Zamknij
REKLAMA

Akcja drogówki w czasie meczu. Domagał się tego mieszkaniec

12:36, 24.11.2021 | DW
REKLAMA

Podczas sobotniego meczu piłkarskiej ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec - Lechia Gdańsk doszło do interwencji policjantów wydziału ruchu drogowego na ulicy Ossolińskich, która sąsiaduje ze stadionem. Mundurowych wezwał mieszkaniec Mielca.

Mecz piłkarzy Stali na Stadionie Miejskim w Mielcu w sobotę obejrzało ponad 4 tysiące widzów, wielu przyjechało samochodami. Kolejny raz ulice wokół stadionu zostały zastawione autami. 

Podczas meczu do policjantów zabezpieczających spotkanie podszedł mieszkaniec Mielca. Wskazał na ulicę Ossolińskich i oczekiwał, że mundurowi sprawdzą jak zaparkowane są tam pojazdy. Na miejsce przyjechał patrol policyjnej drogówki, który wyliczył ponad 20 samochodów pozostawionych niezgodnie z przepisami. Kierowcy tych aut mogą teraz spodziewać się wezwania na mielecką Komendę Powiatową Policji. 

To nie pierwszy raz, gdy policjanci w ten sposób interweniują w czasie meczów piłkarskich na Stadionie Miejskim. Wokół obiektu brakuje parkingów. Tych może nieco przybyć wraz z oddaniem do użytku nowej hali sportowej. Ten obiekt będzie mógł pomieścić trzy tysiące widzów, co także będzie powodowało problemy z parkowaniem. Przybędzie również wydarzeń sportowych przy Solskiego.

O kłopotach komunikacyjnych wokół stadionu mówi się od lat. Jeszcze prezydent Daniel Kozdęba obiecywał mieszkańcom zajęcie się ta kwestią. Rozwiązaniem miałoby być udostępnianie parkingów przy ulicy Sportowej wraz z wyraźnym oznakowaniem dojazdów do tego miejsca, które miało pojawić się na dojazdach do stadionu. To działanie miało też być odpowiedzią na zastawianie ulicy Kusocińskiego w okresie pracy letniego kąpieliska MOSiR. Żadne znaki nie zostały ustawione.

Mielczanie sugerowali także, że Miejska Komunikacja Samochodowa mogłaby uruchamiać biletowane linie specjalne z okazji meczów, co ułatwiłoby dotarcie na mecz chociażby z osiedla Smoczka. Skończyło się na apelach. Nikt nie podjął takiej inicjatywy. 

[ALERT]1637753807238[/ALERT]


 

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%