Zamknij
REKLAMA

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. obowiązku noszenia maseczek

09:38, 25.05.2020 | M.B
Skomentuj PAP
REKLAMA

- Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach; są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać - stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dodał, wraz z zakomunikowaniem decyzji ws maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

O to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicach, Szumowski został zapytany w poniedziałek rano w Polsat News.

- Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt - podobnie jak wesela - wspólnie z panem premierem - odparł minister. - Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia zakażeń - PAP) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku - dodał.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Można do tego użyć odzieży lub jej części (np. chustki), maski albo maseczki.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ mok/

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

:/:/

7 2

Znaczy partia za 5mln się wchłonęła. Drugiej transzy nie ma raczej szans przed wyborami przewalić to znosimy obowiązek. 12:40, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mmmm

5 2

Najważniejsze że kumpel narciarz na maseczkach zarobił , bo wcześniej Szumowski naśmiewał się a maseczek . 21:21, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaturyMatury

1 1

Sytuacja jest gorsza niż na przełomie kwietnia/maja a matur i egzaminu 8 kl nie zamierzają przesunąć patologia. 21:48, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA