Zamknij
REKLAMA

Jak w Mielcu zgłosić szkodę OC do Ubezpieczyciela?

17:00, 10.06.2021 | Materiał partnera

Choć w większości przypadków staramy się jeździć uważnie, to jednak czasami możemy stać się uczestnikami kolizji lub wypadku drogowego. Wtedy musimy zadbać również o kilka ważnych formalności. Jak zgłosić szkodę z OC sprawcy? Jak zgłosić szkodę bez wzywania policji na miejsce zdarzenia?

Na te pytania odpowiedzą nam specjaliści Rydzowski Ubezpieczenia. Zapytamy ich jak krok po kroku zgłosić szkodę samochodową i czy są sposoby by przyśpieszyć ten proces.

 

Na początek wyjaśnijmy: czy zawsze jest konieczne wzywanie policji na miejsce zdarzenia?

Kiedy warto wezwać Policję do stłuczki?

Przede wszystkim z pomocy odpowiednich służb korzystamy, gdy rozmiar szkód jest znaczący. Wtedy niestety często dochodzi również do obrażeń lub urazów uczestników kolizji czy wypadku. Jeśli któryś z uczestników zdarzenia skarży się na dolegliwości- nie ryzykujmy i zadzwońmy na numer alarmowy.

Oczywiście może dojść do sytuacji, gdy uczestnicy kolizji mają różne zdanie co do jej przyczyn. Żaden z nich nie poczuwa się do winy. Specjaliści podkreślają, że wtedy wzywamy Policję. Dzięki temu unikniemy ewentualnych problemów z wypłatą należnego odszkodowania.  

 

OC i AC w Mielcu taniej nawet o 70%! [SPRAWDŹ NOWY FORMULARZ]

 

Kiedy nie musimy wzywać policji na miejsce kolizji?

Specjaliści wyjaśniają nam, że niekoniecznie musimy wzywać służby na miejsce zdarzenia drogowego. Policja w tym czasie może zająć się o wiele poważniejszymi wykroczeniami niż zarysowanie zderzaka na parkingu.

Jeśli zdarzenie nie jest groźne, samochody nie zostały poważnie uszkodzone i uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń- możemy zrezygnować z pomocy Policji.

Wtedy warto poprzestać na spisaniu odpowiedniego oświadczenia. Najlepiej oświadczenia sprawcy.

 

Co powinno zawierać oświadczenie sprawcy zdarzenia drogowego?

Oświadczenie podpisane przez sprawcę kolizji powinno zawierać poniższe dane:

 

- datę, miejsce i czas zdarzenia.

- dane osobowe uczestników kolizji. Ważne są tutaj adresy, numery telefonów i inne dane kontaktowe.

- informacje o samochodach uczestników: marka i model oraz numery rejestracyjne

- dane policy OC sprawcy: nazwa Towarzystwa i aktualny numer polisy na dzień szkody.

Specjaliści podkreślają też by szczegółowo, ale zwięźle opisać okoliczności i skutki kolizji. Należy opisać również uszkodzenia zarówno na pojeździe poszkodowanego jak i sprawcy.

 

Rób zdjęcia na miejscu kolizji.

Specjaliści ds. likwidacji szkód Rydzowski Ubezpieczenia zwracają również uwagę, by już na miejscu zdarzenia wykonać zdjęcia uszkodzeń - zarówno na samochodzie sprawcy jak i poszkodowanego. Fotografie powinno się wykonać pod paroma różnymi kątami. Dobrze jest, by choć na jednym zdjęciu była widoczna tablica rejestracyjna każdego auta.

 

Skąd wziąć wzór oświadczenia sprawcy?

Dzięki #RydzowskiTeam wiemy już, jakie informacje i dane powinny znaleźć się na oświadczeniu sprawcy. Każdy, kto skorzysta z najlepszych ofert ubezpieczenia w Mielcu otrzyma w biurze Rydzowski Ubezpieczenia gotowy wzór oświadczenia sprawcy.

Co jeśli jednak nie mamy go przy sobie lub nasz dotychczasowy agent nie dostarczył nam takiego oświadczenia? Wystarczy skorzystać z pomocnej strony bezpłatnego zgłoszenia szkody na nowym portalu rydzowski.pl

Znajdziemy tam wszystkie wskazówki i dane, jakie trzeba spisać na oświadczeniu sprawcy. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i w jednym miejscu znajdziemy wszystkie informacje: jak w Mielcu zgłosić szkodę OC do Ubezpieczyciela.

 

Jak szybko zgłosić samochodową szkodę OC do Ubezpieczyciela?

Dzięki specjalistom z #RydzowskiTeam wiemy już, kiedy wzywać Policję i jak w odpowiedni sposób przygotować oświadczenie sprawcy kolizji.

A czy możemy pominąć kolejki na infoliniach Towarzystw Ubezpieczeniowych, zaoszczędzić nerwy i cenny czas? 

#RydzowskiTeam bezpłatnie zgłosi szkodę za Ciebie!

 

W tym miejscu powinniśmy szczegółowo wytłumaczyć sposób zgłaszania szkód w każdym z kilkudziesięciu Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Jednak jak się okazuje w Mielcu można bezpłatnie zgłaszać i likwidować szkody bez starty czasu, pieniędzy i nerwów.

Specjaliści z biura Rydzowski Ubezpieczenia podkreślają, że jako nieliczni pomagają kierowcom zgłaszać szkody. Dbają również o zapewnienie samochodów zastępczych i prowadzenie korespondencji z Ubezpieczycielami. Jak sami mówią: „załatwiamy wszystko od A do Z”.

Czy każdy może skorzystać z bezpłatnego zgłoszenia szkody w Mielcu?

Zapytaliśmy specjalistów z biura Rydzowski Ubezpieczenia o szczegóły. Jak się okazało zupełnie każdy kierowca może liczyć na bezpłatną obsługę.

„Zapraszamy każdego, kto jest poszkodowany w kolizjach czy wypadkach drogowych”. #RydzowskiTeam wspiera każdego, nie trzeba być dotychczasowym Klientem Rydzowski Ubezpieczenia.

Jak bezpłatnie zgłosić szkodę w Rydzowski Ubezpieczenia?

Mamy kilka możliwości:

- możemy osobiście zgłosić się do biura Rydzowski Ubezpieczenia

- skontaktować się z działem likwidacji szkód. Pod numerem: 17 770 72 64 lub emailem: [email protected].

- wypełnić prosty formularz kontaktowy na stronie rydzowski.pl/zgloszenie-szkody

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%