Zamknij
REKLAMA

Hołownia odpowiada ws. lekarza z Mielca. Cytuje wiadomości z groźbami

15:33, 09.01.2022 | dw
Skomentuj Szymon Hołownia. Fot. Facebook
REKLAMA

 W nagraniu opublikowanym na Facebooku Szymon Hołownia odpowiada na zarzuty, jakie padają pod jego adresem po opublikowaniu przez lekarza z Mielca wiadomości o zabraniu mu przez policję telefonu.

 Jak podkreśla Hołownia „chce, żeby to wszystko było jasne, przejrzyste i żebyście sami mogli wyrobić sobie zdanie na temat tego, kto jest ofiarą całej tej sytuacji”.

 W dalszej części polityk cytuje szereg wiadomości, które otrzymał we wrześniu - w tym niezwykle wulgarne groźby dotyczące także jego najbliższej rodziny. Przekonuje, że nie składał żadnego zawiadomienia w związku z wiadomością otrzymaną od lekarza z Mielca, ale w związku z groźbami, które otrzymał tego samego dnia.

O sprawie zabrania telefonu przez policję, która odwiedziła lekarza z Mielca pisaliśmy 6 stycznia. Tego samego dnia lekarz poinformował o tym na Twitterze, pokazując, jaką wiadomość wysłał we wrześniu do Szymona Hołowni w związku z wadliwą aplikacją Jaśmina - stworzoną w celu komunikacji z sympatykami ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

[ZT]67255[/ZT]

- Uporządkujmy fakty, bo chcę, żeby to wszystko było jasne, przejrzyste i żebyście sami mogli wyrobić sobie zdanie na temat tego, kto jest ofiarą całej tej sytuacji. To, że jest nią pan Paweł Kłys (tu Hołownia prawdopodobnie popełnia błąd w nazwisku mieleckiego lekarza - red.), który poinformował o wizycie kryminalnych, którzy zabrali mu do sprawdzenia telefon, jest w tej sytuacji niewątpliwe. To sytuacja, której nie można pozazdrościć i ja mu serdecznie współczuję tych komplikacji i niedogodności - powiedział już na wstępie transmisji na Facebooku Hołownia. 

- Cała sprawa zaczyna się wraz z momentem pokazania przez nas światu aplikacji Jaśmina. To się działo w czasie kongresu na początku września. Na samym początku, na skutek błędów, można powiedzieć „chorób młodości”, które ta aplikacja jak wiele innych tworów człowieka zaliczyła, przez bardzo krótki czas przy użyciu pewnego triku można było dostać się do bazy danych, które zawierała ta aplikacja. Ta dziura natychmiast została wykryta i błyskawicznie załatana. Niestety znaleźli się tacy, którzy węsząc przy tego typu rzeczach, taką bazę danych sobie po prostu pobrali do celów swoich przestępczych, a przynajmniej jej część. W tej części znajdował się m.in. kontakt do mnie - mówi polityk.

Hołownia przyznał, że po tym zaczął dostawać różnego rodzaju e-maile „inne i jeszcze gorsze, niż te które otrzymuje raz na jakiś czas od ludzi zawistnych, niemądrych, przepełnionych nienawiścią”. Jako przykład podał pozornie niegroźną wiadomość od osoby, która zaoferowała mu pomoc w sprawdzeniu aplikacji. Jak twierdzi Hołownia - było to już w momencie, gdy aplikacja została poprawiona.

- Natomiast na tym się nie skończyło. Raz na jakiś czas dostaję serię pogróżek. Nie mam w zwyczaju, tak jak niektórzy, opowiadać o tym na prawo i na lewo, ponieważ uważam, że od babrania się w gównie, atmosfera nie staje się czystsza i nic nikomu z tego nie przychodzi. W ciągu ostatniego roku takich informacji o tym, że zostanę - przepraszam, ale będę cytował wprost, żebyście mieli świadomość z czym się tutaj mierzymy i borykamy - „zaje**** jak Adamowicz z kosą pod żebra” i tym podobne. Dostajemy to regularnie na różne skrzynki zresztą, nie tylko moje - mówi na nagraniu Hołownia.

