Zamknij
REKLAMA

Książki dla dzieci - prorozwojowy prezent dla każdego malucha!

07:40, 02.06.2020 | materiały partnera

Dostajesz białej gorączki na myśl, iż po kolejnej urodzinowej imprezie Twojego dziecka mieszkanie znów zamieni się w przestrzeń opanowaną przez nowe zabawki, które prócz chwilowej rozrywki, nie zapewniają dziecku nic więcej? Pragniesz, aby maluch rozwijał się poprzez zabawę? Zasugeruj rodzinie i znajomym, aby tym razem zainwestowali w wartościowe książki dla dzieci.

 

1.   Książki dla dzieci - wiedza zapisana na kartach

2.   Najlepsze prezenty to książki dla dzieci

3.   Jak wybrać ciekawą książkę dla dziecka?

 

W dzisiejszych czasach nie sztuką jest kupić książkę dla dzieci. Półki w księgarniach aż uginają się pod ich naporem. Jednak gdy wybór padnie na pierwszą lepszą pozycję, może okazać się zupełnie nietrafiony. Na jakie książki dla dzieci postawić, by niechętnego do czytania malucha przemienić w prawdziwego mola książkowego?

 

Książki dla dzieci - wiedza zapisana na kartach

 

O rozwój malucha warto dbać od jego pierwszych chwil. Są osoby, które czytają książki swoim maleństwom, gdy te spokojnie rozwijają się jeszcze w łonie matki. W księgarniach bez trudu można znaleźć książki dla dzieci, które są dedykowane nawet kilkumiesięcznym maluchom. A co jeżeli kilkulatek nie chce czytać? Warto pamiętać o jednym, otóż dzieci naśladują dorosłych. Jeżeli dziecko ma okazję widzieć czytających rodziców, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, iż samo raczej nie będzie stroniło od ciekawej lektury. I jeszcze jedno! Czytanie książek to za każdym razem powinna być niesamowita przygoda, dziecko nigdy nie może postrzegać tego jako karę!

 

Najlepsze prezenty to książki dla dzieci

 

Wielu dorosłych popełnia błąd, myśląc, iż dla dziecka najbardziej trafionym prezentem jest kolejna zabawka prezentowana w najnowszych reklamach telewizyjnych. Zapewne maluch nawet się ucieszy, jednak radość ta potrwa co najwyżej tydzień, dopóki nie natrafi na jeszcze fajniejszą w jego mniemaniu grę czy nowocześniejszy zdalnie sterowany samochód. Prawdziwą wartość mają prezenty, które wpływają na rozwój malucha, a są nimi bez wątpienia książki dla dzieci.

 

Jak wybrać ciekawą książkę dla dziecka?

 

Jak każdy prezent, tak samo i książki dla dzieci, powinny być dobrze dopasowane do osoby, która ma zostać nimi obdarowana. Jeżeli dziewczynka interesuje się kucykami, to raczej nie będzie zbyt szczęśliwa, gdy pośród prezentów urodzinowych znajdzie biografię słynnego piłkarza, nawet jeżeli ona będzie w wydaniu przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Pierwsza zasada sukcesu, to wybrać książkę taką, która będzie adekwatna dla wieku malucha i jego umiejętności postrzegania świata, a zasada numer dwa brzmi - książka musi odpowiadać zainteresowaniom czytelnika. Jeżeli wybór będzie zbyt trudny, zawsze można poprosić o radę pracownika księgarni.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA