Zamknij
REKLAMA

W tym sklepie nie ma sprzedawcy. To pierwszy taki w skali kraju

10:15, 20.06.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ / mat. pras. Żabka
REKLAMA

To zupełnie nowy format sklepu. Nie ma tam sprzedawcy ani kasy. Są za to kamery i nowoczesne technologie. Czy to koniec tradycyjnego handlu? 

Żappka Store to format opracowany z myślą o lokalizacjach, w których nie ma możliwości otwarcia standardowego sklepu Żabka.

Koncept jest oparty na najnowszych technologiach, takich jak zaawansowane modele przetwarzania obrazu przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji do obsługi klienta oraz inteligentne rozwiązania do zarządzania zasilaniem, bezpieczeństwem i dostępnością sklepu.

W Żappka Store zastosowano innowacyjną platformę AiFi OASIS (Orchestrated Autonomous Store Infrastructure & Services), czyli system kamer, wykorzystujący zawansowane algorytmy sztucznej inteligencji.

Pierwszy tego typu sklep powstał w Poznaniu. 

Jak działa Żappka Store?

Zakupy w Żappka Store są bardzo proste. Wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją żappka oraz aktywacja usługi Żappka Pay. 

Do sklepu będzie można tam wejść po zeskanowaniu kodu QR przy drzwiach. Kod ten jest przypisany do placówki w danej lokalizacji, a wygeneruje go aplikacja. 

Zakupy robi się tam za pomocą Żappka Store. Sklep ma wykorzystywać rozwiązania oparte najnowszych technologiach. Zamontowane tam kamery mają rozpoznawać zdjęte z półek produkty, a także naliczać i finalizować płatność dzięki podpiętej Żappka Pay karty płatniczej.

Bezobsługowe Żabki mają być dostępne 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu klienci będą mogli korzystać z nich o dowolnej porze dnia czy nocy.

W bezobsługowym Żappka Store początkowo znajdzie się w sumie ponad 300 różnych produktów, wśród nich słodycze, dania gotowe, przekąski słone i słodkie oraz napoje, a także gorąca, świeżo mielona kawa z ekspresu.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

muśltamuślta

5 5

dbać o naród polski ( ekspedientki) omijać szerokim łukiem korporacyjną amerykańską żabkę . !!!!!!! POLACY NIE RÓBCIE ZAKUPÓW W TAKICH SKLEPACH !!!!!!!!!!!!!!!! w ślad za tymi sk.....mi pójdą pozostałe korporacyjne psełdo sklepy, jeśli im to wypali pozwalniają polskie matki , żony i córki 12:43, 20.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PatrykDDPatrykDD

1 0

XDD 19:32, 21.06.2021


taaaa...taaaa...

5 1

będą zmuszać ludzi do fikcyjnego pieniądza ,będą wtedy mieli całkowitą władzę nad każdym człowiekiem 12:51, 20.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktosikowaktosikowa

0 0

nie tak do końca bez sprzedawców , same towary na półki się nie położy , z jednej strony dobrze, bo skończą się , sprzedawcy oburzeni, którzy wydaje im się ze pracują za karę , a druga sprawa fakt fakt , przeciez masz już w niektórych biedronach czy lidl samoobsługowe kasy . I żle że są ? . Nie trzeba stać w kolejce , kiedy przeważnie jest tylko jedna kasa otwarta . Ja jestem za akurat takim systemem . 08:52, 21.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zastanow sie.Zastanow sie.

1 1

Bojkotować takie "super" sklepy. NIE WCHODZIC I NIE ROBIC ZAKUPÓW. Ludzie oni chcą mieć całkowitą władzę nad ludzkim wirtualnym pieniadzem, nie dając zarobic pracownikom tak jak w normalnym skleie . 09:26, 21.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eheehe

0 0

Jedyny sklep, w którym nie trzeba będzie użerać się z roszczeniowymi i p o *%#)!& a n y m i klientami. Obsługa wyłoży tylko towar na półki i radźcie sobie sami. 14:09, 21.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucyferLucyfer

1 0

A kto zrobi hotdoga z odpadków mięsa no kto? 17:28, 21.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%