Zamknij
REKLAMA

Masz maskę z Decathlonu? Możesz ją oddać dla medyków

22:37, 08.04.2020 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Trwa społeczna akcja wsparcia ratowników walczących z epidemią koronawirusa. W projekt przygotowywania masek dla medyków zaangażowało się kilkadziesiąt osób ze świata nauki i biznesu.  Poświęciły one swój czas, wiedzę, kontakty i pieniądze aby na bazie doświadczeń zebranych w innych krajach objętych epidemią COVID-19, stworzyć skuteczną i bezpieczną maskę dla zabezpieczenia pracowników służby zdrowia narażonych na bezpośrednią ekspozycje na wirusa SARS-CoV-2. W projekcie przyjęto założenie, że w okresie pandemii brakować będzie profesjonalnych środków ochrony osobistej dla tych osób.

- Korzystając z doświadczeń włoskich oraz kolegów z Czech, skorzystaliśmy do swojego projektu z powszechnie dostępnej maski do amatorskiego uprawiania snorkelingu (nurkowania), produkowanej i dystrybuowanej przez firmę Decathlon. Maska ta zapewnia wymaganą szczelność, możliwość komunikacji głosowej i nie ogranicza w znacznym stopniu pola widzenia. Maski zostają przez nas zmodyfikowane poprzez dodanie łącznika drukowanego w technologii 3D, do którego mocowany jest filtr o skuteczności wymaganej do zabezpieczenia użytkownika przed wirusem. Maski mogą być wyposażone w różne rodzaje filtrów w zależności od dostępności - wyjaśniają organizatorzy akcji.

Akcja jest działaniem oddolnym, prywatnym, wielu organizacji oraz osób. Każdy może przekazać swoją maskę z Decathlonu, by ta została dostosowana do potrzeb walki z epidemią. Akcja otwarta jest także na zgłoszenia potrzebujących takiej pomocy lekarzy czy ratowników. Można także dołączyć udostępniając drukarkę 3D do produkcji łączników.  

Więcej informacji: https://www.facebook.com/maskadlamedyka/ oraz https://www.maskadlamedyka.pl/wesprzyj-nas

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Skala ObłęduSkala Obłędu

7 3

Halo, halo tu ziemia 🙄 08:50, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartinoBartino

12 2

2 miliardy dla TVP było, 800 milionów dla Rydzyka było, to niech teraz Rydzyk kupi maski, jest ciekaw w jaki sposób zostaną rozkradzione nawet te pieniądze od Sikorski Lockheed Martin dla szpitalu, za 2 lata będą pisać o aferze 11:58, 09.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OkidokiOkidoki

8 0

NIE MA takich pieniędzy, których urzędnik czy państwowa instytucja nie da rady roztrwonić?! 🙄 13:36, 09.04.2020


YaraczYaracz

3 1

Jak ostro przyjaram to mam podobne spojrzenie a niekiedy nawet i ubiór 14:02, 09.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rikszariksza

3 1

pieniądze z Sikorskiego,rozliczą w Starostwie,że do szpitala trafi mały ułamek całości.Nikt tak nie umie rozporządzać pieniędzy jak PSL(zsl) i SLD(pzpr) -w Mielcu nazywa się NASZ MIELEC i RAZEM DLA ZIEMI MIELECKIEJ.Panowie Lonczak,Paprocki vel Kiełbasa przy pomocy likwidatora dyrektorów szkół,Baryły. 10:01, 10.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA