Zamknij
REKLAMA

Aktywna profilaktyka społeczna policji we współpracy z mieleckimi instytucjami

11:52, 31.10.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

Miesiąc październik dla mieleckich policjantów był bardzo aktywny i obfitował w wiele ciekawych spotkań z mieszkańcami Mielca i całego powiatu. Funkcjonariusze spotykali się z dziećmi, młodzieżą oraz osobami starszymi. Wszystko po to, żeby dbać o bezpieczeństwo.

W Zespole Szkół w Padwi Narodowej odbyła się debata ewaluacyjna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w domu, w szkole oraz na drodze”. W spotkaniu zainicjowanym przez Komendanta Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym nadkom. Rafała Szczecinę udział wzięło wielu gości. Z dziećmi i młodzieżą rozmawiali Komendant OSP Padew Narodowa Piotr Kędzior, Marek Czerw z OSP Jaślany oraz policjantki zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii KPP Mielec sierż. szt. Magdalena Skulimowska oraz st. sierż. Ewelina Ziemba. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz odpowiedzialność prawna osób nieletnich za czyny karalne. Strażacy ochotnicy przeprowadzili także zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozmawiali o profilaktyce przeciw czadowi.

Policjanci odbyli również spotkanie z seniorami w Spółdzielczym Domu Kultury w Mielcu, które jest wynikiem współpracy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dyrektor i przedstawiciele ZUS w Mielcu w bardzo interesujący sposób omawiali sytuacje zagrażające bezpieczeństwu osób starszych. Dużą uwagę seniorów przyciągnęło narzędzie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, której sposób działania wyjaśniła st. sierż. Ewelina Ziemba. Korzystając ze sprzętu multimedialnego policjantka pokazała osobom starszym, jak zaznaczać zagrożenia na mapie korzystając z internetu.

Spotkanie dla dzieci i młodzieży z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbyło się w Szkole Podstawowej w Złotnikach. Przedstawiciel KRUS Stanisław Pazdro zaprezentował film inscenizujący bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na wsi podczas prac rolniczych. Profilaktyk społeczny rozmawiał z dziećmi o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz uświadamiał o odpowiedzialności dorosłych w kwestii korzystania z maszyn i urządzeń rolniczych przez dzieci.  

Funkcjonariusze mieleckiego wydziału prewencji nadal prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wiele szkół, zainteresowanych współpracą, zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach i przedszkolach. Policjanci chętnie odpowiadają na każde zaproszenie chcąc zadbać o świadomość i poczucie bezpieczeństwa, jak największej liczby mieszkańców powiatu mieleckiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA