Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca volkswagena stracił uprawnienia

09:24, 23.01.2020 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca volkswagena, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ruchu drogowego w Baranowie Sandomierskim. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

Tarnobrzescy policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Baranów Sandomierski zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena passata. Do zdarzenia doszło we wtorek 21 stycznia przed godziną 19 na ul. Tarnobrzeskiej w Baranowie Sandomierskim.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, a wynik na alkomacie tylko potwierdził, że jest pijany. 43-letni mężczyzna miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo 43-latek niebawem odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.  

Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy, kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci systematycznie sprawdzają stan trzeźwości kierujących pojazdami. Niestety mimo nagłośnienia działań w środkach masowego przekazu oraz licznych apeli do uczestników ruchu drogowego, wielu kierowców w dalszym ciągu, nie zważając na surowe kary, decyduje się prowadzić po wpływem alkoholu.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone