Zamknij
REKLAMA

Jaki automatyczny napęd do bramy?

13:47, 25.09.2020 | Materiał partnera

Korzystanie z automatycznego napędu do bramy pozwala zwiększyć wygodę jej użytkowania. Obecnie wybierać można różne typy napędów do poszczególnych rodzajów bram. Na konkretny rodzaj automatyki do bramy warto decydować się już na etapie projektowania. W ten sposób znacznie łatwiej jest właściwe rozplanować oraz zamontować instalację, która będzie obsługiwała napęd.

Konstrukcja bramy

Gdy napędy bram skrzydłowych stosowane są do montowanej bramy, wówczas nie trzeba wykonywać dodatkowych prac. Przy wybieraniu napędów można postawić zarówno na takie, które są oferowane przez producentów konkretnego modelu bramy, ale można również samodzielnie dokonać wyboru napędu o znacznie lepszych parametrach.

Ważne jest również branie pod uwagę, że napęd powinien być montowany w bramie, która jest w dobrym stanie technicznym. Ma to bezpośrednie przełożenie na prawidłowe działanie napędu. Dodatkowo niewłaściwie funkcjonująca brama po zamontowaniu napędu może tworzyć niebezpieczeństwa podczas jej użytkowania. Zatem zanim zamontuje się napędy bram przesuwnych niezbędne jest sprawdzenie czy brama jest stabilna i sztywna. Jeśli nie sprawdzi się tego jak zamontowana jest konstrukcja bramy wówczas dochodzić będzie do odkształceń, choćby pod wpływem działania wiatru, które mogą nawet uniemożliwić działanie napędu bramy.

Niezbędne jest przy montowaniu napędu do bramy, która była już użytkowana, sprawdzenie czy nie ma ona usterek. W przypadku bram skrzydłowych warto sprawdzić, czy nie ma tarć. Skrzydła powinny poruszać się lekko. Ewentualne usterki trzeba naprawić zanim zacznie się realizować montaż napędu automatycznego.

Napęd do bramy w domu jednorodzinnym

W domach jednorodzinnych czy garażach stosowane są najczęściej lekkie bramy. Takie bramy rzadko przekraczają cztery metry długości czy dwa metry wysokości. Ze względu na ciężar bramy można podzielić na:
- lekkie
- ciężkie
- bardzo ciężkie.

Do lekkich bram napędy bram garażowych mogą być wybierane z kategorii tych posiadających Kilonii do bram o wadze nieprzekraczającej pięćset kilogramów.

Decydując się na stosowanie napędów w bramach skrzydłowych czy przesuwnych trzeba brać pod uwagę, że wymagają one zainstalowania przewodów, które pozwalają zasilać sterownik. Przewód musi być poprowadzony pod ziemią. Z tego powodu, gdy chce się zamontować napęd w użytkowanej już bramie trzeba liczyć się z koniecznością wykonania pracy ziemnych. Napęd będzie musiał być wyposażony również w dodatkowe okablowanie, które ma za zadanie zasilać lampy ostrzegawcze, domofony, fotokomórki.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA