Zamknij
REKLAMA

Nadchodzi przełom w onkologii! To będzie lek na raka?

13:26, 12.10.2021 | Źródło: Interia.pl
Skomentuj
REKLAMA

To może być przełom w walce z rakiem. Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego opracowali lek, który pomoże walczyć z tą chorobą. 

Wielkie odkrycie badaczy z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Uczeni we współpracy z firmą NuCana dokonali oceny innowacyjnego leku przeciwnowotworowego.

Naukowcy odkryli, że substancja pozyskiwana z himalajskich grzybów ma 40 razy silniejsze działanie przeciwnowotworowe od obecnie stosowanych preparatów. 

Chodzi o himalajskiego grzyba Cordyceps militaris, który od setek lat stosowany jest w medycynie chińskiej. 

Wyniki opisano w "Clinical Cancer Research". Preparat, który został nazwany NUC-7738 ma szybciej zabijać komórki nowotworowe niż jego macierzysty związek. Co więcej, ma niewielkie skutki uboczne.

- Uczonym z NuCana udało się zaprojektować terapię, która omija mechanizmy immunologiczne i prowadzi do wytworzenia wysokiego poziomu 3'-dATP w organizmie. Substancja ta przedostaje się do komórek nowotworowych i zwalcza guza - czytamy na portalu Interia.pl.

Działanie leku jest analizowane w badaniu klinicznym pierwszej fazy. Biorą w nim udział pacjenci, którzy, jak donosi Interia są "oporni na konwencjonalne leczenie". 

Lek, jak podsumowują naukowcy "jest dobrze tolerowany przez pacjentów i wykazuje szerokie spektrum aktywności przeciwnowotworowej".

(Źródło: Interia.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WywrotowiecWywrotowiec

1 0

Co roku ktoś ogłasza że wynalazł lek na raka . I co ? I nic ! Ten nowy lek co najwyżej może mieć jakieś niewielkie
, pozytywne działanie w leczeniu konkretnego rodzaju nowotworu . Szumny tytuł wieści zgoła coś innego , czyli szybkie i definitywne pozbycie się tej podstępnej choroby . 16:02, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wewerwewer

1 0

Radny chce ? Co to ma być ? A Ja tylko chcę aby coś w tym szpitalu się zmieniło . Przyszedł nowy dyrektor i już ta banda konowałów i nieudacznych pielęgniar Go uciszyli ? Qrwa kiedy będzie w tym je ..m szpitalu bankomat ? A kiedy wreszcie coś będzie można zjeść albo kupić w jakimś chocaż by kiosku ? Nic nie ma jeden kiosk a w nim starocie . Pono był drugi i w tamtym można było siąść i chociaż kawe na spokojnie wypić ake zamknęli ?? Bar ponoć był ale nie ma nic ? Qrwa pytam co to za szpital ? Co to za dyrekcja ? Kiedy będzie można tam się normalnie leczyć i odwiedzać chorych ? To nie jest szpital tylko bu.. l ! A tu proszę czerwony pewnie radny chce nowy oddział ? A qrwa nie ma gdzie nawet świeżej chociaż zupy zjeść !! 06:44, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DUDUŚDUDUŚ

0 0

Onkologiczny i Hematologiczny . Czy z takimi chorobami musimy dalej wyjeżdżać poza MIelec ? Sześćdziesięciotysięczne miasto a nie ma nawet poradni w tych specjalnościach ! 12:06, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%