec, wykonaniem budżetu za poprzedni rok oraz udzieleniem absolutorium prezydentowi Jackowi Wiśniewskiemu.

Większością głosów radni udzielili prezydentowi Jackowi Wiśniewskiego absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2019 oraz wotum zaufania. Nie obyło się bez szerokiej dyskusji.

Robert Wójcik:

Raport o gminie to kalka raportu za 2018 rok. To tak daleko stosowana zasada, że w niektórych miejscach pozostał nawet zapis „2018”. To pokazuje jak działa magistrat. Dokument powiela tezy, nie ma wizji rozwoju miasta. Ten brak wizji, to „nic nie mogę”, charakteryzuje kadencję Jacka Wiśniewskiego.

Zbigniew Rzeźnik:

W moim odczuciu działania prezydenta Jacka Wiśniewskiego na przestrzeni roku zasługują na aprobatę i uznanie. Jeśli ktoś przeglądał raport, jest tam wiele różnych działań i tych dużych i mniejszych. To jest trudne w sytuacji w jakiej jesteśmy, więc ta liczba inwestycji i działań jest duża.

Radosław Swół:

Od momentu przejęcia władzy w 2018 roku są wzrosty kosztów na rodzinę. Miesięcznie to rodzina zapłaci o ponad 92 zł więcej, rocznie ponad 1100 zł więcej. Wiele się wydarzyło w 2019 roku, jesteście mistrzami zaciskania pasa, ale nie swojego a mieszkańców. Nie wyobrażam sobie, żeby zagłosować za wotum.

Jakub Blicharczyk:

W tym raporcie brakuje mi wskazania celów, na bazie których rozpatrujemy 2019 rok w zestawieniu do przyszłych lat. Brak jest wskazania polityki migracyjnej miasta oraz asumptów zachęcających do osiedlania w mieście. Aspektem zarządzania gminą jest zapewnienie bezpieczeństwa w sferze ochrony środowiska. Mówimy o wotum zaufania i chcę usłyszeć, jakie są konkretne działania w sprawie poprawy powietrza.

Mirosława Jakubowska:

Rozmawiamy o raporcie miasta, a to podsumowanie pracy urzędu, a nie tylko prezydentów. Tu włożono ogrom pracy naczelników, pracowników urzędu i w tym momencie chylę przed nimi czoła

Jakub Cena:

Budowa mieszkań dla młodych to dla mnie temat kluczowy, który podnoszę, a historia zaczęła się w 2015 roku. W 2019 roku w tym temacie niewiele się zmieniło. Był promyk nadziei, że program Mieszkanie Plus zostanie zrealizowany. Miasto musi podejmować taki trud inwestycyjny, jakim jest mieszkalnictwo. To powinien być sztandarowy cel prezydenta, a mamy w tym temacie potężne tyły.

Jarosław Szczerba:

Jeżeli tak ogromne protesty w mieście nie natchnęły do natychmiastowego wprowadzenia korekt w obecnej strategii, to boję się myśleć, co pan prezydent nam zaproponuje w nowej. Co sesję pytam co z zespołem ds. czystego powietrza, czy możemy wrócić do pracy, bo od miesięcy nie robi się nic. Każde działanie jest ważne, dotychczasowe to drobne kamyczki, a prawdzie głazy leżą na Strefie, a tam żadne działania nie były realizowane.

Zdzisław Nowakowski:

Nie podzielam poglądów niektórych z państwa, że nic w Mielcu się nie robiło. Mieszkamy w mieście, które się dobrze rozwija, które ma osiągniecia i sukcesy. Mam świadomość, że zawsze można zrobić więcej i lepiej – to czy potrafimy zrobić więcej, zależy od budżetu. Radny Swół pokazał wzrost wydatków mieszkańców – także nad tym ubolewam, ale to nie nasze widzimisię, ale wynika to z przesłanek obiektywnych.

Jacek Wiśniewski:

Chciałbym podziękować wszystkim radnym, którzy głosowali za wotum zaufania, za absolutorium. I tym radnym, którzy jednak wyrazili swój niepokój, sprzeciw w stosunku do mojej osoby. Na pewno wyciągnę wnioski i będę pracował dla dobra Mielca i będę się starał jak najlepiej wypełniać swoją rolę i swoje obowiązki.

 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (30)

DilaraDilara

29 10

No cóż mieszkańcy, wybraliście prezydenta który nie miał przygotowania w temacie zarządzania , niczym się nie wyróżniał jako działacz społeczny, więc musicie ten marazm znosić przez kolejne kilka lat. 14:30, 03.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

JusbJusb

15 2

zgadza się 14:45, 03.07.2020


utopiautopia

9 5

A co można oczekiwać od NAUCZYCIELA ????
Przecież to jest inna rzeczywistość nie mająca nic wspólnego z większością i z realnym życiem
UTOPIA 16:00, 03.07.2020


Do UtopiiDo Utopii

0 0

Utopią jest to co piszesz 10:01, 05.07.2020


JusbJusb

16 6

cały czas zastanawiam się ile prezydenta jest w Jacku Wiśniewskim, niepewność, brak charyzmy co mogłoby tuszować brak wiedzy w zarządzaniu, a pracuje w bardzo trudnym środowisku,
stawiam na kreatywną księgowość bardziej niż rzetelny raport stanu finansów miasta,
14:55, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UTOPIAUTOPIA

11 4

PODATKI PODATKI i jeszcze raz PODATKI = jak na tak małe miasto jest okropnie drogo
To przez to iż pobudowano nie potrzebnych nikomu placów zabaw które kosztowały a stoją puste oraz przez to iż miasto wydaje na oświatę ponad 1/3 budżetu co jest kolejną UTOPIĄ !!!!

Jeszcze 2000 pociotków niech przyjmą i niech uczą jak się nie siedzi na gorącym piasku w słońcu lub by zadawali zadania do nauki w domu 16:03, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krakrakrakra

15 8

dziwie sie panu Nowakowskiemu ktory popiera dzialania pana ,,jacka nie da sie,, panie Zdzislawie sam pan doskonale wie ze inwestycje,sciaganie srodkow na nie sa na marnym poziomie prosze sobie przypomniec jak wygladaly inwestycje za ,,pana czasow,, gdy byl pan przewodniczacym rady miejskiej za czasow pana Chodorowskiego wtedy nie bylo dnia by cos w miescie nie powstawalo wtedy to byl najlepszy okres dla Mielca miasto poteznie szlo na przod,zreszta sa nagrania z obrad mozna to sprawdzic.Naprawde dziwie sie panu ze majac porownanie swojej pracy i prezydenta Chodorowskiego tak bezkrytycznie przyjmuje pan prace bezproduktywna pana ,,jacka nie da sie,, ciagle go broniac nawet gdy ten podnosi rozne oplaty za ktore mieszkancy musza bulic czy zapomnial pan ze za rzadow wieloletnich Chodorowskiego nie podnosiliscie zadnych oplat dla mieszkancow??? ze urzad miejski byl w pierwszej trojce w Polsce z najmniejsza iloscia urzednikow pracujacych w um i spolkach miejskich???ze po kazdej kadencji pana Chodorowskiego miasto wypracowywalo wielomilionowe nadwyzki ktore przechodzily na nastepne kadencje???A dzis co mamy?? ciagle rosnace oplaty dla mieszkancow,zero inwestycji i jeszcze potezne zadluzenie miasta ktore zablokuje inwestycje na wiele,wiele lat. 17:18, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GryfGryf

1 0

Bravo Ty🙂
Jak widzisz nie warto się produkować, bo troglodyci zawsze się znajdą.
Idealne podsumowanie nic dodać nic ująć i każdy z IQ o poziomie powyżej szympansa powinien się z tym zgodzić,ale Mielec ostatnio i pod tym względem notuje spore spadki.
01:54, 04.07.2020


Albert Albert

13 7

Manipulacyjny artykuł. Cytują wypowiedzi oszołomów a nie cytuja wypowiedzi mędrców. Większość zaglosowala za absolutorium a artykuł cytuje w większości wariatów sprawiając wrażenie jakoby taki był głos większości. No no nauki od reżimowej pobierales? 17:24, 03.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do AlbertDo Albert

3 1

Wskaż chodź jednego mędrca, chętnie bym takiego poznał!!!!! 20:04, 03.07.2020


A możeA może

1 0

A może mędrcy którzy głosowali na TAK nie odzywali się? Więc jak ich cytować? 17:12, 05.07.2020


Od dziesięcioleci miOd dziesięcioleci mi

13 2

Szanowni piszący , jak widać to sami nie wiecie co chcecie powiedzieć , czego byście chcieli dla miasta a przede wszystkim skąd brać kasę na to wszystko ? Na Prezydenta nie trzeba geniusza , potrzebny człowiek o dużej cierpliwości , skąpiec liczący każdy wydatkowany grosz . Jakie ma przychody miasto na dany rok nie zależy to od Prezydenta , wielkość znana , ile potrzeba na eksploatację w roku wiadomo , ile potrzeba na remonty w roku wiadomo, ile pozostanie na inwestycje wiadomo , niech powstanie plan potrzebnych miastu inwestycji na najbliższe 5-lat i najbliższe 10-lecie , a kolejność i co realizować w każdym roku niech wybierają mieszkańcy bo na wszystko nie starczy , a do tego potrzebny jest jedynie konsekwentny człowiek a to jako trener na pewno posiada. Przestańmy pleść bzdury , nie bujajmy w obłokach ,skończmy z nierealnymi marzeniami .
i pamiętajmy że jesteśmy ścianą wschodnią 17:28, 03.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

marwomarwo

2 3

Porównaj sobie,rządy prezydenta Chodorowskiego,do rządów Kozdęby,Myśliwca,Wiśniewskiego.Pierwszy robił wielkie i małe rzeczy,dla Mielczan.Pozostała trójka,była i jest,sterowana przez tego samego człowieka,i robi z siebie tylko dzbanów.Pieniądze z budżetu,są marnowane,albo przejadane przez" elytę czerwoną."Prezydent miasta,ma być przede wszystkim,gospodarzem,a nie urzędnikiem od 8oo do16oo.Ściana wschodnia,nie ma dziś większego wpływu,na rządzenie w Mielcu.Stalowa Wola też jest ścianą wschodnią,jakie opłaty mają mieszkańcy St.W. a jakie mielczanie.Tam śmiecie 13 zeta,u nas 29 zeta,więc nie pisz dyrdymałów i nie broń nieudaczników. 22:50, 03.07.2020


Do "marwo"Do "marwo"

1 1

Ja chcę też dla Mielca jak najlepiej ale znam też stare przysłowie
" ale to już było ".Rządy Prezydenckie w Mielcu to różne okresy , czasy dodatkowych zewnętrznych zródeł dofinansowania na dziś minęły tak dla Mielca jak i większości gmin w Polsce , bo występuje brak środków na wkład własny bo zostały zablokowane w okresach minionych na wkłady własne wymagane przy braniu dofinansowania ze środków UE na co gmina miasto Mielec przy każdej inwestycji zadłużała się w banku jak większość gmin w Polsce.Co do śmieci to w pierwszej kolejności musimy przestrzegać segregowania ,zachować porządek w i przy wiacie śmieciowej ,i np. nie wyrzucać całych paczek papierowych bo szybko napełniamy pojemniki itd .Jeśli chcemy wymagać to sami musimy dać przykład o co moim zdaniem w Mielcu jest bardzo trudno. 10:29, 04.07.2020


JusbJusb

9 3

nie zgadzam się z gloryfikowaniem Chodorowskiego, potwierdzam obiegową opinię, że facet bał się własnego cienia,
z doświadczenia wiem, że był niesłowny, bez honoru, lobbował na rzecz prywatnej firmy i unikał odpowiedzialności, to nie etyczne, mnie brzydzi,
ponad ćwierć wiekowa kadencja nie jest przypadkiem, rosły dysproporcje społeczne, miasto zatęchło zaściankiem, a na budżecie żerowało "lato z radiem", propaganda sukcesu i pseudo muzea (propaganda profesjonalna, a więc...)
11:52, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiELCZANINNMiELCZANINN

4 2

Jeszcze kilka miesięcy i będziemy mieli czyste powietrze i będziecie błagać o pracę! 13:29, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pierwpierw

7 3

Średnio 1100 zł więcej zapłaci jedna rodzina? To nic, ważne że PiS nie wygrał. 14:05, 04.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pragmatykpragmatyk

1 1

Panowie z PiS mówią, że "magistrat zabrał".....
Tak właśnie wygląda w pigułce finansowanie 500+ i innych 13-stek. Finanse państwa, to naczynia połączone - recepta na wybujały socjal, to ograniczenie finansowania z budżetu centralnego. Efektem jest przerzucenie kosztów na samorządy, a te przecież nie mogą zamknąć szkół, szpitali, "zakręcić" wody i przestać wywozić śmieci.
Wielu mądrzejszych, niż nasi obecni dwudziestokilkuletni wiceministrowie dawno mówiło, że 500+, to w istocie 700-. Nie wierzycie - popatrzcie na ceny w sklepach, a te w gospodarce wolnorynkowej nie rosną bez przyczyny: koszty pracy (np. płaca minimalna), energia (gdzie te obiecane dopłaty do prądu???), podatki pośrednie, itd...
Jeżeli nadal nie wiecie o co chodzi, to spróbujcie od przyszłego miesiąca kupować wszystkim znajomym i rodzinie prezenty nie tak, jak poprzednio, ale za minimum 500zł. Wszyscy zaczną Was bardzo lubić, ale jak długo tak pociągniecie???
Jeżeli ktoś ma prawo być wkurzony, to wszyscy my nie biorący 500+, a jeszcze sporo przed emeryturą.
My nie mamy 500+ i 700-, a tylko 700-.
PiS wkrótce wygra kolejne wybory i podobno za 5 lat będziemy zarabiać 2 razy więcej. Tak może być, tylko wywóz śnieci będzie kosztował 500zł miesięcznie, bo przecież wszyscy będziemy zarabiać 2 razy więcej... I to będzie znowu wina samorządu!!! 22:13, 04.07.2020


Dzialania Pana W.Dzialania Pana W.

9 0

grunt ze poidełka w Mielcu są, a że nie płynie z nich woda.... co zrobił dla miasta pan W.? 09:11, 05.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AchAch

1 0

Kto wymyślił te poidełka ??? 18:29, 05.07.2020


REKLAMA

HH HH

1 1

To wasz rzad panie (tfuu) swół jest autorem wszystkich podwyżek!!! 14:41, 05.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do hhDo hh

1 0

Zamilcz!!!!! 19:22, 05.07.2020


Huhu. UHuhu. U

0 0

To wasz POmiocin owy nierząd podpisał umowy z Niemcami nawywozy śmieci śmieciu👎 06:56, 06.07.2020


Radni koalicjiRadni koalicji

2 0

Czy radni koalicji odzywali się częściej w czasie obrad? 17:13, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VoltVolt

1 1

mi się najbardziej nie poba podejście Prezydenta i jego zaplecza ktore dało mu absolutorium. Mielecc to nie asfalt ściany budynków chodniki i rośliny. Mielec to przedewszysykim mieszkańcy. Potrzebuję prezydenta który będzie kochał swoich ludzi. Nie często się zgadzam z Pisami ale tym razem brawo Panowie macie rację, jedno co to Panie Cena faktycznie z młodymi jedzie się w kulki ale niestety program mieszkanie plus to bubel dekady. Mogliście zmodyfikować program PO i ukarać przekrętów zamiast likwidować coś co pomagało ludziom w zakupie pierwszego mieszkania. Teraz mamy dziurę ns rynku i to wy jesteście temu winni bo nie wygasza się czegoś zanim rozbuja się zamiennik. Wracając do tematu. Nastepny prezydent i rada musi mieć jedną cechę ktorej tu brak czyli empatie z zrozumienie mieszkańców. Robokopa juz mamy dość. 22:06, 05.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RobertoRoberto

0 0

Z tego co słuchałem to nie chodzi od Mieszkanie plus tylko Prezdyenci lewicy wciąż powatarzają że mają swój program tylko nikt go nie widział ani nie słyszał... Mieszkanie plus było jakie było jak się ktoś nie zgadzał i miał coś lepszego to niech działa a nie jak WIśniewski tylko analizuje i dyskutuje i się zastanawia ... mędrzec z odzysku. 10:46, 06.07.2020


voltvolt

1 0

Roberto dziękuję za informację. 07:31, 07.07.2020


markmark

2 0

Tak to jest jak nauczycieli sie wybiera do rzadzenia .Nastepnie swoich kolesi ktorzy pracowali w banku zalatwia sie stolki w spolkach miejskich.Oczywiscie nie maja pojecie co robia 03:40, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aga1234Aga1234

1 1

Wywalic gnoja na zbity pysk. Niech dalej wfu uczy. I razem cala ta jego swite. Kolesiostwo zasrane. 07:05, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak trzymać :Tak trzymać :

1 0

Po raz pierwszy przychodzi mi się zgodzić z Panem Blicharczykiem , zacznijmy rozmawiać konkretnie o konkretach , co byśmy chcieli a na co nas stać. 15:50, 13.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA