Zamknij

Worki pod oczami – jak działa wypełnianie doliny łez?

Artykuł sponsorowany + 12:42, 07.04.2025 Aktualizacja: 12:46, 07.04.2025

Jedną z częstych oznak nieuchronnego procesu starzenia jest dolina łez, czyli zagłębienie na granicy oczodołu i policzka. To defekt kosmetyczny, którego praktycznie nie możesz zamaskować makijażem. Chcesz pozbyć się tego problemu za pomocą wypełniacza? Sprawdź, na czym polega zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym, zanim udasz się do lekarza medycyny estetycznej. Przekonaj się, czy to rozwiązanie dla Ciebie i poznaj inne metody!

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Jeśli masz worki pod oczami i nie chcesz poddać się blefaroplastyce, masz do wyboru inne mniej inwazyjne procedury, jak np. wypełnianie doliny łez. Zabieg daje praktycznie natychmiastowy efekt, nie pozostawia blizn ani nie wiąże się z długą rekonwalescencją. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, choć na Twoją prośbę lekarz może użyć kremu o miejscowym działaniu znieczulającym. Wiedz, że wypełnianie doliny łez jest zabiegiem, podczas którego doświadczony specjalista dokonuje iniekcji preparatu z kwasem hialuronowym. To bezpieczna, dobrze przebadana substancja, która występuje naturalnie w organizmie każdego człowieka.

Jak wygląda kwalifikacja do wypełniania doliny łez?

Wiedz, że zabieg usuwania worków pod oczami poprzedza wizyta kwalifikacyjna u specjalisty. W trakcie rozmowy lekarz medycyny estetycznej ocenia Twój ogólny stan zdrowia, pyta o przebyte choroby, przyjmowane na stałe leki. W trakcie spotkania poznajesz też ewentualne czynniki wykluczające możliwość przeprowadzenia tego zabiegu. Do podstawowych przeciwwskazań zalicza się m.in.:

  • schorzenia autoimmunologiczne,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • zakażenie bakteryjne obszaru zabiegowego,
  • przepuklina poduszeczki tłuszczowej,
  • trądzik w aktywnej fazie,
  • choroby nowotworowe,
  • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym rejonie,
  • skłonność do powstawania bliznowców.

Następnie, uwzględniając potrzeby Twojej skóry, lekarz dobiera odpowiednią ilość preparatu, która pozwoli na nadanie objętości w obszarze zabiegowym. Jak wygląda sam zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Na czym polega korekta worków pod oczami kwasem hialuronowym? Ile trwa zabieg?

Zabieg wypełniania doliny łez polega na podaniu do tkanki podskórnej za pomocą kaniuli lub też cienkiej igły odpowiednio dobranej ilości substancji (najczęściej jest to od 0,2 do 0,5 ml preparatu dla jednej okolicy). Zabieg ten wymaga od specjalisty wysokich umiejętności manualnych i wprawy. Lekarz medycyny estetycznej wprowadza kwas hialuronowy liniowo do obszaru od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Wiedz, że po wprowadzeniu kwasu hialuronowego w leczony obszar, mogą pojawić się u Ciebie objawy takie jak:

  • świąd,
  • nadmierna pigmentacja skóry,
  • przebarwienia,
  • niewielkie krwiaki.

Symptomy te mają charakter przejściowy i znikają w ciągu kolejnych kilku dni. Jak długo trwa korekta worków pod oczami za pomocą wypełniacza? Nie jest to długotrwała procedura. Zabieg trwa zwykle od 30 do 60 minut. Jesteś ciekawa, jak długo utrzymują się osiągnięte rezultaty w postaci zmniejszenia zapadnięcia doliny łez i sińców pod oczami? Do około 12-18 miesięcy.

Jak pozbyć się worków pod oczami innymi metodami? Mezoterapia igłowa

Jeśli chcesz poprawić wygląd skóry pod oczami, możesz spróbować innego zabiegu medycyny estetycznej tj. mezoterapii igłowej. Zabieg polega na serii iniekcji za pomocą sterylnej kaniuli lub igły, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny, poprawiają mikrokrążenie tej problematycznej okolicy. Z mezoterapii w okolicy oczu często korzystają kobiety, które chcą też wyrównać koloryt i dodać cerze młodzieńczego zdrowego blasku. Ile trwa ten zabieg? Około 30-60 minut. Pamiętaj, że mezoterapię igłową również poprzedza wizyta kwalifikująca do zabiegu.

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%