Zamknij

Gotowe domy - zobacz, jakie zapewniają możliwości!

artykuł sponsorowany + 10:42, 09.02.2021 Aktualizacja: 10:43, 09.02.2021

W przeszłości niewiele osób mogło pozwolić sobie na wybudowanie domu i zamieszkanie poza miastem. Głównym czynnikiem, które to uniemożliwiał, była zaporowa cena materiałów budowlanych. Dzisiaj jest zgoła odmiennie - domy można stawiać nie tylko taniej, ale i zdecydowanie szybciej. Jak to możliwe?

Czy można szybko wybudować dom?

Umożliwiają to domy szkieletowe, określane też jako domy modułowe, których ofertę znajdziesz pod adresem https://allegro.pl/kategoria/gotowe-domy-bez-dzialki-domy-modulowe-111714. Są coraz popularniejsze wśród nabywców, co nie dziwi, bo są tak proste w budowie, że mogą powstać już w jeden sezon. A dzięki temu, że mokre prace ograniczone są tu do minimum, nic nie stoi na przeszkodzie, aby określone prace wykonywać też w zimę. Nazywane są też jako domy kanadyjskie, ponieważ w tym północnoamerykańskim kraju są znane i chętnie wybierane od dawna. 

Gotowe domy - doskonała inwestycja!

To gotowe domy, o ciekawym wyglądzie (zobacz wybrane projekty, klikając w link https://allegro.pl/kategoria/gotowe-domy-bez-dzialki-111695). W całości wykonane są z drewna wysokiej jakości, co sprawia, że budynek ma nie tylko solidną konstrukcję, ale też piękny, niepowtarzalny wygląd. Elewacja zyskuje charakterystyczną prezencję, wyróżniając się na tle innych budowli. Wielu inwestorów decyduje się też na domy z bali (jak te pod linkiem https://allegro.pl/kategoria/gotowe-domy-bez-dzialki-domy-z-bali-111715), które również cechują się wieloma zaletami. Poznajmy je!

Jak zbudowane są domy szkieletowe?

Domy modułowe wyróżnia przede wszystkim konstrukcja nośna. Składa się w całości połączonych ze sobą bali drewna. Są najczęściej suszone komorowo. Konstrukcja jest bardzo prosta - składa się z pionowych słupów wtopionych w fundament i poziomo ustawionej belce. Oczywiście, muszą znajdować się od siebie w określonej, ustalonej wcześniej odległości. 

Nim powstaną ściany, w przestrzeniach między belkami wstawia się materiały o wysokim poziomie ochrony przed negatywnymi czynnikami: zimnem, hałasem, wilgocią czy pożarem. Najczęściej to styropian, pianka poliuretanowa lub wełna drzewna/mineralna. Często też dodatkowo wzmacnia się ściany, zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony, dokładając tam folie izolacyjne lub płyty gipsowe. 

Domy szkieletowe - dlaczego warto?

Wspomnieliśmy już trochę o najważniejszych zaletach domów kanadyjskich, do których zaliczamy dużą odporność na różne negatywne czynniki i ładny wygląd elewacji. To oczywiście nie wszystko, o czym warto wiedzieć. Na uwagę zasługuje też mocno konstrukcja szkieletowa stanowiąca podporę dla całego budynku. Ogromnym plusem jest też to, że budowa zajmuje bardzo mało czasu, zwłaszcza w porównaniu do konstrukcji stawianych tradycyjnie. Głównie dlatego, że nie wykonuje się tu praktycznie żadnych prac mokrych jak betonowanie czy murowanie. Łatwiej też zamontować instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. To wszystko sprawia, że przy sprawnym działaniu dom może powstać już w trzy miesiące!

A może dom z bali?

Domy szkieletowe stanowią dość nowe zjawisko w rodzimym budownictwie, zupełnie inaczej niż domy z bali, które już od dłuższego czasu są wybierane. To nie dziwi, bo podobnie jak domy modułowe są szybkie w budowie, trwałe i oszczędne w utrzymaniu. Zachwyca wygląd ich elewacji, który jest niepowtarzalny. Drewno jako bardzo szlachetny materiał zapewnia przyjemną atmosferę. 

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na dom szkieletowy, czy z bali, mamy pewność, że będzie to dobry wybór. Budynki są oszczędne, szybkie w budowie i zachwycają pięknym wyglądem. Budowa nie trwa długo, możemy więc wprowadzić się do nich niemalże “od razu”. Gotowe domy bez działki znajdziemy na Allegro.pl. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%