Zamknij
REKLAMA

Grzegorz Braun kandydatem na prezydenta Rzeszowa

12:06, 04.03.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun potwierdził, że będzie kandydował w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. - Bardzo dziękuję za zaufanie, które okazują mi moi serdeczni koalicjanci i środowiska, których jesteśmy politycznym przedstawicielstwem - powiedział na konferencji prasowej zorganizowanej na rzeszowskim Rynku.

- Potwierdzam. Zgłaszam kandydaturę w wyborach prezydenckich w mieście Rzeszowie. Bardzo dziękuję za zaufanie, które okazują mi moi serdeczni koalicjanci i środowiska, których jesteśmy politycznym przedstawicielstwem. Polscy narodowcy, wolnościowy, tradycjonaliści, konserwatyści, polscy patrioci. Spod wielu, bodaj wszystkich rozmaitych znaków, które podnosimy upominając się o suwerenności państwa i wolność Polaków we własnym państwie – powiedział Grzegorz Braun potwierdzając swój udział w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

- Polityka lokalna, regionalna, samorządowa to bynajmniej nie jest jakaś druga liga powtórkowa. To zwłaszcza dziś, kiedy zawodzi nas władza centralna, rząd, parlament i inne organa władzy w Warszawie, to dziś właśnie potrzebują Polacy w sposób szczególnie dramatyczny oparcia we władzy samorządowej. To oparcie musi się znaleźć, także i od strony rzeszowskiego ratusza – podkreślił.

Swoje poparcie dla kandydatury Brauna wyraził chociażby poseł Krzysztof Bosak. - To wspaniały lider, człowiek odważny – powiedział.

- Być może niektórym wydaje się, że lokalna scena polityczna w Rzeszowie jest zabetonowana, że układ podkarpacki ją krępuje. Ten stereotyp przełamie Grzegorz Braun, który jest kandydatem odważnym, samodzielnie myślącym, który jako poseł z tego okręgu pokazał swoje zaangażowanie i na rzecz miasta i na rzecz regionu – powiedział.

Bosak zaapelował też do PiS, które określił „cichym reżyserem tej sytuacji”, żeby nie odwlekało wyborów i nie stosowało żadnych administracyjnych trików, żeby przed tymi wyborami uciekać. – Nie bójcie się, stańcie do rywalizacji – powiedział.

Z kolei poseł Konrad Berkowicz ocenił, że „Rzeszów ma ogromny, niewykorzystany potencjał, który warto byłoby wykorzystać ze wzmożoną siłą”. - Do tego potrzebujemy odwagi. To, co z całą pewnością kojarzy mi się z posłem Grzegorzem Braunem to właśnie odwaga. To najodważniejszy człowiek spośród wszystkich kandydatów, którzy wystartują w tych wyborach – ocenił.

Przypomnijmy, że przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa to efekt rezygnacji Tadeusza Ferenca - o tym piszemy więcej tutaj.

Wybory zaplanowano na 9 maja. Choć Tadeusz Ferenc już podczas ogłoszenia swojej rezygnacji poparł kandydaturę wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła na przyszłego prezydenta Rzeszowa, szybko okazało się, że nie będzie do jedyny kandydat Zjednoczonej Prawicy. Wszystko wskazuje na to, że oficjalną kandydatką PiS będzie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wystawienie swojego kandydata w wyborach zapowiada także Porozumienie Jarosława Gowina. Nieoficjalnie mówi się z kolei, że kandydatem Koalicji Obywatelskiej będzie Paweł Kowal.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Zenon Zenon

3 6

🙈🙈🙈jakie miasto taki [email protected] 10:56, 05.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alaala

2 1

nowa miotła zawsze lepiej zamiata, warto spróbować,
odwaga to po pierwsze, a po drugie praworządność,
14:24, 05.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wyborca123Wyborca123

2 1

Braun to dobry kandydat ale znając życie wygra PiS lub PO. 12:47, 07.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

marwomarwo

0 1

A co ty widzisz w Braunie dobrego.Przecież on ciągle wygląda jak by był na haju.Pier..li głupoty o układzie betonowym,Ferenc dobrze rządził to go ludzie wybierali.Układ oszołomów to właśnie Konfederacja razem do kupy wzięta. 11:44, 10.03.2021


popierampopieram

1 1

pis czy Braun ? zdecydowanie Braun 13:03, 11.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%