Zamknij
REKLAMA

Związkowcy szpitala: Sytuacja jest katastrofalna! Chcemy odwołania dyrektora

08:03, 19.10.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Zapowiedzi zaciągnięcia kolejnego, wielomilionowego kredytu na potrzeby mieleckiego szpitala i ostatnia decyzja dyrekcji o ograniczeniu przyjęć m.in. na oddziale wewnętrznym i ginekologii przelały szalę goryczy. Przedstawiciele związków zawodowych mówią o katastrofalnej sytuacji szpitala. Chcą zorganizować referendum przeciwko dyrektorowi Józefowi Więcławowi. - Straciliśmy zaufanie zarówno do dyrekcji, jak i organu założycielskiego (samorządu powiatu), bo nie trzyma pieczy nad tym, co się dzieje - mówią.

Po alarmie wywołanym przez ordynatora oddziału zakaźnego Józefa Sznajdera tuż przed wyborami - w związku z wyczerpanym ryczałtem na leczenie w tym roku, następuje ciąg kolejnych, złych wieści z mieleckiego szpitala.

Jak już informowaliśmy, w najbliższym czasie planowane jest zaciągnięcie kolejnego, prawdopodobnie wielomilionowego kredytu, który pozwoli ugasić bieżące potrzeby i zamknąć bieżący rok finansowy.

Dyrekcja podjęła też decyzję o ograniczeniu przyjęć na oddział wewnętrzny i kardiologiczny. Przedstawiciele związków zawodowych działających w szpitalu mówią o ograniczeniu przyjęć także na oddziale ginekologicznym. Limit pieniędzy wyczerpał też oddział chirurgii naczyniowej, a pełne obłożenie i w związku z tym także problemy z przyjęciami są na wspomnianym oddziale zakaźnym.

Związkowcy: a miało być tak pięknie…

W związku z falą kolejnych, złych wieści z mieleckiego szpitala, głos zabrali przedstawiciele związków zawodowych. Okazuje się, że współpracy z nowym dyrektorem szpitala Józefem Więcławem praktycznie nie ma, a dług szpitala lawinowo się powiększa. Co dokładnie mówią związkowcy?

- Poprzedni dyrektor Leszek Kwaśniewski za kadencji pana Zbigniewa Tymuły doprowadził do znacznego pogorszenia się sytuacji finansowej szpitala i starostwo musiało pokryć stratę finansową wynoszącą 1 milion 708 tys. zł – mówi Ewa Mokrzycka-Saj, przewodnicząca Związków Zawodowych Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność.

- Prognozowanie zadłużenia na 2019 r. wskazywało na znaczne pogorszenie wyniku finansowego – nawet do około 15 milionów. Oczekiwaliśmy, że nowo powołany dyrektor, który przedstawiany był jako wybitny specjalista w zarządzaniu służbą zdrowia, zgodnie z licznymi deklaracjami podczas konkursu, doprowadzi do stabilizacji i poprawy sytuacji finansowej. Niestety z tego co widzimy po kilku miesiącach, sytuacja nie tylko się nie polepszyła, ale wręcz się pogorszyła – dodaje liderka jednego ze związków zawodowych.

Było spotkanie ze starostą. I co?

Związkowcy w czwartek wzięli udział w spotkaniu ze starostą powiatu mieleckiego Stanisławem Lonczakiem i członkiem zarządu Zbigniewem Działowskim. Jak przyznają, po tym spotkaniu nie czują się uspokojeni, bo w szpitalu nastąpiły ograniczenia w przyjęciach pacjentów przede wszystkim na oddziale wewnętrznym i kardiologicznym. Oddział wewnętrzny posiada 57 łóżek, po zarządzeniu dyrektora ograniczony został do zaledwie 21 łóżek plus dziewięć na tak zwanej „R-ce”, czyli sali intensywnej opieki kardiologicznej. Łącznie daje to 30 łóżek.

- To bardzo zła sytuacja dla mieszkańców, którzy czekają w kolejkach do końca lutego, a pilni pacjenci, którzy powinni być przyjęci natychmiastowo, czekają do listopada – mówi Mokrzycka-Saj.

Ograniczenia dotyczą też oddziału ginekologicznego. – Wielokrotnie dyrekcji szpitala jak i staroście przedstawialiśmy własne propozycje, gdzie można poprawić sytuację. Niestety wszystko pozostało bez echa. Dzisiaj stajemy w sytuacji katastrofalnej – dodaje Mokrzycka-Saj. 

Mówią wprost: sieć szpitali to najgorsza decyzja

Z rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych jednoznaczne wynika, że decyzja o reformie służby zdrowia i wprowadzeniu tak zwanej sieci szpitali była – deklikatnie rzecz ujmując – chybiona. 

- Sieć szpitali, gdzie pan były starosta Tymuła pojechał do Warszawy i takie peany wobec Mielca i całego Podkarpacia przedstawiał, że jesteśmy za siecią szpitali… to był najgorszy błąd – mówi Jolanta Dul, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych. - Zrobili z nas szpital specjalistyczny, a poza nazwą nic nie mamy specjalistycznego. Mamy tylko więcej pacjentów z Nowej Dęby czy Kolbuszowej, gdzie odsyłają ich do nas, a my pogrążamy się w długach – ocenia.

- Chcą wziąć kolejny kredyt. Dyrektor Kwaśniewski, gdy objął stanowisko wziął na „dzień dobry” 8 milionów złotych kredytu, który do dzisiaj spłacamy. Teraz będzie kolejny – dodaje Jolanta Dul. 

Związkowcy obawiają się, że kolejny kredyt może opiewać nawet na kilkanaście milionów złotych, czyli na kwotę, która pokryje stratę szpitala za bieżący rok. – Szpital to nie fabryka, nie zarobi tych pieniędzy. Kto to spłaci? Dawniej były pieniądze za nadwykonania, a dzisiaj wszyscy pogłębiają dług, a my tych pieniędzy nie odzyskamy, bo mamy ryczałt – dodaje liderka związku zawodowego pielęgniarek i położnych.

Będzie apel do premiera i ministra zdrowia

Przedstawiciele związków zawodowych szpitala dzielą się też swoimi spostrzeżeniami, że mieszkańcy Mielca, w tym przede wszystkim pacjenci, nie mają świadomości, czym jest wspominany ryczałt dla szpitala. 

