Zamknij
REKLAMA

Grypa w regionie znów aktywna. Zachorowań więcej niż w 2019 roku

13:17, 12.10.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Służby sanitarne informują o dużym wzroście zachorowań na grypę. Pierwszy tydzień października zapisał się w statystykach znacznie wyższymi wartościami niż w 2019 roku.

Według Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej od 1 do 7 października 2021 roku na terenie Podkarpacia potwierdzono formalnie 1698 zachorowań na grypę. 

To ponad 1400 więcej niż w pandemicznym roku 2020, ale dwa lata temu - gdy jeszcze nie znaliśmy wirusa COVID-19 - pierwszy tydzień października przyniósł 910 zachorowań na grypę, czyli także znacznie mniej niż obecnie.

Na poziomie kraju już tak dużej różnicy między 2021 i 2019 rokiem nie ma. Pierwszy tydzień października 2021 to 115 tysięcy 814 zachorowań na grypę, nieco ponad 4 tysiące więcej niż dwa lata wcześniej.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH wskazuje, że trzy osoby zainfekowane grypą trafiły do podkarpackich szpitali, z objawami ze strony układu oddechowego.

W 2019 roku na grypę w Polsce zachorowało ponad 4 i pół miliona osób. Zmarło około 200 osób. 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

jaja

16 3

O grypa się pojawiła bo zaszczepieni przecież nie mogą mieć covid !
Jacy ci nasi lekarze są zdolni w mig rozpoznają czy to grypa czy covid. 13:57, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

odpodp

0 0

ja Czuje że rymuje :-) 16:24, 19.10.2021


BrzyściokBrzyściok

14 2

To jest chyba jeden z tych przywilejów, które obiecywał Niedziela dla zaszczepionych, że mogą zachorować na grypę a nie na COVID. 17:08, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehe

1 12

Dwóch JANUSZÓW expertów się pojawiło . Do łopaty do gnoju wieśnioki .KROWA BYCZY idż ją napoić i daj jej siana . Pościel jej słomą bo na g..ó..w..n..i..e leży ! 19:11, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BrzyściokBrzyściok

8 1

Dziękujemy za komentarz, jak zwykle merytorycznie i rzeczowo. 20:36, 12.10.2021


ewerewer

5 3

Radny chce ? Co to ma być ? A Ja tylko chcę aby coś w tym szpitalu się zmieniło . Przyszedł nowy dyrektor i już ta banda konowałów i nieudacznych pielęgniar Go uciszyli ? Qrwa kiedy będzie w tym je ..m szpitalu bankomat ? A kiedy wreszcie coś będzie można zjeść albo kupić w jakimś chocaż by kiosku ? Nic nie ma jeden kiosk a w nim starocie . Pono był drugi i w tamtym można było siąść i chociaż kawe na spokojnie wypić ake zamknęli ?? Bar ponoć był ale nie ma nic ? Qrwa pytam co to za szpital ? Co to za dyrekcja ? Kiedy będzie można tam się normalnie leczyć i odwiedzać chorych ? To nie jest szpital tylko bu.. l ! A tu proszę czerwony pewnie radny chce nowy oddział ? A qrwa nie ma gdzie nawet świeżej chociaż zupy zjeść !! 06:42, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zasadaszasadas

10 2

Popatrzcie a w tamtym roku nie było wcale grypy ? Przez telefon od razu wiedziały konowały typu worwag i inne uczone że masz koronaświrusa ? A teraz jak sie nie chcą szczepić i sami się leczą bo co z nieukami gadać ? chyba żeby ci kłopotu narobili bo wprowadzą kwarantannę ? to nagle grypa powróciła ? Po co wróciła ? Bo trzeba się szczepić ! Na cokolwiek żeby firmy farmaceutyczne i who miało kasę !!
11:06, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ellielli

8 1

E ty tam nie zapominaj że służbie zdrowia dobrze sie wiedzie przy tym odłamie grypy co nazywaja coronavirus . Oni teraz gó...o robią zamykają sie w przychodniach i szpitalach a kasa leci z nieba . Jeszcze tak dobrze nigdy im nie było . a jak chcesz sie leczyć to prywatnie a oni kroja tych bidnych *%#)!& pisowców . A tamten szubrawiec wrócił z noemiec żeby ferment robić . Zdrajca ale na faceboku pisalli że wyrok na noiego jest i ani merkelka mu nie pomoże . 11:27, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanikJanik

6 1

LIST OTWARTY I OŚWIADCZENIE O ODPOWIEDZIALNOŚCI LEKARZY I NAUKOWCÓW DO EMA I CZŁONKÓW PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W SPRAWIE SZCZEPIEŃ COVID-19