- I tutaj dochodzimy do 12 września, którego to wieczorem otrzymałem wiadomość od tego samego nadawcy, który proponował swoje usługi w zakresie bezpieczeństwa aplikacji internetowych - mówił Hołownia odczytując fragmenty e-maila: „Masz zapłacić 10 tysięcy na mój adres albo wrzucę pełną bazę danych użytkowników aplikacji na forum w sieci Tor, które prowadzę. Na początku próbowałem rozwiązać tę sprawę po dobroci. Myślałem że to wy wyjdziecie z propozycją upominku dla mnie, bo tak robią poważne organizacje. Ku mojemu zdziwieniu, ten cw** albo dziw**, prowadząca profil Jaśmina na Twitterze, zaprzecza, że doszło do wycieku i mnie osobiście wykpiwa, a tego nie lubię wy skur****. Muszę dać wam nauczkę, dlatego albo zapłacisz… (…) Jeszcze jedno: jak zgłosisz mnie na psy to cię zaj****, już nie żyjesz, jesteś trupem. Mam słupów w każdym mieście i wbiją ci nóż w brzuch jak Adamowiczowi. Mogę rozkazać im cię zabić i po 15 minutach oglądać akcję na żywo w telewizji. To nie będzie pierwsze zlecone przeze mnie morderstwo. A twoja żona zostanie oblana kwasem… - odczytywał dalej Hołownia. 

- Poczułem nie przerażenie, ale gniew - przyznał polityk.

Jak przyznaje Hołownia, jego pierwszym odruchem było chronić rodzinę. - To chyba naturalny odruch. Jak można chronić swoją rodzinę w sytuacji, w której jest się obywatelem tego kraju? Idzie się na policję, a więc to jeszcze tego wieczora zrobiłem. Zostałem sprawnie i rzetelnie przyjęty, poważnie potraktowany. Odebrano ode mnie zeznania, przedstawiłem wszystkie korespondencje, wszystkie groźby, które przychodziły też w poprzednich dniach - relacjonuje Hołownia. 

- Podczas przesłuchania zostałem zapytany, czy mialem jeszcze jakieś próby korespondencji związane z Jaśminą, które mogłyby mi się jakoś kojarzyć z tą sprawą. Przejrzałem komputer, przejrzałem telefon i wśród wiadomości, które znalazłem w tej sprawie właśnie od pana Pawła Kłysa (Hołownia prawdopodobnie pomylił tu nazwisko lekarza z Mielca - red.), którego nie znam, która przyszła z nieznanego mi numeru - mówi.

- Proszę wybaczyć, ale ta wiadomość przyszła o 17:54 tego samego dnia, kiedy dostałem o 20:32 tę wiadomość, o której powiedziałem przed chwilą. Nie zgłosiłem żadnego wniosku o ściganie pana Pawła Kłysa, nie wskazałem go jako podejrzanego, tylko zeznałem do protokołu, że wśród innych wiadomości, które dotyczyły tej kwestii, które tego dnia otrzymałem od osób nieznanych mi, była również ta wiadomość - dodał. 

- Pan Paweł, któremu nie podawałem nigdy swojego adresu, zdecydował się na kontakt i do nieznanej sobie osoby napisał taką właśnie wiadomość. Nie było w niej nic zdrożnego, ta wiadomość miała neutralny wydźwięk - absolutnie, bo sam to widzę i gdyby to była tylko taka wiadomość to Boże, przecież takie rzeczy się zdarzają. Nie ma żadnej sprawy. Natomiast cała rzecz w tym kontekście, że to się dzieje tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, a 2 dni po poprzednich e-mailach w tej sprawie, które otrzymywałem od szantażysty, zrozumiałe jest, że mówiąc policji wszystko i będąc proszonym o to przez policję, która mnie przesłuchiwała, przekazałem im również tę wiadomość - mówił Hołownia.

- To było we wrześniu, a dzisiaj mamy styczeń kolejnego roku i dowiaduje się, że dzisiaj pan Paweł miał wjazd i sprawdzenie telefonu. Jak mówię: mogę mu tylko współczuć, bo przypuszczam, że nie ma w tym żadnej jego winy. Można dyskutować, czy pisanie do nieznajomych, których numerów się nie zna to jest dobry pomysł na spędzenie wieczoru niedzielnego, ale to jest kwestia etykiety, a nie kwestia prawna - podkreślał.

- Nie mam sobie nic do zarzucenia - podkreślał Hołownia. 

Całe nagranie polityka dostępne jest na Facebooku:

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (48)

wesolowesolo

56 2

ludzie chca rzadzil calym krajem a nie potrafia upilnowac swojej malej bazy danych... czy tez maja problem z fachowcami? Obecnie nie widze partii ktora jest kadrowo przygotowana do sprawowania wladzy. Juz mielismy tiry z gotowymi ustawami i sa one tak tajne ze do dzis nie zostaly odtajnione... 16:06, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HołodniaHołodnia

60 19

PO dostawiony kabareciaż z TVN 16:40, 09.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Niech Niech

8 10

Zamknie krzywom gembem. 16:46, 09.01.2022


PaboPabo

69 2

Tak obiektywnie, czy Hołownia nadaje się do czego kolwiek? . Posłuchajcie jego transmisji life w internecie , poziom merytoryczny wczesno szkolny. 17:13, 09.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LaloNLaloN

2 5

Skoro on był prawie Dominikaninem, to tam nabył poziom. 22:51, 09.01.2022


Hołownia.Hołownia.

50 6

Wybierzcie mnie, a obiecuje każdemu 1000 +
Tysiąc paczek chusteczek byście mogli ze mną popłakać :)

Pozdro Szymcio 17:33, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahaha

18 38

widać wyżej wpisy beneficjenta 500 + poziom IQ pawiana 17:48, 09.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

obywatelobywatel

4 0

A wiesz, że wszyscy którzy mają chociaż jedno dziecko biorą 500+? I nie ma znaczenia czy to lekarz, nauczyciel, polity, polski Janusz biznesu, czy ktoś bezrobotny. Wszyscy biorą. 19:06, 10.01.2022


obywatelobywatel

4 0

PS. Jeżeli nie byłeś tego świadomy, to pawian ma więcej IQ niż ty. 19:08, 10.01.2022


....

0 0

IQ można mieć większe, a nie więcej gamoniu. 10:06, 16.01.2022


BLe BLe BLe BLe BLe BLe

42 3

Panie szanowny. Są adresy IP i inne cudeńka , po których się namierza sprawcę w parę chwil a nie wszystkich, którzy tym czasie, w tym miejscu, potencjalnie i inne bla bla bla. PS. zgłosił Pan do prokuratury jak warszawscy „artyści” podczas „przedstawienia” na żywo w „teatrze” zbierali od widowni pieniądze na płatnego zabójcę kaczora????? Tak czy nie? Fakty proszę ! A nie , No kaczora to można ….. 17:48, 09.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WywrotowiecWywrotowiec

3 3

Kaczora nie tylko można ale nawet trzeba ! Podziwiać oczywiście 🤣 22:31, 09.01.2022


Kto to jestKto to jest

52 4

Hołownia to.wydmuszka. taka sama jak Palikot. Petru. Kolejny niby naprawiacze Polski. A tak naprawdę jest beksa bomolakal.kiedys na ekranie. Takie duże dziecko. Syndrom Piotrusia pana 17:49, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

666666

48 11

Weź chołownia, weź nie pier...,weź sie rozpłacz. 17:50, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

19 3

Nawet człowiek nie wiedział że mieszka ty tylu deb ili gotowych sprzedać starą dla paru groszy menelowego . 17:53, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RigelRigel

13 9

niestety taki mamy klimat ze przestepcy i inni niespelnieni przeniesli sie w wirtualny swiat internetu i tam grasuja niczym hieny na pustkowiach Afryki.
wszyscy cwani, madrzy poki ich cos nie dotyczy.
skoro co niektorzy tacy madrzy, to czemu coraz wiecej jest kradziezy z kont bankowych za posrednictwem komorek czy laptopow, linkow i smsesow?
madrzy poki was cos podobnego nie spotka, a duzo nie trzeba, chwila nieuwagi i by by maniurka.

dla mnie ta sprawa ma na celu osmieszenie Holowni, zniczcenie go jako ewentualnej konkurencji przy wyborach. w koncu mial dosc spore poparcie, wiec jego wyborcy lakomym kaskiem sa dla rzadzacych...
pozdr myslacych 18:36, 09.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tyletyle

6 0

ze jego wyborcow przejmuje PO a nie PIS ile PO mialo przed przyjsciem Tuska ok.14% a Holownia ponad 20 a popatrz teraz.Poparcie PIS utrzymuje sie na tym samym poziomie od lat plus,minus 4,5%. 19:25, 09.01.2022


REKLAMA

Pacjenci.Pacjenci.

25 6

Ale cennik wyszczególnione jakieś chamskie wpisy i łączenie z tym doktora brak słów, proszę tego tak nie zostawić panie doktorze. Nazwisko celowo przekręcił. 19:20, 09.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do pacjetndo pacjetn

5 0

Przecież to sam Doktor nagłośnił sprawę. Hołownia zgłosił na policję groźby karalne a Policja przystąpiła do czynności i zabezpieczyła wszystkie telefony z których były wysyłane wiadomości w danym dniu. Doktor poczuł się urażony i rozkręcił aferę. Poczytajcie sobie wszystkie doniesienia w tej sprawie bo na hej Mielec bym nie liczył. 08:02, 11.01.2022


KasiaKasia

20 11

Lecz Tyniec jak potrafisz a nie politykuj 20:09, 09.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

QweenQween

11 5

Kasia, a co masz do wyleczenia ? Głowa szwankuje ? 22:47, 09.01.2022


GilGil

22 4

Rysiek Petru 2.0 20:20, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

20222022

15 19

Hejt mielec jak PISie media nachalnie oczernia Holownie bo nie ma hakow jak na Tuska czy Kaczora 20:31, 09.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

....

3 4

Durny jesteś, czy udajesz? Za Hołownią stoją WSI. Każdy, kto ma choć odrobinę rozeznania w polityce o tym wie.
Tak właśnie stare komusze dziady robią młodym wodę z mózgu. 09:25, 10.01.2022


PegazusPegazus

2 1

PO wie o nim prawdę👍😂 13:46, 10.01.2022


POPISPOPIS

11 21

tzw doktor z tzw ortopeda z tzw szpitala się nudzi i w polytyke idzie 21:06, 09.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NomberNomber

5 5

Ty tyle wiesz, co a misce zjesz. 22:45, 09.01.2022


tyktyk

0 3

a tobie g... do tego co ktoś robi i jak zarzadza swoim czasem. A ty leniu nic nie robisz tylko w necie siedzisz. obowiązków nie masz? za robotę się weź, siebie pilnuj a nie kogos :) 08:27, 11.01.2022


xyzxyz

22 5

Dajcie spokoj z tym typem. Niech wraca do idola. 00:16, 10.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahaha

2 0

A co niedorozwoju ma do tego Idol ? 22:27, 10.01.2022


dajcie spokój Szymondajcie spokój Szymon

10 23

...nie wiecie ile dobrego zrobił na świecie, do mnie przemawiają jego argumenty. Kibicuję mu. I ma duże poparcie- już od dawna jego ruch jest trzecią siłą w sondażach, i ma mój głos!!!!👍👍
Hejterów się nie przekona, to tak jak z antyszczepionkowcami - wolą umrzeć niż się zaszczepić. 09:34, 10.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

toto

11 3

jest przystawka PO oni na to licza kto sie zrazil do PO zaglosuje na Holownie a potem cyk koalicja jak z Nowoczesna 10:11, 10.01.2022


qazqaz

3 6

Hołownia to PIS- bis- najlepiej mu wychodzą przemowy z ambony 13:53, 10.01.2022


sakelsakel

0 0

faktycznie , tyle zrobił na świecie. Bawił ludzi przed telewizorami, którzy oglądali tvn🤣🤣🤣 08:45, 17.01.2022


AaaaaaaAaaaaaa

10 10

Czy wiecie dlaczego ma tak wykrzywione usta, a bo go mamusi biła po gembie bo od małego pletł głupoty. 13:48, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cholownia to zdrajcacholownia to zdrajca

9 7

ten zdrajca narodu Polskiego nawet jak cos mowi to mu gebe wykrzywia z tego klamstwa 02:08, 11.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SpeedSpeed

2 0

Skoro skala wykrzywienia ryja, świadczy o prawdomówności, to przyglądnij się Morawieckiemu xDD 16:25, 13.01.2022


Krecik123456Krecik123456

6 1

Czemu oni wszyscy zawsze na tle książek nakręcają te swoje wypociny ?

Chcą wyglądać na mądrzejszych ?

Bardziej wiarygodnych ?

Dajcie kozę która nie będzie mówić będzie tylko żarła te książki a na nią zagłosuję bo w ludzi to już w ogóle nie wierze ! 07:20, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Andrzjepolej Andrzjepolej

7 2

Niech wy*** do Tvn zbowrotem 09:35, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HołowniaHołownia

4 5

mówi jasno, ale zwolennicy wiadomej partii nie dopuszczają takiego wyjaśnienia - muszą hejtować.
Tak jak hejtują antyszczepionkowcy - oni nie dopuszczają myśli, że szczepionki to wybawienie ludzi od śmierci. I wolą umrzeć niż się szczepić...i umrą w większości ...niestety - na takie myślenie nie ma lekarstwa. Czy ich żal ???...hmmmm..... 11:07, 11.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cholownia Turow ale cholownia Turow ale

5 2

Cholownia to zdrajca chcial zamknac badz sprzedac niemcom Turow ktory produkuje prad dla kilku mln.ludzi,i ogrzewa tys. mieszkac a teraz zima kilku ludzi mogloby nawet umrzec z niedogrzanych mieszkan badz innych komplikacji 01:43, 12.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ale bajkiale bajki

0 3

piszesz, jakieś niedorzeczności !! 09:29, 12.01.2022


stanstan

2 0

Jakie niedorzeczności nie jesteś na czasie, wejdź na yutube to dowiesz się co płaczek powiedział. 09:57, 12.01.2022


stanstan

4 5

Głosujcie na tego płaczka mającego mgliste pojęcie o polityce, a naprawdę będziecie wsówać szczaw i mirabelki. 09:55, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChlopczykChlopczyk

2 3

Nie wiem czemu ale jak patrzę na Holownie to.mi.sie płakać chce. Ta jego twarz tęskniąca za inteligencja i w pogoni za utraconym rozumem. Taki mamy chłopczyk z piaskownicy z wyrazem twarzy i zdziwienia że mu między zabawki zabrali.... 13:42, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsAs

2 5

Do lekarza z Mielca wy się weźcie w tym szpitalu do roboty a nie wypisywanie głupot ,bo za to wam płacimy a jak policja będzie to czytać to proszę sprawdzić o której te wiadomości były wysyłane i jak będzie to w godzinach pracy to proszę pozbawić tego lekarza prawa do zawodu dziękuje za uwagę 17:40, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

koko2koko2

2 2

na wymioty mi się zbiera jak słyszę takie brednie, jak ludzie słuchają te opowiastki, zwykłe bania luki, nic ciekawego, dno.................. 18:08, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mamziok Mamziok

1 2

Kto to jest ten kurdupel zwany *%#)!& 21:13, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%