Zamknij
REKLAMA

Dzielnicowy na wolnym rozpoznał poszukiwanego do 2-letniej odsiadki

11:06, 04.07.2022 | dw
Zdjęcie ilustracyjne.
REKLAMA

Dzielnicowy, w dniu wolnym od służby, rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. 40-latek, po informacji od dzielnicowego, został zatrzymany przez patrol na Rynku starego miasta. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu zostanie przetransportowany do zakładu karnego.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dzielnicowi mają również wiedzę o osobach poszukiwanych w ich rejonie służbowym.

- Wczoraj dzielnicowy, który przebywał na dniu wolnym od służby, rozpoznał mężczyznę poszukiwanego do zakładu karnego - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

- Poszukiwany ukrywał się przed organami ścigania. Mimo kilku prób, funkcjonariusze nie zastali go w miejscu zamieszkania. Dzielnicowy widząc poszukiwanego, od razu powiadomił dyżurnego mieleckiej komendy. Policyjny patrol zatrzymał mężczyznę. To 40-letni mieszkaniec Mielca, który decyzją sądu powinien spędzić z zakładzie karnym 2 lata - dodaje rzecznik mieleckiej policji.

Poszukiwany w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzona karę pozbawienia wolności.

[ALERT]1656925589331[/ALERT]

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%