- Chcielibyśmy wytłumaczyć mieszkańcom Mielca na czym dokładnie polega ryczałt dla szpitala. Dyrektor dostaje 115 milionów na cały rok i jeżeli wykorzysta to do września, do październik, listopada i grudzień jedziemy na długu, za który nikt nie zapłaci. Czyli mielibyśmy pozamykać oddziały i nie przyjmować żadnych pacjentów – mówi Ewa Mokrzycka-Saj.

- Jako związki zawodowe chcemy wystosować pismo do premiera i ministra zdrowia z apelem o zmianę finansowania szpitali powiatowych i specjalistycznych, bo tak dłużej być nie może. Chcemy, żeby ludzie to zrozumieli i nam pomogli – dodaje.

Brak zgody na rezygnację z „zembalowego”

Choć dotychczas nic nie wskazywało na napiętą sytuację między nowym dyrektorem a związkami zawodowymi, dzisiaj okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie.

- Wystosowaliśmy pismo z wieloma zapytaniami do pana dyrektora – przede wszystkim o plan naprawczy, który powinien być przedstawiony związkom zawodowym. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi – mówi liderka „Solidarności” w szpitalu.

- Wystosowaliśmy też pismo w sprawie regulaminu wynagradzania, na który czekamy już parę lat, a od czasu nowego dyrektora - 7 miesięcy, a który obiecywał tuż po objęciu stanowiska. Miała powstać komisja, która tym się zajmie, a nie ma jej do dzisiaj. Ostatnio dostaliśmy pismo od kadrowej z wezwaniem do prac nad regulaminem. Ja się pytam o projekt regulaminu, bo to jest działka kadrowej i kadry zarządzającej. My mamy pracować nad regulaminem wynagradzania? Przecież my nie bierzemy pensji pani kadrowej – mówi Mokrzycka-Saj. – To kadrowa powinna nas powiadomić, przysłać projekt na piśmie, do którego związki zawodowe będą się ustosunkowywać – dodaje.

Sytuacji nie poprawia też fakt ciągnącego się od sierpnia 2018 r. sporu zbiorowego, a także ostatniego apelu o podpisaniu aneksu do porozumienia o wypłacaniu tak zwanego „zembalowego” i pakietu Szumowskiego tylko do 31 marca 2020 roku. Pielęgniarki odmówimy podpisania takiego dokumentu, bo utrzymują, że środki te przyznane im zostały na stałe i nie może być mowy o nagłym wstrzymaniu wypłacania tych pieniędzy.

Referendum ws. odwołania dyrekcji?

Wszystko to sprawia, że Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, a także Solidarność i Sierpień 80. zamierzają przeprowadzić referendum. Na czym miałoby ono polegać? Związkowcy chcą zbierać podpisy pod apelem o odwołanie dyrektora szpitala Józefa Więcława.

-  Zamierzamy zrobić referendum, bo straciliśmy zaufanie do dyrekcji i organu założycielskiego, bo w ogóle nie trzyma pieczy nad tym, co dzieje się w szpitalu. Albo mają złe sprawozdania albo tak właśnie ze sobą współpracują – mówi Jolanta Dul.

Dodaje też, że w odczuciu związków zawodowych ograniczanie przyjęć na oddziale wewnętrznym może sugerować dążenie do prywatyzacji. – Bo na dwa miesiące nie wezmą skądś pieniędzy. Oddział wewnętrzny jest z pododdziałem stacji dializ. Kilka miesięcy temu mówiło się, że jakaś firma koło tego chodziła. Ja uważam, że nadal się to kręci i za niedługo stacja dializ odejdzie w obce ręce – mówi Jolanta Dul.

[ZT]53709[/ZT]

[ZT]53725[/ZT]

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (114)

AS pikAS pik

45 2

O co tu chodzi naprawdę ? Bo lekarze nie,, chorują ,, z powodu zadłużenia szpitala i ograniczenia przyjęć 08:24, 19.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AnkaAnka

26 10

żeby pewne rzeczy, które przypadkowo dzieją się w tym samym czasie odróżnić od systemowych problemów, na które ktoś ma wpływ i jeszcze żeby prawidłowo ocenić kto ma wpływ na co to jest potrzebne coś takiego jak inteligencja, której niestety wielu ludziom w szpitalu i na Podkarpaciu brakuje. Akurat jeżeli chodzi o choroby lekarzy to cały Mielec niestety, o zgrozo, huczy, że są to choroby poważne i wypadły w tym samym czasie i z tym się nic nie da zrobić. Los. i skutki trzeba ograniczyć tak jak się da i znaleźć rozwiązanie, tak jak na wewnętrznym. Natomiast prawdziwym problemem, z którym dało się coś zrobić to była kompletna niemoc pisu, nfz-u i ministerstwa zdrowia, którzy wszystko mają głęboko gdzieś, od dłuższego czasu zajmując się tylko i wyłącznie działaniami na rzecz zdobycia głosów wyborców. A to do czego byli powołani czyli między innymi opieka nad systemem ochrony zdrowia w ogóle ich nie interesowało. porobili jakieś *%#)!& sieci, idiotyczne ryczałtowania, przestali sensownie wyceniać usługi medyczne a ciemny lud dalej na nich głosuje. a potem pretensje ma do dyrektora, który jednak o szpital dba i to widać. A dlaczego chcą jego odwołania? bo są po prostu bezmyślni i tak jest najłatwiej, to jest pierwsza osoba pod ręką i nie trzeba się wysilać żeby to zrobić, bo takie realne działania to już musiałyby pociągnąć za sobą wyjazd może do Rzeszowa, może do Warszawy, może jakąś pikietę. A przecież to już jest wysiłek. Lepiej udawać troskę na miejscu i szukać kozła ofiarnego. Tłuszcza to co robi najszybciej to rzuca się na pierwszą osobę, którą ma pod ręką i którą łatwo zgnoic, bo prawdziwa analiza sytuacji ich przerasta. 11:28, 19.10.2019


Do AnkaDo Anka

6 3

To że nie lubisz PiS-u to już wiemy, ale kogo zamiast ich do reformowania służby zdrowia? Od nowa koalicję PO/PSL. To już zapomniałaś że oni chcieli nam sprywatyzować szpitale i co się da w służbie zdrowia. Krótką pamięć mamy czy z powodu nienawiści wypieramy z pamięci pewne fakty? 09:04, 20.10.2019


25892589

39 6

ehh... jak zwykle państwowy burdel...
08:25, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdulskiAdulski

67 50

Kto wprowadził tą pseudo reformę? Pis. Kto na niech głosował? Mieszkańcy Mielca czyli ew pacjenci. Chcieliscie to macie. Zawsze sie możecie pomodlić zamiast korzystac ze służby zdrowia ? 08:26, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prosty sposób na refProsty sposób na ref

23 36

Początkowo wprowadzić na terenach tzw Polski C (wschodnie obszary kraju), zaś w przypadku powodzenia w reszcie kraju.
Rozwiązać nfz, lekarzy rozpędzić, albo "w kamasze", ministerstwo zdrowia niech podpisze kontrakt na leczenie "ciemnego ludu" z episkopatem (przy pomocy cudów). I księża będą leczyć lud przy pomocy kropideł.
Np dnia tego i tego w kościele tym i tym będzie leczenie choroby tej i tej. "Ubezpieczeni" mieliby "leczenie" w ramach "kontraktu z episkopatem", a pozostali za "co łaska" (rzecz jasna bez fakturki). Sądzę że "faceci w czerni" nie byli by tak bardzo pazerni, na pewno nie bardziej niż ci "w bieli", mając świadomość wieloletniego kontraktu ministerstwa z "firmą".
08:42, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GienekGienek

27 32

Brawo Związki Zawodowe. Brawo Brawo!!!! 09:01, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YY

17 9

brawo za niemoc, brak analitycznego myślenia, *%#)!& żądza zemsty na kimkolwiek i brak jakiejkolwiek inicjatywy. to co robią związki zawodowe to jest tylko dolewanie oliwy do ognia i deptanie tego co z łatwością można by uratować gdyby skierować całą te siłę na załatwianie czegoś z tym, który naprawdę ma wpływ na służbę zdrowia w Polsce czyli na rząd, na NFZ, na pis a oni marnotrawią czas na niby zwalniania dyrektora który gdyby nie taka sytuacja jaka jest pewnie byłby jednym z lepszych. 11:19, 19.10.2019


TOmTOm

43 8

Nie wiem o co wam chodzi wszyscy biorą brali lub będą brać 500+ lub 13,14 więc chyba was stać pójść prywatnie do lekarza. A jak nie to reklamacja do ZUS że wzięli wasze składki i nie oferują nic w zamian. 09:06, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FanFan

14 9

500+ baranie jest na wydatki zwiazane z wychowaniem dziecka. 14:38, 19.10.2019


AgataAgata

34 29

Niedługo wrócimy do 10 zdrowasiek i do pieca. 09:21, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzeworszczaninPrzeworszczanin

31 26

Już myślałem że mnie nic nie zaskoczy, a tu patrzcie taka fantastyczna informacja z rana? Brawo związki zawodowe ? 10:01, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To jaTo ja

47 39

Dzieki polityce PiSraela 150 szpitali w Polsce ma taki sam problem wszystko na pokaz jeszcze będziecie przeklinać dzień w którym to glosowaliscie na nich,na broń dla usraela kasa jest ale dla polaczków ni hu hu witamy w po - lin 10:24, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bolobolo

45 19

ale niektory tepacy pisza PIS PIS PIS a to samorzady powoluja dyrektorow a ci lekarzy co wiekszosc z nich robi samowole lekarska prywatnie pojdziesz zdrowy i lekarz cie kieruje na drogie badania do szpitala a dla chorych miejsca brak albo czekasz na lozko tygodniami tu jest najwiekszy problem od lat 90tych to sie ciagnie.sam 3 lata temu poszedlem priv do lekarza a ten na oddzial i badania za ponad 5 tysi byly. 10:45, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do bolodo bolo

18 10

winnych brak - według ciebie to nie rząd tylko samorządy i tak w kółko macieju a samorządy podlegają królewnie śnieżce i siedmiu krasnoludkom - byle od siebie (500+ to też samorządy a nie pis). 150-ciu szpitalom powiatiatowym w kraju grozi bankructwo kasy brak ,ale 14 miliardów co roku jest wypłacane z budżetu w ramach konkordatu 16:01, 19.10.2019


REKLAMA

jaśjaś

36 28

a czy ,,apolityczne,, związki zawodowe Solidarność nie straciły cierpliwości do Morawieckiego który jest odpowiedzialny za reformę w szpitalach powiatowych i tzw ryczałty 11:07, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XX

36 26

I to jest właśnie "inteligencja" związków zawodowych i wyborcy :( wiedzą doskonale że problem jest ogólnopolski a dokłada się do tego fatalna decyzja o włączeniu szpitala w sieć I teraz to wszystko trzeba powoli naprawiać i myśleć. ale nie dość że Podkarpacie ślepo głosuje na PIS który doprowadził do tej sytuacji w osobie tymyly i w ogóle całego rządu jeśli chodzi o perspektywe ogólnopolską a oni odwoływać chcą dyrektora który kombinuje na wszystkie strony i całkiem nie *%#)!& żeby dalej w szpitalu mogła być normalna działalność na ile to możliwe i różne inne akcje na rzecz pacjenta.nale najlepiej wymienić dyrektora bo przecież trzeba kogoś powiesić ale nie tego na którego się samemu głosowało i który naprawdę jest winny. To jakaś parodia i schizofrenia narodu 11:16, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

234234

28 20

katastrofy były podczas wojen jak bomby spadały na szpitale. a Wy to po prostu nie umiecie zarządzać szpitalem lub nie potraficie się dogadać bo byście chcieli napchać portfele na kalekach ! 11:22, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NowinNowin

39 24

Wg raportu tym roku 92% szpitali przyniesie straty na koniec roku, kolejne rządy nie potrafią sobie z tym poradzić, służba zdrowia w tym kraju leży i kwiczy, ale rząd woli pompować kasę w programy krowa+, 500+ i tym podobne... 11:35, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WrzódWrzód

48 12

Moim zdaniem związki zawodowe to jest jedna z kolejnych plag, która trapi ten szpital. Gdyby w takiej formacji byli ludzie inteligentni, analityczni, odpowiedzialni, a nie puści narwańcy z wielkimi gębami to wiedzieli by, jakie naprawdę są problemy, staraliby się pomóc, przekazać swoje uwagi i działać na rzecz pacjenta, pracowników i w ogóle Szpitala. a oni jedynie to co potrafią robić to zadymę, to dolewanie oliwy do ognia kompletnie bez sensu, bez ładu i składu. chcą lać po mordzie każdego kto im się nawinie i to ma być pomoc? uważam że to powinno być karalne jako działanie na szkodę firmy. Nie znoszę takich zadymiarzy, którzy nie mają wiedzy dobrej woli pomysłu a tylko wielkie gęby i myślą że mają władzę żeby wszystkich pozwalniać. to jest jedna wielka bezmyślna destrukcja. 11:36, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wikiwiki

13 2

Brawo, w samo sedno! 14:58, 19.10.2019


NormalnyNormalny

42 28

A szpitalne to są czyje. Centrala czy samorządy. A kto rządzi w samorządzie - koalicja PO-PSL-SLD jak w nowym też Senacie RP. To pretensje miejcie do rady powiatu. 11:42, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wojtek61Wojtek61

22 12

Reformy zdrowia wprowadził rząd nie samorządy. Pan Tymuła tak bardzo chwalił wprowadzenie sieci szpitali a teraz go nie słychać.Mam nadzieje ze niedługo ktoś poniesie odpowiedzialność za złe rządzenie i nie tylko polityczną 12:05, 19.10.2019


GoździkGoździk

29 22

Rząd nie naprawi błędów rządów z lat 1989-2015 z wyjątkiem lat 2005-2007 w 4 lata. 11:43, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O. PaulinO. Paulin

22 23

Pewne rzeczy trzeba umieć odróżniać. to co się dzieje w szpitalu w sensie lokalnego zarządzania czyli jakieś akcje profilaktyczne a to z jakimś tętniakiem a to przeciwko chorobom płuc a to operacje zaćmy bez limitu, to znowu protezy na które się już nie czeka, rozwój leczenia udarów, i pewnie parę innych rzeczy, których ja akurat nie wyłapałem, pokazują że zarządzanie lokalne jest bardzo dobre i odpowiedzialne. Moi starsi rodzice od lat nie skorzystali tyle w szpitalu ile w ciągu czasu, gdy się coraz to dowiadywali o nowych szansach. każdy kto ma bliskich w pewnym wieku to wie że to są sprawy ważne. natomiast kwestia finansowania jest po stronie rządu, który jest kompletnie nieodpowiedzialny A pomimo to pewnie związkowcy na niego głosowali a teraz płaczą i szukają chłopca do bicia na miejscu. To smutne. 11:43, 19.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

starsza osobastarsza osoba

6 6

Niech pani poczeka aż pani starsi rodzice rzeczywiście na cos zachorują. To żadna sztuka latać na wszystkie badania jakie są bo ktoś czerpie z tego kasę , ale jak się rzeczywiście zachoruje to wtedy na nic nie ma. 13:36, 19.10.2019


Do starsza osobaDo starsza osoba

13 1

Bez żartów, szpital jest pełen ludzi chorych, którzy pomoc otrzymują i to na wysokim poziomie! chyba nie widzieliście innych szpitali, bloków operacyjnych i warunków w jakich ludziach tam funkcjonują jako pacjenci. ten szpital sam sobie, może poza sorem, jest naprawdę bardzo dobry. A to co się wokół niego dzieje to inna sprawa i głównie polityczna. 14:26, 19.10.2019


Polak-KatolikPolak-Katolik

37 34

Podziękujcie za ten stan staroście Lonczakowi, a wcześniej dyrektorowi co był przed 2014 rokiem. 11:45, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Masz Masz

0 4

Tak LOnczak taki ekonomista to niech zacznie mądrze zarządzać a nie umywac ręce 17:27, 20.10.2019


Bezmyślność Bezmyślność

36 20

że co? Chcę cię odwoływać dyrektora Bo utraciliście do niego zaufanie? A przepraszam, wasze zaufanie to co to jest za wartość? Dla pacjenta? nikt tutaj nie będzie zabiegał o wasz dobrostan psychiczny bo cele są inne a mianowicie dobro szpitala. A wy zamiast *%#)!& mieszać, buntować ludzi i skłócać wewnętrznie to może byście poszli do tego dyrektora i zamiast go odwoływać to może wy zapracujcie na jego zaufanie i wy zaufajcie jemu i wspólnie spróbujcie do czegoś dojść? Zapytajcie w czym możecie mu pomóc, jakie ma naprawdę problemy i my wtedy pacjenci docenimy wasze zaangażowanie. a odwoływanie kolejnych dyrektorów to nie jest pomysł na nic . a wiem że najfajniej by było żeby związki zawodowe w każdym zakładzie rządziły i miały dyrektora takiego który non stop przesiaduje ze związkami i robi wszystko co one chcą i nawet jeden taki wam się trafił Ale to nie o to w tym wszystkim chodzi. 12:05, 19.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

brawo!brawo!

11 3

Czysta prawda, bardzo trafny wpis, nic dodać.Brawo,
17:46, 19.10.2019


kurosiakurosia

0 0

to jest wszystko smiechu warte 11:24, 22.10.2019


REKLAMA

Rozsądny Rozsądny

36 14

Wylazlo szydło z worka. Szybko, bardzo, ciekawe tylko ze szanowne panie związkowe nie pamiętają ze za tego złego w ich odczuciu dyrektora Kwaśniewskiego strata była 1,7 mln w ostatnim roku oraz brak straty w roku poprzednim, ciekawe czy nie pamiętają jak za poprzedniego starosty dostali podwyzki pierwsze raz od dawana i pewnie ostatnie na długo, nie radzą sobie obecie rządzący powiatem wiec ich rozliczajcie szanowne panie No obiecywali ze maja program maja pomysły maja dyrektora. A jest tragedia po niecałym roku ich rządów. Kto zawinił, kto nie działa tak jak powinien to już do weryfikacji nie można jednoznacznie mowić teraz ale prawda jest taka ze rządzi Lonczak z ekipa a wieclaw w szpitalu i tyle. 12:10, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrytBryt

42 29

Odwołać staroste chyba trzeba, nie miałem nic do gościa ale zwyczajnie facet nie rokuje. Tak po ludzku, przepaść między obecnym a poprzednim. Tyle w temacie 12:13, 19.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Zmiany Zmiany

10 14

Zgoda wyborcy dostrzegli dużą różnicę między ZT a obecnym starostą i postawili dokonać zmiany na SL. 12:46, 19.10.2019


Kilo mułu Kilo mułu

20 12

Wyborcy dokonali zmiany starosty ? A to ciekawe Zbyszek miał jakieś 3 tys głosów w wyborach samorządowych Lonczak coś ponad 1 tys. Teraz Lonczak przegrał z nim nawet w swojej gminie. To tak Apropo wyborców. Jak poszli wszyscy antypis w powiecie to przejęli władze i już proste i logiczne. 13:36, 19.10.2019


Odwołać kogoOdwołać kogo

33 22

Według logiki poniektórych piszących fachowców trzeba odwołać starostę Lonczaka i dyr szpitala bo przez nich szpital popada w długi. To trzeba by odwołać 92% starostów i dyr szpitali w Polsce bo tam też rosną długi i straty. Trzeba w takm razie popierać rząd bo dobrze rządzi nie zwiększając pieniędzy na ochronę zdrowia. Gdyby będzie więcej tak myślących to padną wszystkie szpitale.w Polsce.


12:42, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BlablaBlabla

12 0

Ale za to NFZ zostanie. Jak zawsze...?
19:52, 19.10.2019


MM

35 6

A jak tak zapytam kiedy Ci ludzie ze związków w nich działają? Bo jak rozumiem to jest to ich dodatkowa aktywnosc, która winna być wykonywana poza godzinami pracy. Jeśli tak jest to super gratuluję ale jeśli działają w godz swojej pracy to może macie jej za malo i Pan Dyrektor powinien Wam dołączyć obowiazkow 12:44, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dziobak dziobak

7 0

Zgodnie z ustawą działaczowi ZZ należy się gabinet i pensja odpowiednia. Pracy świadczyć nie musi bo pierwszeństwo mają sprawy związkowe. Związki należy natychmiast usunąć z przedsiębiorstw. Powinny to być organizacje zrzeszające grupy zawodowe różnych zakładów i działać poza godzinami pracy. 08:09, 20.10.2019


Kilo mułu Kilo mułu

35 21

PiS był zły ale jaki zły przyszedł PSL z ekipom to macie co macie. Inwestycji coraz mniej, dobrze ze rząd PiS dał na drogi przed wyborami, szpital Jak widać dryfuje do katastrofy finansowej. Jakieś pytania jeszcze ? Coś dodać ? 13:38, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

V2V2

10 10

Powinieneś dodac kilo mułu do swojej wypowiedzi 13:56, 19.10.2019


przysłowiowy januszprzysłowiowy janusz

25 14

"Oczekiwaliśmy, że nowo powołany dyrektor, który przedstawiany był jako wybitny specjalista w zarządzaniu służbą zdrowia, zgodnie z licznymi deklaracjami podczas konkursu, doprowadzi do stabilizacji i poprawy sytuacji finansowej."

W szpitalach "poprawa sytuacji finansowej": oznacza ograniczenie liczby pacjentów, zamknięcie jakiegoś oddziału i zwolnienie części personelu. Czy o to chodzi związkowcom?

Szpital nie jest przedsiębiorstwem tylko publiczną instytucją. Jeśli funkcjonuje zgodnie z przeznaczeniem to niestety generuje koszty.

Najlepiej jakby w szpitalu było mnóstwo specjalistów, nie było kolejek do lekarzy a zarobki co najmniej dwukrotność średniej krajowej. Oczywiście przy zerowym zadłużeniu.
13:40, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dziobakdziobak

0 0

dwukrotność średniej krajowej to dla stażysty dla rezydenta min. 3 specjalisty 4 ordynatora 5 pielegniarki tez ze 3 oczywiście pdostawy do której należy doliczyć dodatki których w budżetowe multum 08:21, 20.10.2019


UoltiUolti

35 11

To jest bardzo dobry szpital. I wiem co mówię. Jak wszędzie są pracownicy mniej wartościowi, ale jest też wielu lekarzy, którzy uratowali setki ludzi. Są pielęgniarki, które w pracę wkładają serce. Jest sprzęt, są warunki. Sor moze kuleje, ale gdy sie juz jest na oddziale to personel sie nie poddaje i robi co sie da. Sa akcje darmowe dla pacjenta. Wiec nie *%#)!& ze szpital jest zły. Przez wiele lat ratuje wasze tyłki. I teraz też by sobie poradził. A że wszystkie w Polsce są w kryzysie to zasługa rządu. Związki zawodowe potrafią tylko panikowac I rozliczać, a same nic od siebie nie dają. Nic dobrego nie wnosza. Z nikim sie nie dogadaja.Tylko smród I zamieszanie. 14:37, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SwójSwój

9 3

Tak samo związki zawodowe robiły za poprzedniego starosty , ale wtedy wszyscy im bili brawo. 15:08, 19.10.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MiwlczaninMiwlczanin

32 12

Kiełbasa, Lonczak i Wiśniewski przecież oni uzdrawia wszystko? 16:11, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pipipipi

21 14

ludziska nie martwcie się po objęciu następnych 4 lat przez pis ,ma być jak w raju żal będzie umierać obiecują najniższa krajową 4000 tys a w następnych 4 latach super opiekę medyczną czyki za 8 lat pisu wreszcie będziemy drugą Japonią. 16:14, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Tyle Tyle

25 5

Nie radzą sobie to niech zrezygnują i tyle 18:13, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TypTyp

9 8

No PiS sobie ewidentnie nie radzi ze służbą zdrowia ale nigdy nie zrezygnują bo są przyspawani do koryta 20:40, 19.10.2019


szpokszpok

13 10

Co te pieligniarki chcą żle im. 18:55, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janjan

24 4

Bryła i Bieniek odpowiedzalni za utworzenie koalicji. Obecnie należy przeprowadzić przegląd lekarzy pod względem plac.Lub upadlosc Szpitala. 19:57, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wikiwiki

6 0

poczekaj, niedługo nie będziesz miał kogo przeglądać... 10:54, 20.10.2019


Cywka Cywka

20 23

Trzeba poważnie rozważyć żeby Tymuła wrócił na staroste i to pisze nie tylko w kontekście szpitala ale ogólnie działań starostwa. Inaczej było poprostu więcej starań więcej działań więcej pomysłów 20:09, 19.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WaldWald

13 9

Koniecznie, w końcu sieć szpitali, która teraz się wszystkim odbija czkawką że mało żołądek oczami nie wyjdzie to pomysł pana tymuły, brawo! Jeżeli już miałby wrócić to tylko po to żeby pił to piwo którego nawarzył 20:46, 19.10.2019


medrcamedrca

0 0

Sieć szpitali to pomysł Tymuły? Ciekawe... ciekawe jest to jak ludzi sa mało poinformowani co sie dzieje w naszym kraju. Wprowadził to rzad, a tymuła tylko sie starał zeby bys w 3 finansowaniu gdyz inaczej byłoby tylko gorzej. pacjentow nie byloby mniej ale pieniedzy jak najbardziej. 13:48, 21.10.2019


