Zamknij
REKLAMA

Żłobki i przedszkola z oczyszczaczami powietrza

07:50, 29.07.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Łącznie czterdzieści oczyszczaczy powietrza trafiło w ostatnich dniach do wszystkich miejskich żłobków oraz przedszkoli. We wtorek oficjalnego przekazania oczyszczaczy do Przedszkola Miejskiego nr 9 w Mielcu dokonała wiceprezydent Mielca Adriana Miłoś. W przekazaniu uczestniczyli również Koordynator ds. przedszkoli Barbara Grzech oraz Jakub Nawalany z Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Pomysł na oczyszczacze powietrza zrodził się rok temu. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski zaznaczał wówczas, że to właśnie przedszkola i żłobki wymagają szczególnej uwagi i trzeba dążyć, by były coraz bezpieczniejsze, także pod kątem jakości powietrza. Wtedy też, pierwsze cztery oczyszczacze pojawiły się w Żłobku Miejskim nr 3 w Mielcu. Cel jest jeden – poprawić powietrze w miejscach, w których na co dzień przebywają najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

– Tak jak zapowiadałem rok temu, dołożyliśmy wszelkich starań, by oczyszczacze trafiły do wszystkich placówek i tak się właśnie stało, z czego bardzo się cieszę. Liczę, że będą miały pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci – mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Zakup oczyszczaczy powietrza nie był potrzebny w przypadku nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 20, gdzie są już wbudowane odpowiednie filtry czyszczące powietrze. Wszystkie inne placówki wzbogacone zostały oczyszczaczami, a ich liczba zależna jest od wielkości przedszkola oraz żłobka.

– Oczyszczacze powietrza neutralizują cząsteczki wirusów i bakterii, co w dobie pandemii było bardzo mocnym argumentem przemawiającym za zakupem oczyszczaczy do wszystkich miejskich żłobków i przedszkoli – zaznacza Adriana Miłoś. – Oczywiście niezmiennie ważne jest przestrzeganie obostrzeń – systematyczna dezynfekcja rąk, zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych, zachowywanie bezpiecznej odległości społecznej. Myślę, że oczyszczacze powietrza, jako forma poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, jest bardzo dobra – mówi na zakończenie wiceprezydent.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

boryna boryna

8 1

ale jak to przecież w mielcu mamy doskonałe powietrze, normy się zgadzają 08:50, 29.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LikoLiko

2 1

Która fabryka lub dom w Mielcu produkuje koronowirusa ? 13:16, 29.07.2020


HeroHero

2 0

No cóż zgodnie z obietnicami przedwyborczymi Ci co trują mają się dobrze 16:22, 31.07.2020


Pomysł OKPomysł OK

10 1

Załoga przeszkolona z obsługi? Filtry na wymianę zakupione? Trzeba pamiętać że mogą przynieść więcej szkody niż pożytku gdy są nieodpowiednio używane. 09:37, 29.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obsługaobsługa

2 1

filtry się raz do roku, przed świętami, wytrzepie i wypierze w 90st., kto by tam marnował pieniądze na zakup nowych 18:18, 29.07.2020


Zamiast walczyćZamiast walczyć

5 0

o czyste powietrze w Mielcu z liderem lokalnej ekologii to oni kupują oczyszczacze powietrza.... Ludu świata ! Kto za to zapłacił i kto będzie płacić co miesiąc za wymianę filtrów ? Jak nie będą zmieniać systematycznie filtrów to efekt będzie ale odwrotny do zamierzanego - dzieci będą bardziej chore....
Kosztami zakupu i wymiany filtrów OBCIĄŻYĆ lokalnego lidera ekologi !! 23:04, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeroHero

3 0

Pytanie do fachowców zUM:
Ile mamy żłobków ?A ile w nich sal?
Ile mamy przedszkoli? A ile w nich sal?
40 oczyszczaczy to kpina Szanowna Pani Prezydent
To są właśnie fachowcy od wszystkiego ,czytaj od niczego
Będziecie przedstawiać z sali do sali bez zmiany filtru i to wtedy będzie pandemia!!!!!!! 16:11, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA