Zamknij

„Książę Pokoju” w Mielcu. Jasełka Amatorskiej Grupy Teatralnej z Trzciany

Kamila Bik Kamila Bik 10:43, 14.01.2026 Aktualizacja: 10:44, 14.01.2026
Fot. Parafia pw. WNMP w Trzcianie Fot. Parafia pw. WNMP w Trzcianie

Amatorska Grupa Teatralna działająca przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzcianie zaprezentuje w Mielcu jasełkowe przedstawienie pt. „Książę Pokoju”. Spektakl, który wcześniej spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności w Trzcianie i Dąbrowie Tarnowskiej, będzie można zobaczyć w niedzielę 18 stycznia w dolnym kościele parafii Ducha Świętego o godz. 15.30.

„Książę Pokoju” to poruszające jasełka przygotowane przez Amatorską Grupę Teatralną AGT z Trzciany, działającą przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W realizację spektaklu zaangażowało się blisko 60 osób – dzieci, młodzież i dorośli – których połączyła pasja do teatru oraz chęć wspólnego działania we wspólnocie.

Aktorzy z dużym zaangażowaniem wcielają się w swoje role, tworząc opowieść o narodzeniu Jezusa – Księcia Pokoju, przynoszącego światu nadzieję, pojednanie i miłość. Starannie przygotowana scenografia, nastrojowa muzyka oraz kolędy i pastorałki budują wyjątkowy klimat i skłaniają widzów do refleksji nad sensem świąt Bożego Narodzenia.

Przedstawienie było już wystawiane w Trzcianie oraz w Dąbrowie Tarnowskiej, gromadząc liczną publiczność z regionu. Każdy spektakl jest jednak nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale również okazją do niesienia pomocy. W czasie występów prowadzona jest zbiórka charytatywna na rehabilitację Tomasza, który po poważnym wypadku walczy o powrót do zdrowia. Dzięki temu jasełka stają się konkretnym znakiem solidarności i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Finałowy pokaz odbędzie się w Mielcu w parafii pw. Ducha Świętego. Spektakl „Książę Pokoju” zostanie zaprezentowany w niedzielę 18 stycznia 2026 roku o godz. 15.30 w dolnym kościele. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego przeżycia tego wyjątkowego wydarzenia i włączenia się w akcję charytatywną.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%