Zamknij
REKLAMA

Potrzebujesz wsparcia w problemach z łysieniem? Poznaj preparaty firmy Hairlust!

17.20, 23.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 17.20, 23.11.2022

Niektóre osoby, częściej mężczyźni niż kobiety, w pewnym momencie swojego życia zauważają, że włosów na głowie robi się coraz mniej. Fryzura się przerzedza, kosmyki stają się coraz cieńsze i słabsze. Znając tendencje starszych członków swojej rodziny mężczyźni najczęściej godzą się ze swym losem, kobiety zaś zwykle zaczynają z tym walczyć i szukać przyczyny – i słusznie! Jak robić to skutecznie i z sensem?

Przyczyn łysienia może być kilka i może ono dotknąć nawet najmłodszych! Warto dowiedzieć się więcej, w jaki sposób można to zahamować, a nawet wycofać. Z roku na rok jest bowiem coraz więcej badań i doniesień na ten temat, naukowcy prześcigają się w wynajdowaniu sposobów na ponowne pobudzenie mieszków włosowych do działania, a firmy takie, jak Hairlust komponują nowe skuteczne produkty. Lekarze często nie są z tą kwestią dobrze zaznajomieni, dlatego oprócz konsultacji z nimi, warto poszukać informacji we własnym zakresie.

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?

Najczęściej słyszy się o wypadaniu włosów z powodu stresu oraz niedoborów witamin i minerałów. Z tych przyczyn, niezależnie od płci i wieku, można stracić naprawdę sporą część swojej fryzury. U niektórych osób mogą występować przypadłości takie jak: łysienie androgenowe, telogenowe, plackowate czy bliznowaciejące. Niektóre z wymienionych chorób są bardzo trudne do leczenia, dlatego warto na początku skonsultować się z lekarzem, żeby zdiagnozować bezpośrednią przyczynę wypadania włosów i nie działać samemu na ślepo. Niezależnie od ostatecznej diagnozy, zawsze warto od razu zadbać o zbilansowaną dietę i zainwestować w sprawdzone tabletki na wypadanie włosów, np. Hair Formula Tablets marki Hairust, żeby od razu zapewnić sobie wsparcie w walce z łysieniem. Firma ta dzięki wprowadzaniu wielu innowacji staje się coraz bardziej popularna w Polsce i na całym świecie, a skuteczność oferowanych produktów mogą potwierdzić tysiące zadowolonych klientów. Kolejnym krokiem powinno być przyjrzenie się codziennemu napięciu. Jeśli od dłuższego czasu żyjecie w ciągłym biegu, lub doświadczyliście niedawno bardzo trudnej sytuacji – przyczyną wypadania włosów może być stres. Warto wtedy wdrożyć metody pomagające w jego redukcji, np. zwiększyć aktywność fizyczną, zadbać o kontakt z naturą, czy wprowadzić relaksacje, a jeśli sytuacja jest naprawdę trudna – spotkać się z psychologiem lub psychoterapeutą.

Jak chronić włosy osłabione wypadaniem?

Żeby wzmocnić przerzedzone włosy, trzeba działać kompleksowo. Nie wystarczy zadbać o zdrowie i ogólny stan organizmu. Lepsze i szybsze efekty da się uzyskać poprzez zapewnienie im również odpowiedniej troski. Poprzez suplementację można odżywić cebulki włosów, ale na wypadające włosy konieczne jest działanie od zewnątrz, żeby uniknąć uszkadzania tych pasm, które wciąż pozostają na głowie. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim włosy należy traktować łagodnie, rezygnując z inwazyjnych zabiegów, takich jak rozjaśnianie, koloryzacja czy modelowanie na gorąco, a także z upinania ciasnych fryzur i wiązania mocnych gumek do włosów. Czesanie zawsze zaczynajcie od końców, a dopiero potem stopniowo przesuwajcie się wyżej. Do  rozczesywania na mokro najlepiej zainwestować w silikonową szczotkę Wet Hair Detangler Brush z wyjątkowo gładkim włosiem. Nie wycierajcie intensywnie ręcznikiem wilgotnych włosów, bo to prowadzi do ich łamania. Natomiast w nocy najlepiej byłoby spać na poduszce obleczonej bambusową poszewką Silky Bamboo Pillowcase, której gładkie włókna nie zahaczają się o pasma, co redukuje mikrouszkodzenia łusek włosa.

Wybierz kosmetyki na porost włosów od Hairlust

Kolejna broń w walce z wypadaniem włosów to odpowiednio dobrane kosmetyki zawierające składniki o udowodnionym działaniu. Warto stosować regularnie zarówno szampon i odżywkę, jak i dopasowane maski, wcierki oraz naturalny peeling do skóry głowy. Firma Hairlust wypuściła serię produktów, których działanie skupia się właśnie na redukcji wypadania włosów oraz pobudzeniu mieszków włosowych. Szampon Grow PerfectTM Shampoo oprócz łagodnych substancji myjących zawiera w swoim składzie m.in. AnaGainTM  (ekstrakt z kiełków grochu) oraz olejek rozmarynowy, które pobudzają wzrost włosów, co zostało udowodnione klinicznie. W odżywce Grow PerfectTM Conditioner znajduje się dodatkowo kofeina – działa ona hamująco na hormon DHT, który jest przyczyną łysienia androgenowego u niektórych osób. Najpotężniejszą bronią jest jednak wcierka Grow Perfect™ Hair Growth Serum, do której oprócz powyższych składników dodano jeszcze CAPIXYL™, RootBioTec i Redensyl® - wszystkie razem zebrane w jednym preparacie skutecznie hamują wypadanie włosów oraz stymulują je do wzrostu. Efekty są widoczne już po kilku tygodniach. Jako dodatkowe działanie warto wdrożyć też regularne stosowanie peelingu do skóry głowy Scalp Delight™ Detox Scrub. Działa on odblokowująco na mieszki włosowe oraz stymuluje mikrokrążenie powodując ich lepsze odżywienie, a co za tym idzie – pobudza je do intensywnej pracy.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%