Czy jest DyrektorCzy jest Dyrektor

22 6

Który będzie odpowiadał zwiazkowcom i pracownikom tego super szpitala rankingujacego w ogólnopolskich notowaniach ?
Bo mam wrażenie że chyba się taki jeszcze nie urodził albo to załogę trzeba wymienić A nie dyrektora??? 20:25, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QwertyQwerty

31 10

Saj i Dul na dyrektorki szpitala zobaczymy jak te "specjalistki" będą rządzić. Związki zawodowe już dawno powinni zaorać!!! 20:26, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Don Kichot z la mancDon Kichot z la manc

22 12

Nie moze byc tak, ze szpital a mówi sie na miescie o 14 milionach, dyrektor notabene emeryt bez wizji i koncepcji nie ponoszacy zadnych z tego tytułu ,pozostawal na stołku biorac co miesiac do swojej kieszonki 16000, nie moze byc tak ze kadrowa nie ma z tego co słyszalem akceptacji zadnych ze zwiazkow a slyszy sie ze stosuje wewnetrzny mobbing, pozostawali na stanowiskach . Dla dobra szpitala i powiatu powinna powstac bowiem koalicja z PiS.Odwagi a te wszystkie wypoeiedzi wczrsniejsze szukajace usprawiedliwien dla pana dyrektora , ktory nie ma honoru no wkoncu bylo sie w PZPR ten usmieszek i tupet , a przeciez niezapomnijmy ze zadłuzyl juz szpital w Przeworsku, i poeiat tamtejszy dopłacic musiał za jego czary mary 3,5 miliona bodajze. 20:29, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YtYt

11 13

Słyszy się, mówi się, bodajże, z tego co słyszałem i tego typu inne sformułowania, że aż człowiek drży z obrzydzenia jak czyta. Fuj. Takie wirtualne ploty wrednych bab pod warzywniakiem. Wstydź się! 20:44, 19.10.2019


WkurzonyWkurzony

25 11

to co wyczyniają te związki zawodowe to się w głowie nie mieści i to jeszcze w takiej sytuacji, kiedy naprawdę raz w życiu mogłyby pójść po rozum do głowy i konstruktywnie pomóc. a nie tylko agresywnie dokładać bezsensownych zmartwień. przecież żeby napisać takie pismo to trzeba mieć niepoukładane w głowie. najpierw przytaczają listę błędów zupełnie niezależnych od dyrektora, czyli np. wstąpienie szpitala do sieci, za niskie limity, brak finansowanie usług medycznych na oddziałach. i jaka jest recepta na te choroby? No zwolnienie dyrektora! ludzie gdzie wy macie głowy? z kim byście się na rozumy pozmieniali? Jeszcze anarchii tu brakuje! weźcie wy się do roboty i zróbcie coś wreszcie dla tego szpitala a nie wypisujecie takie bzdury! wiadomo, że problem leży zupełnie gdzie indziej, ale ponieważ wiemy, że winny jest ten na kogo przed chwilą oddaliście głos no to oczywiście trzeba odwrócić kota ogonem i znaleźć kozła ofiarnego. Nawet kosztem szpitala! oczywiście chodzi o to żeby przy okazji problemow załatwić sobie kolejnego dyrektora, bo a nuż 21:09, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

durdur

11 10

Ach ta lewica. 21:36, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wyborca mieleckiWyborca mielecki

21 9

Caly zarzad powiatu oraz szpitala do wymiany.
Wyborcy, pozwolcie im odejsc podczas kolejnych wyborow!!
Czas na nowoczesnych menagerow, inaczej nikty nie wyjdziemy z epoki minionej.
Rotacja stolkow trwa, stanowisko w ARiMR, czy w szpiatlu wszystko jedno. Znamy sie na wszystkim:) 22:29, 19.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JaJa

27 8

Krytyczne uwagi kierowane pod adres związków zawodowych w szpitalu, moim zdaniem, są bardzo słuszne. DLACZEGO PRZED WYBORAMI SIEDZIELI CICHUTKO???? Przecież mogli wyartykułować swoje niezadowolenie i domagać się poprawy warunków pracy i płacy u swoich wybranków do sejmu, senatu i rządu.
23:42, 19.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KickKick

14 2

Kiedyś związki były po to, by pilnować interesów pracowników i zakładu pracy, gdy rząd jest opresyjny lub ma du... swoje zadania. Ale w związkach pojawiły się przywileje, ochrona, więc i cel się zmienił. Teraz w kanciapie palą fajki i jedyne co potrafią to żądać z kanapy, tracić zaufanie i "odwoływać dyrektorów". Do Warszawy, posłów, Nfz-u za daleko, zresztą jak tu się upominac u nich, jak na ten rząd kasę za darmo rozdaje? A to jest dobry szpital i z potencjałem na więcej! Związki tylko go kopią takimi pismami. 08:18, 20.10.2019


jasiekjasiek

18 14

Nie badzo pojmuje o co tyle rabanu - przeciez cale wojewodztwo szczyci sie najwyzszym wskaznikiem glosow na pis. Tak sobie wybieracie wladze to macie to, za czym glosowaliscie przez dwie kadencje. Jednak okazuje sie, ze 500 plus to jeszcze nie pelny raj na ziemi. 00:27, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BatmanBatman

13 2

Najlepiej oszczedzac na pacjecie I zwalac wszystko na system, pamietajcie lekarz jest czlowiekiem I powinien zarabiac odpowiednio do swojego fachu I doswiadczenia, w zamian powinien oferowac uslugi na najwyzszym poziomie I posiadac choc odrobine etyki lekarskiej.








Etyka lekarska, etyka pielegniarska , dobro pacjeta I jeszcze raz dobro pacjeta ,a nie martwienie sie o limity , finansowanie tym powinien zajac sie dyrektor szpitala w mielcu.



08:23, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rewtrewt

17 1

Moim zdaniem rozwiązać związki zawodowe w szpitalu i utworzyć z nowych ludzi,k to samo tyczy się dyrektora powinien być ktoś młody z charyzmą i swoim zdaniem nie bojący się wszystkich i wszystkiego emeryci powinni odejść na zasłużoną emeryturę i mjesca pracy zostawić młodym ,którzy wbrew pozorom znają się lepiej na sprzętach ,niż my starsi oni są wychowani w dobie komputerów mają większy zakres możliwość 08:49, 20.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Nie o to...Nie o to...

8 4

Byli już tacy co chcieli wszystko zaorać na prawo i lewo, tak żeby nic nie było, tylko że nie w tym rzecz żeby burzyć bez ładu i składu. ani wymiana ludzi w związkach nie jest gwarantem, że nie przyjdą nowi młodzi, ale identyczni, którym chodzi tylko o to żeby dostawać kasę za bycie w związku i ochronę prawną, więc będą tak samo koncentrować się tylko na robieniu nic nie wnoszącego dymu od czasu do czasu i nie ma też gwarancji, że człowiek młody i niby z charyzmą nie będzie ignorantem i karierowiczem. wszystko powinno się rozpatrywać indywidualnie. To już prędzej całkowita likwidacja tego przeżytku jak tego rodzaju zwiazki, a ten dyrektor wydaje mi się ok. Nie w nim problem. W takiej sytuacji raczej wszyscy powinni się jednoczyć i dyrektor i związki, wszyscy pracownicy, samorządowcy po to aby zapewnić służbie zdrowia lepsze traktowanie, uwagę rządu i żeby to wszystko naprawić, a nie zwalczać się wzajemnie, bo przecież wszystkie szpitale obecnie mają problem. I to identycznie w całej Polsce. a takiego problemu w tym kraju nie ma na przykład Rydzyk który dostaje miliony na zawołanie i kościół który ma mnóstwo majątku. A ciągle doi z nas i nie płaci podatków. Patologia. 09:24, 20.10.2019


XXL XXL

0 0

Wymiana jest niezbędna ..... 11:28, 22.10.2019


Prosty CzłowiekProsty Człowiek

27 12

Uuuuuu, najedli się już związkowcy kiełbasy i opili wiśniówki i wreszcie przejrzeli na oczy ?!
A jak to było pięknie niespełna rok wcześniej, nowy dyrektor, cudowna atmosfera nastać miała w szpitalu, komunikacja na najwyższym poziomie itp. bzzdety ???
Tymuła prosty chłop był ale pieniądz liczyć umiał i wiedział skąd się on bierze; przyszły leśne dziadki i wszystko zaczyna wonić mentalną naftaliną rodem z PRL w tym mieście ? 10:21, 20.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

szmidtkeszmidtke

2 3

nie był taki prosty jak go malowali a ze go malowali z kazdej storny nie da sie zaprzeczyć. ogolnie równy gość. 08:08, 21.10.2019


ObserwatorObserwator

20 6

W Mielcu ciekawe zjawisko jest. Zmieniają się Dyrektorzy , a te dwie Panie ciągle są. Jeżeli ich hej.mielec.pl cytuje to oznacza że uważa je za decyzyjne. Ciekawe czy odwołają Dyrektora , bo jeśli tak to muszą ogłosić nowy konkurs . Ciekawe czy ktoś odpowiedni zgłosi się po takiej lekturze o wszechwładzy związków zawodowych w tym szpitalu. 10:59, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wstyd Wstyd

24 9

Wstyd i hańba co sie wyprawia, PSL w osobie Lonczaka miał mieć pomysły na wszystko a okazuje sie ze to było bajanie i pomysłów i zapału nie widać. 5lat nie wytrzymamy z nimi 11:10, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

laklak

23 5

Czy prawdą jest ze za dyżury w sobotę i niedzielę lekarze dostają niebotyczne sumy ? Bo takie chodzą słuchy..... 12:55, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lekarz DuszLekarz Dusz

12 2

"Tak to jest jak się odchodzi od Boga" 13:27, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

prosteproste

16 11

Najłatwiej usiąść wygodnie na wersalce w swoim pokoju związkowym, zakopcić cygara, zaparzyć kawkę i czekać na pisma od dyrekcji, nowe plany najlepiej takie z cudownym rozmnożeniem pieniędzy, których szpital nie ma od rządu, ciągle wymagać, wymyślić z nogą na nogę, a potem rozczarowywać się i tracić zaufanie, bo przecież jak to dyrektor ma jakąś poważną robotę ważniejsza od pisania *%#)!& do związków? niemożliwe! Odwołać! to mają być związki zawodowe? jak takie "propozycje naprawcze" jak to pismo przedstawiliście dyrekcji to się nie dziwię, że chłop sie trzyma jak najdalej od geniuszy. Rozwiązaniem na ryczałt i złą decyzje o sieci szpitali jest... zmiana dyrektora! Geniusze jak słowo. 13:40, 20.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolekLolek

0 3

Przecież propozycje naprawcze muszą wyjsc od dyrektora. Bo to on zarządza szpitalem i podejmuje decyzję. A ze związkami nie liczył się. 22:40, 20.10.2019


MyślicieleMyśliciele

19 0

Prywatne firmy nie mają takich problemów.
Tam istnieją autorytety a nie kolesiostwo i polityczne machlojki. 13:58, 20.10.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

SzekelSzekel

0 2

Instytut Lecznictwa KRONO pięknie brzmi.
14:10, 20.10.2019


Dokaldnie takDokaldnie tak

2 0

w krajach gdzie jest prywatna sluzba zdrowia, leczenie jest na najwyzszym poziomie.
U nas sluzba zdrowia siegnela dna, ale prywatyzowac nie beda bo stolki mozna starcic. 14:39, 20.10.2019


Oj tamOj tam

0 0

Opowie się redaktorom tragiczną historię to nawet prości podatnicy się zlitują i zrozumieją jak zawsze dobrze. 15:04, 20.10.2019


MaxMax

14 1

Ja tu widzę niezły burdel. 14:23, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UpsUps

21 3

A może by tak miasto dołożyło do szpitala? W Stalowej Woli prezydent dokłada bo zależy mu na zdrowiu mieszkańców i jakoś starcza mu budżetu na inwestycje. No ale Lucjusz Nadberezny jest z PiS więc powiecie że go stać bo otrzymuje wiecej. Otóż nie po prostu jest dobrym gospodarzem. A jak jest w Mielcu to marnotrastwo widać golym okiem. 15:19, 20.10.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KandydatKandydat

2 3

Przeprowadza szkolenia gospodarskie czy marnuje potencjał w Stalowej Woli? 15:34, 20.10.2019


Zgadza się  dokładniZgadza się dokładni

1 2

Jak mówi przedmowca 17:31, 20.10.2019


Limbo Limbo

0 2

Pieniądze to umrzykowi do trumny włóż baranie to mu pomozesz 22:17, 20.10.2019


FrasFras

6 2

Ja bym to sprywatyzował, zlikwidował składki ZUS, dać ludziom pełną 100% pensję, a w razie choroby za 30-40 lat leczyć się na własną rękę (i tak to robimy chodząc prywatnie do lekarzy). 16:53, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GRAŻYNA I JANUSZ GRAŻYNA I JANUSZ

33 2

Kadrowa wogóle nie zna się na prawie pracy, wygania wszystkich na przymusowe urlopy, straszy i mowi że trzeba wykorzystać do końca roku. A w prawie pracy wyrażnie pisze: zaległy urlop z poprzedniego roku trzeba wykorzystać do 30 września następnego roku. Nie potrafi nawiązać żadnej rozmowy!!!nie chce nawet spróbować rozwiązać problemu, wszystko załątwia zastraszaniem.
Jednym słowem porażka.
17:16, 20.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GienekGienek

14 3

Jak mi to wygląda znajomo. Na szczęście i jednego i drugiego już nie ma. Mamy normalnego, Dyrektora, przyjazną dla pracownika Personalną, i atmosfera w pracy jest dobra. Pzd. Pracownik Szpitala w Przeworsku 19:07, 20.10.2019


katastrofakatastrofa

15 0

KATASTROFA PANOWIE KATASTROFA PANIE 08:08, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KaroKaro

11 9

Mam propozycje,co zwiazki zawodowe maja do roboty w Szpitalu?Pogonić j już będą oszczędności a za warunki w Szpitalu odpowiada Dyrekcja a oni co? 11:19, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voltvolt

11 1

Jeżeli ktoś myśli że zmiana dyrektora z POwskiego na Pisowkiego a potem na PSLowkiego i teraz powrót do np Pisowkiego coś zmienia to jest w tak wielkim błędzie że nawet nie będę go próbował z niego wyprowadzać. To się nigdy nie stanie ale idealne byłoby zatrudnienie apolitycznego fachowca w sile wieku 35 - 55lat i danie mu takiej wypłaty żeby porzucił dotychczasową pracę w jakimś innym mieście w jakiejś korporacji. Co by to dało? Wolniejsze zadłużanie bo na plus to wyjdziemy jak PIS w wawie pomoże poprzez ustawy. Na razie to równia pochyła w całym kraju. 11:25, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mmmm

7 11

Wow. Myślałem, że to wina Tuska. No bo przecież nie rządu, który obcina wydatki na wszystko poza socjalem dla swojego elektoratu. 13:44, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

felekfelek

14 1

Zarządzanie szpitalem nie polega na permamantnej kontroli pracowników , widać po zadłużeniu ,ze jeszcze do tego nie doszli. 14:43, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

albertalbert

20 3

Przecież Obecny dyr. jest z PSL tak jak jego słynny poprzednik L.K, nawet obecna kier Administracji jest wychowanką ówczesnej kierowniczki (z czasów pana L.K) Więc jak może się cokolwiek zmienic na lepsze jak ciągle ludzie tego samego pokroju zarządzają lecznicą?????????? 16:04, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MateoMateo

16 1

Związki zawodowe powinny też dbać o swoich pracowników i stanowczo przeciwstawić się takiemu zachowaniu pewnej Pani kierownik która traktuje pracowników jak swoich niewolników. Każdy to widzi i się z niej śmieje 16:54, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtosiAKtosiA

10 9

Cóż Wy związki potraficie robić, udajecie że pracujecie,tupiecie nóżkami bo chcecie rządzić potraficie tylko krzyczeć i robić dużo szumu. Odwołać dyrektora? tylko w ten sposób umiecie działać a może czas i pora byście zabrali się do merytorycznej współpracy z dyrekcją jeśli wiecie co to znaczy a nie jątrzyć i judzić. Skoro widzieliście, iż szpital podupada trzeba było wtedy pisać do ministerstwa itd. a nie czekać do tej pory i robić szum. W całej Polsce w szpitalach jest źle nie tylko u nas zastanówcie się 20:23, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MalwinaMalwina

12 0

A kolejki do lekarzy coraz dłuższe. Nie potrafią urolog zatrudnić a taka mała kolbuszowa dała radę. 21:10, 21.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XXLXXL

7 0

Urologia w Mielcu hahahaha to prywatny oddział Pana W ....... 11:25, 22.10.2019


KomuchKomuch

6 10

Więcej kasy dla katozboków. Lekarze nie potrzebni. Ksiundz się za Wasze zdrowie pomodli i jeszcze na pogrzebie zarobi. 07:25, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vggrtccfvggrtccf

8 0

kiedy zacznie sie normalnie dziec w tym szpitalu i ten burdel sie skonczy 11:07, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXLXXL

14 1

Rozwalić całą bandę pseudo lekarzy w Mielcu , to Oni wprowadzili takie zadłużenie.
Prywata , prywata i nic więcej.
Gdzie ta przysięga lekarska .....
11:23, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kazimierz66kazimierz66

10 0

To nic nadzwyczajnego gdy szpitalem zarządza kamaryla związkowa pod lewackim patronatem /WO, JS, UM, MP z jaśnie panującym starostą/ z pod Krzyża Matki Boskiej Chorzelowskiej.
Problemem jest kiedy mieszkańcy Mielca powiedzą dość tych wygłupów. 11:54, 22.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

4 0

Powinni już to zrobić i wywieźć gnój na taczkach tam gdzie jego miejsce 14:42, 22.10.2019


MałaMała

14 0

Dyrektor i główna Kadrowa z politycznego nadania ???????? Widać kompletny brak pomysłu na zarządzanie szpitalem. ŻENADA. Ci ludzie już pokazali co potrafią .DO WIDZENIA PAŃSTWU i zapraszamy prawdziwych fachowców do Mieleckiego Szpitala zanim będzie za późno 12:53, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

zbzb

9 0

A miało być tak pięknie !!!! 14:05, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AkAk

10 0

Masakra od lat żadnej poprawy 18:34, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lililili

9 0

Ja pi...ę, jak w filmie Barei, szpital ma przynosić zyski, a gdzie k...wa nasze składki, w du...e nas mają, wszystko zamknijcie i leczmy sie u znachorów, oddawać nasze składki,złodzieje!!!! 19:56, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

7898978989

6 2

Jak ma być dobrze jak karetki jeżdżą po osiedlu w tę i we w tę :D nie wiem, ktoś panuje nad tym? jak się wzywa to nie przyjeżdżają ale po osiedlu jeżdżą non stop 20:04, 22.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MKMK

4 3

Karetki to pogotowie, nie szpital
Kumaj trochę 21:37, 22.10.2019


alanalan

3 0

Taka szczupła pani ,która lata po szpitalu i wydziera się na pracowników to ta kierownik kadr???.Jak tak traktuje szeregowych pracowników to dyrektora chyba nie oszczędza i mamy to co mamy. 13:58, 24.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA