Zamknij
REKLAMA

Mielczanie w lidze organizacji pozarządowych

10:37, 05.10.2020 | Materiały partnera

Wraz z koleżeństwem z Fundacji Klub Młodych Liderów miałem okazję uczestniczyć w lidze organizacji pozarządowych, która odbywała się w Falentach pod Warszawą. 

Liga NGOs to nowoczesna forma rozwoju dla liderów lokalnych społeczności. To innowacyjny program, którego celem jest rozwój, upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego. Zajęcia były prowadzone przez liderów organizacji społecznych, polityków, trenerów, influencerów oraz ekspertów wspierających działalność trzeciego sektora.

Uroczysta inauguracja ligi odbyła się w listopadzie 2019 a cały program zakończył się tygodniowym projektem społecznym w sierpniu oraz „szkołą letnią” w październiku 2020. Na Program składało się też kilka weekendowych zjazdów, w trakcie których uczestnicy brali udział w wykładach, szkoleniach, warsztatach i debatach. Do programu zgłosiło się pół tysiąca osób, z czego po 3-etapowej rekrutacji wyłoniono 120 osób i podzielono je na 3 ligi: Junior, Akademicką i Senior. 

Co mielczanie wynieśli ze swojego pobytu w Lidze NGO’s? Najistotniejszą wartością dodaną była wymiana doświadczenia i nawiązanie współpracy z przedstawicielami organizacji pozarządowych z różnych rejonów Polski. Szkolenia z zarządzania zespołem, fundraisingu, modeli biznesowych, dotacji i grantów pomogą nam w lepszym zarządzaniu naszymi organizacjami i w skuteczniejszym docieraniu do sponsorów. Warsztaty i szkolenia z przemówień publicznych, savoir-vivre i protokołu dyplomatycznego pomogą nam w lepszej komunikacji ze społecznością, innymi organizacjami oraz partnerami biznesowymi. A wszystko to, żeby móc realizować coraz lepsze projekty dla dobra mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego.

Organizatorem Ligi NGOs jest posiadająca wieloletnie doświadczenie Fundacja Życie. Program jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, więc z racji tego uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów poza dojazdem do miejsca szkolenia. Organizatorzy właśnie rekrutują do kolejnej edycji Ligi NGO’s, która odbędzie się w przyszłym roku. Jeśli ktoś s Was widzi swoją przyszłość w organizacjach pozarządowych lub samorządzie to zachęcam do zgłoszenia swojej aplikacji do Programu. Rekrutacja trwa do 12 października. Więcej informacji pod adresem: https://ligangos.pl/

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%