13 wrzesień, 2021

Niniejsze zawiadomienie o odpowiedzialności zostało doręczone państwu osobiście.
W marcu 2021 r. zaalarmowaliśmy państwa i świat, że zatwierdzenie tak zwanych szczepionek przeciw COVID-19 opartych na genach było przedwczesne i lekkomyślne, a ich podanie stanowiło eksperyment na ludziach z naruszeniem Kodeksu Norymberskiego. Nasze obawy dotyczące potencjalnych zagrożeń związanych z eksperymentalnymi preparatami były oparte na powszechnej wiedzy podręcznikowej z zakresu immunobiologii i medycyny. Proste rozumowanie doprowadziło do przewidzenia, że podanie tych preparatów wywoła wieloaspektowe zdarzenia patologiczne prowadzące m.in. do zagrażających życiu zdarzeń zakrzepowo-zatorowych. Wezwano państwa do zawieszenia programu szczepień do czasu, aż te obawy zostaną rozwiązane w zadowalający sposób.
Ta prośba została zlekceważona, a program szczepień został wdrożony na skalę globalną, z katastrofalnymi konsekwencjami, które, jak wierzymy, są państwu znane. Nasze pierwotne obawy zostały potwierdzone, a dalsze ścieżki prowadzące do obrażeń i śmierci przez eksperymentalne preparaty zostały odkryte dzięki nowym badaniom naukowym w 2021 roku. Pośpiech aby najpierw szczepić, a potem prowadzić badania naukowe, doprowadziło do sytuacji w której polityka szczepień na COVID-19 jest teraz całkowicie oderwana od odpowiedniej bazy dowodowej.

Aktualny stan tragedii podsumowano w załączonym dokumencie. (The Dangers of Covid-19 Booster Shots and Vaccines: Boosting Blood Clots and Leaky Vessels)

Podczas gdy rozważają państwo kolejne kroki w kierunku wprowadzenia szczepionki, która jest przeciwwskazana przez naukę, zwracamy tutaj uwagę na niedawno opublikowane wnioski dotyczące wolności informacji, które ujawniają rażące zaniedbania w procesie zatwierdzania szczepionki przeciw COVID, w tym wprowadzanie w błąd Komisji ds. Leków dla Ludzi odnośnie tego czy miała miejsce jakakolwiek niezależna weryfikacja danych z badań nad szczepionkami.
Nieszczęsne i bezbronne dzieci stają się teraz ofiarami bluźnierczego i niedbale uregulowanego programu szczepień. Oskarżamy państwo o aktywne lub milczące torowanie drogi do drugiego holokaustu ludzkości. Ten sam zarzut niezależnie przedstawili ocaleni z pierwszego holokaustu i ich rodziny.
Niniejszym informuje, że ponoszą państwo osobistą i indywidualną odpowiedzialność za spowodowanie przewidywalnych i możliwych do uniknięcia szkód i śmierci spowodowanych szczepionkami COVID-19 oraz za wspieranie zbrodni przeciwko ludzkości, definiowanych jako czyny celowo popełnione w ramach szeroko rozpowszechnionej lub systematycznej polityki, skierowane przeciwko ludności cywilnej, prowadzone w celu realizacji polityki państwa.
Powaga państwa czynów jest teraz przedstawiona światu. Dla dobra was i waszych rodzin powstańcie i
odpowiedzcie. Albo na stałe zapiszcie się na kartach historii wstydem i hańbą.

Podpisano,
Lekarze ds. etyki Covid

Cc: Firma prawnicza Dr. Reiner Fuellmich

https://psnlin.pl/storage/uploads/newsy/list-otwarty-reiner-fuellmich-wrzesien-2021.pdf

https://psnlin.pl/news,ema-i-poslowie-parlamentu-europejskiego-otrzymali-zawiadomienie-o-odpowiedzialnosci-za-krzywdy-wyrza,100.html 15:43, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZenekZenek

4 1

Grypa dla zaszczepionych
Covid dla niezaszczepionych
Masakra jakaś? Ale ludzie to barany 19:56, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do zenekdo zenek

1 2

A ty jesteś CAP . 20:13, 13.10.2021


uhahanyuhahany

4 1

przypomnieli sobie o grypie i *%#)!& wygląda porównywanie do ubiegłego roku więc do 2019 ;)
hahahahahahahahahahahahhahhaahahhahhaahahahahahahahahaahahahahhahahahahahahahaha 22:33, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%