Zamknij
REKLAMA

Spieki kwarcowe na blat łazienkowy - jaki jest koszt

20:24, 08.06.2022 | Materiał partnera

Spieki kwarcowe są wnętrzarskim hitem ostatniego roku. To materiał, który nie tylko może zdobić elewacje budynków. Znajduje on również wszechstronne zastosowanie we wnętrzach. Może stanowić okładzinę ścian czy podłóg. Znakomite będą też blaty kuchenne lub łazienkowe z tego materiału. Więc jeśli rozważacie właśnie ten konglomerat na blat w swojej łazience, z poniższego artykułu dowiecie się jak powstają spieki i jakie mają zalety oraz co jest ważne przy wycenie blatów z tego materiału.

Z czego powstają spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe są specjalnie przygotowaną mieszanką różnego rodzaju minerałów. Powstają z połączenia piasku kwarcowego, iłów łupkowych czy też skał granitowych. Bardzo często do mieszanki dodawany jest także odpowiedni barwnik. Cała mieszanka jest następnie wypalana w specjalnych piecach hybrydowych w temperaturze ponad 1200 stopni Celsjusza. Powstały materiał jest następnie cięty na wielkoformatowe płyty.

Taki proces produkcji zapewnia z jednej strony duże formaty płyt jakie możemy układać, a z drugiej strony są one bardzo lekkie i cienkie. Grubość płyt ze spieków kwarcowych to zazwyczaj ok 3 mm.

 Zalety spieków kwarcowych w łazience

Jeśli zastosujemy  spieki kwarcowe, łazienki w jakich są one blatem czy okładziną zyskają elegancki i nowoczesny wygląd. Jest to materiał bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Dlatego znakomicie sprawdzi się właśnie jako blat. Ponadto w bardzo wilgotnym pomieszczeniu jakim jest łazienka i przy częstym kontakcie z wodą, spieki kwarcowe sprawdzą się znakomicie. Nie wchłaniają ona wody przez co nie powstaną na nich odbarwienia czy nie rozwinie się pleśń.

Nie wielka grubość płyty ze spiekiem kwarcowym pozwoli też osiągnąć lekkość blatu łazienkowego. Osadzona w nim armatura będzie idealnie zlicowana. Jeśli ten sam materiał użyjemy także jako obłożenie ścian czy podłogi uzyskamy bardzo nowoczesną i elegancką łazienkę. A przy tym wykonaną z szalenie trwałych i odpornych materiałów.

Wycena blatu ze spieków kwarcowych

Aby dobrze zaplanować budżet i koszt inwestycji w spieki kwarcowe musimy znać rozmiary blatu jaki chcemy z nich wykonać. Najlepiej jeśli mamy projekt od architekta wnętrz ze szczegółowymi rysunkami. Tam z pewnością będzie naniesiony blat, zwymiarowany oraz oznaczony sposób jego montażu.

Następnie powinniśmy u dystrybutora wybrać konkretną płytę jaka nas interesuje i spełnia nasze oczekiwania. Finalny koszt całej inwestycji będzie zależał nie tylko od powierzchni blatu. Wpływ na cenę będą miały także: sposób wykończenia, ilość otworów na armaturę czy też sam sposób montażu. Warto mieć więc to wszystko ujęte i zaplanowane wcześniej tak aby zoptymalizować koszty i uniknąć przykrych niespodzianek.

Jeśli planujemy blat łazienkowy ze spieków kwarcowych warto już na etapie projektu wybrać wstępnie materiał by poznać w jakich rozmiarach występują dane płyty. Wtedy do wykonania blatu zakupimy optymalną ilość materiału i nie zostaniemy z naddatkiem. Do realizacji blatu ze spieków kwarcowych warto wybrać firmę, która nie tylko sprzedaje ten materiał ale ma również doświadczenie w jego obróbce i potrafi przedstawić nam swoje realizacje z udziałem spieków kwarcowych. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%