Zamknij
REKLAMA

Brathanki zagrają na Dożynkach Powiatu Mieleckiego. Kiedy i gdzie?

17.57, 08.08.2022 ks
Skomentuj
REKLAMA

Już 4 września odbędą się tegoroczne Dożynki Powiatu Mieleckiego. Wydarzenie - po raz pierwszy w historii - zaplanowano nie w Mielcu, a w Wadowicach Górnych - przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Gwiazdą będzie zespół Brathanki. 

Dożynki jak co roku zgromadzą reprezentantów wszystkich dziewięciu gmin powiatu mieleckiego wraz z tradycyjnymi, misternie wykonanymi wieńcami. Ich poświęcenie odbędzie się podczas uroczystej mszy dziękczynnej, w czasie której wierni będą dziękować za zebrane plony. Początek mszy zaplanowano na godz. 14:00 w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Anny w Wadowicach Górnych.

Sprzed kościoła grupy wieńcowe przejdą na tereny zielone przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, gdzie od godziny 15:30 trwać będzie oficjalna i artystyczna część imprezy. W programie zaplanowano m.in. okolicznościowe przemówienia, prezentacje gmin powiatu mieleckiego, konkursy dla publiczności oraz liczne atrakcje muzyczne.

Organizatorzy zapewniają: będzie muzyczna uczta

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Brathanki działający na polskim rynku muzycznym od 1998 roku, wykonujący muzykę z pogranicza folku, popu i rocka. Grupa ma na swoim koncie sześć albumów i wiele hitów znanych szerokiej publiczności - jak choćby „Czerwone korale”, „Gdzie ten który powie mi”, „Siebie dam po ślubie” czy „Modliła się dziewczyna”.

Od 2009 roku występuje w niezmienionym składzie: Agnieszka Dyk - śpiew, Janusz Mus - akordeon, Piotr Królik - perkusja, Grzegorz Piętak - gitara basowa, Stefan Błaszczyński - flet, Adam Prucnal - skrzypce, instrumenty klawiszowe, Wiktor Tatarek - gitara. Koncert Brathanków rozpocznie się o godzinie 19.

Tuż po nim wszystkich uczestników imprezy zaprosimy do udziału w zabawie tanecznej z zespołem Randez-Vous. Początek tego wydarzenia ok. godziny 21.

Trwa nabór wystawców

- Warto podkreślić, że na tym nie koniec zaplanowanych atrakcji! W trakcie imprezy mieszkańcy będą mogli skosztować dobrego jedzenia, odwiedzić strefę z atrakcjami dla najmłodszych czy skorzystać z szerokiego asortymentu, z jakim na dożynki przyjadą lokali wystawcy. Nabór wystawców potrwa do 19 sierpnia. Mamy jeszcze wolne miejsca! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami współpracy TUTAJ i wypełnienia karty zgłoszeniowej - przekazują organizatorzy.

Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy!

- Wszystkich mieszkańców powiatu mieleckiego serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które po dwuletniej przerwie powraca w nieco odświeżonej formie - przekazuje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Największą z nowości będzie miejsce imprezy. - Wychodząc w powiat, liczymy w szczególności na integrację jego mieszkańców. Docelowo chcielibyśmy, aby w przyszłych latach dożynki rotacyjnie mogły odbywać się także w innych gminach powiatu mieleckiego. W końcu to przede wszystkim święto wsi, w których produkuje się żywność - podkreśla starosta. - Liczymy, że każda z gmin będzie miała w przyszłości okazję promować się w roli współgospodarza powiatowego święta – zapowiada.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

pierwpierw

11 15

Wstyd że Mielca nie stać na zorganizowanie takiej imprezy a takie Wadowice Górne mogły... Ale przynajmniej prezydent Mielca nie jest z PiSu. 18:19, 08.08.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HehHeh

12 3

Wadowice też nie mają wójta z PiSu, ale jest bardzo dobrym gospodarzem! Super bo bardzo pozytywnie się robi w mojej gminie. 18:23, 08.08.2022


LokLok

0 0

Bierzcie przykład z Wadowic wójt jest z PSL -u 15:41, 04.09.2022


Co to ma znaczyc?Co to ma znaczyc?

4 5

Jakie Wadowice?kogo w końcu te dożynki? Do . . . 19:05, 08.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolLol

0 0

Kultura g.l.u.P.c.z.e mówi ci to coś ? 15:43, 04.09.2022


AlicjaAlicja

7 6

Brawo Wadowice! Będziemy na pewno. 22:38, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ricorico

5 2

Zawsze wieśniaki możecie wrócić do siebie jak wam się kuźwa nie podoba. 14:07, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NIEGOSPODARNOŚĆ NIEGOSPODARNOŚĆ

4 0

KOLEJNE SETKI TYSIĘCY W BŁOTO A TU PŁACZĄ ŻE PRĄD DROGII ?
COWID, WOJNA, INFLACJA ALE CO TAM JAK SIĘ PŁACI NIE ZE SWOJEJ KIESZENI 16:11, 29.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%