Zamknij
REKLAMA

Akcja pomocy dla małego Kacperka z Mielca

22:25, 12.12.2018 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Mielczanie starają się pomóc w leczeniu małego Kacpra. Urodził się 26.02.2017 i nic nie wskazywało by jego zdrowiu i życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Kilkanaście wizyt u lekarzy specjalistów. Godziny spędzone na poszukiwaniu jakiejkolwiek pomocy i zawsze jedna diagnoza - dziecko jest zdrowe. Podstępna choroba długo nie dawała o sobie znać.  Zaczęła się objawiać niepokojącymi symptomami. Ostatecznie stała się wyzwaniem dla lekarzy.

Nieoczekiwanie stan Kacperka drastycznie się pogorszył. Kacperek był na skraju wyczerpania. Został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala wojewódzkiego, gdzie po kilku dniach nieustannych badań, otrzymał diagnozę:  "Zespół Leigha…” – nieuleczalna, metaboliczna, bardzo rzadka choroba degeneracyjna o podłożu genetycznym, która każdego dnia sieje spustoszenie w  tak malutkim organizmie.  

Nieprzespane noce pełne łez, nieustanny strach, cierpienie, smutek i żal wypełniają każdy dzień, nie tylko bezradnych rodziców, ale także całą rodzinę.

Kacperek do funkcjonowania potrzebuje bardzo drogich produktów mitoceutrycznych o szerokim spectrum działania, które są na obecną chwilę jedyną formą wspierania walki z tą ciężka chorobą. Konieczna jest również rehabilitacja, stała opieka specjalistów oraz sprzęt specjalistyczny.

Jedynym ratunkiem dla Kacperka jest "terapia genowa" która w obecnej chwili jest w fazie eksperymentów. W momencie zakwalifikowania go do jednej z nich, rodzice muszą być przygotowani na niewyobrażalną sumę pieniędzy.

Trwa zbiórka pieniędzy dla Kacperka. Można pomóc wpłacając pieniądze na specjalne konto Fundacji Dzieciom.W portalu społecznościowym funkcjonuje także grupa wsparcia, na której prowadzone są internetowe aukcje dla małego mielczanina.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA