Zamknij

Słodkie sny!

10:15, 25.09.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:15, 25.09.2020

Relaksujący sen jest bardzo ważny Postęp naukowy i techniczny przyniósł wiele zmian i innowacji do naszego współczesnego świata. Mechanizacja ułatwiła nam codzienną pracę, ale nie oznacza to, że nasze życie stało się bezstresowe.

Słodkie sny!

Relaksujący sen jest bardzo ważny

Postęp naukowy i techniczny przyniósł wiele zmian i innowacji do naszego współczesnego świata. Mechanizacja ułatwiła nam codzienną pracę, ale nie oznacza to, że nasze życie stało się bezstresowe. W pracy czy w życiu prywatnym prawie każdy boryka się z różnymi trudnościami i problemami, których pokonanie wymaga dużo energii i często prowadzi do zdenerwowania i niepokoju. Po długich, męczących dniach pracy organizujemy, a nasz układ nerwowy potrzebuje zarówno odpoczynku, jak i relaksu. Głęboki, spokojny sen jest niezbędny do regeneracji organizmu, a mózg do przetwarzania zdarzeń i wydarzeń oraz ich wpływu na nas. Stres i napięcie często utrudniają lub uniemożliwiają nam zasypianie, a jeśli uda nam się zasnąć, jesteśmy niespokojni, czujni. Relaksujący sen jest warunkiem zdrowia, bo jeśli nie możemy tego zapewnić, budzimy się rano zmęczeni, wyczerpani. Długotrwałe zmęczenie może prowadzić do stresu, bólów głowy, złego nastroju, wysokiego ciśnienia krwi, problemów sercowo-naczyniowych i trawiennych oraz chorób. Nasz układ odpornościowy jest osłabiony, nasza zdolność zapamiętywania i koncentracji jest osłabiona, nasza skóra starzeje się i jest wiele innych szkodliwych skutków dla naszej kondycji fizycznej i psychicznej.


Jak stworzyć idealne warunki do snu? -Wskazówki dotyczące głębokiego snu


1. Jednym z najważniejszych warunków optymalnego wypoczynku jest posiadanie dobrej jakości i sprężystego łóżka i materaca oraz stosowanie pościeli i poduszek wykonanych z przyjaznego dla skóry materiału. Noś wygodną bawełnianą bieliznę nocną, aby dobrze się wyspać.
2. Często wietrz sypialnię! Zawsze utrzymuj świeże i czyste powietrze!
3. Najlepiej jak potrafimy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu w ciągu dnia.
4. Nie zaniedbuj też regularnych ćwiczeń! 5-7 godzin po południu to najlepszy czas na trening.
5. Zwróć także uwagę na temperaturę w sypialni, najlepiej niezbyt wysoką w pomieszczeniu, w którym kładziemy głowy do snu. Idealna temperatura to 16-20 stopni Celsjusza.
6. na 1 godzinę przed snem nie spożywać już ciężkich potraw, alkoholu ani napojów zawierających kofeinę!
7. Przyjemny prysznic lub kąpiel odpręża i odświeża, co również sprzyja spokojnemu senowi.
8. Spróbuj położyć się spać przed północą!
9. Nie zaleca się oglądania telewizji, filmów, telefonów komórkowych lub komputerów przed wieczornym odpoczynkiem, gdyż wibrujące światła zakłócają pracę mózgu i wywołują niepokój.
10., Za mało lub za dużo snu też nie jest zdrowe. Około 6-8 godzin (jeśli chodzi o głęboki i prawdziwie relaksujący sen) sen jest najbardziej idealny. Drzemki popołudniowe nie powinny trwać dłużej niż 1 godzinę.
11. Hałas dobiegający z ulicy lub sąsiadów utrudnia odpoczynek. Szczekanie samochodów, maszyn roboczych, psów czy głośne kłótnie sąsiadów mogą uprzykrzać nam noce. Nawet ciche, spokojne, mniej ruchliwe otoczenie nie jest wolne od hałasu. Hałasy wymagają dłuższego zasypiania i zwiększają ilość ćwiczeń podczas snu. Na szczęście jest już na to rozwiązanie. Na ścianach możemy umieścić panele(Lärm-schalldämmung)dźwiękochłonne, zasłony dźwiękochłonne przed oknami, a na podłogę wykładziny akustyczne, dzięki czemu możemy znacznie zredukować nieprzyjemne odgłosy i hałasy. Te elementy akustyczne wykonane są ze specjalnych materiałów, które dzięki swojej konstrukcji skutecznie pochłaniają dźwięk, dzięki czemu doskonale izolują dźwięk, a ze względu na wymagającą konstrukcję stanowią również estetyczne dodatki do domu.

Śpij jak kłoda!


Stres i niepokój można nazwać chorobami ludowymi naszych czasów. Oprócz objawów psychicznych i duchowych ich niekorzystne skutki fizyczne mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W naszym ciągłym, pełnym napięcia życiu codziennym, spokojny, harmonijny wypoczynek i spokojny sen są niezbędne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%