Zamknij

Dofinasowanie do wymiany kotłów w gminie Mielec. Jak je uzyskać?

13:01, 14.10.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:43, 21.10.2020

Projekt „Pozbądź się smogu w Gminie Mielec (kotły gazowe i ogrzewanie biomasą)” polega na wymianie kotłów węglowych na nowoczesne jedno lub dwufunkcyjne kotły gazowe. Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy gminy Mielec.

Czym jest niska emisja? Najprościej mówiąc niska emisja to wypuszczanie do środowiska różnych trucizn, które utrzymują się w powietrzu tuż nad ziemią, zanieczyszczają je, a wraz z opadami przedostają się do wody i gleby, powodując skażenie żywności. Zanieczyszczenia te pochodzą najczęściej z kotłowni węglowych i pieców grzewczych w naszych domach, szczególnie tych przestarzałych i nieszczelnych.

Problemem jest też spalanie w tych piecach różnego rodzaju śmieci. Niska emisja ma bardzo niekorzystny, a czasem wręcz zabójczy wpływ na nasz organizm. Jest powodem wielu chorób układu oddechowego, alergii, bólów głowy, układu krążenia, chorób wątroby, chorób skórnych, zaburzeń hormonalnych a nawet nowotworów. 

Aby zniwelować poziom niskiej emisji Gmina Mielec realizuje na swoim terenie dwa dofinansowane z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego projekty, w ramach których wymieniamy stare, nieefektywne źródła ciepła. 

Projekt „Pozbądź się smogu w Gminie Mielec (kotły gazowe i ogrzewanie biomasą)” polega na wymianie kotłów węglowych na nowoczesne jedno lub dwufunkcyjne kotły gazowe. Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy gminy Mielec. Za całość inwestycji polegającej na montażu kotła wraz z niezbędnymi elementami składowymi instalacji oraz jego utrzymaniu (przeglądy i konserwacja) przez okres 5 lat odpowiada Gmina, a mieszkaniec ponosi maksymalnie do 50% kosztów całej inwestycji.

Dla tych mieszkańców, którzy nie mają na działce gazu ani przyłącza gazowego przewidziany jest projekt „Pozbądź się smogu w Gminie Mielec (kotły na ekogroszek)” polegający na wymianie starych źródeł ciepła na nowoczesne kotły opalane ekogroszkiem. 

Oba projekty są w fazie realizacji, a o montażu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem 17 774 56 30.

Zapraszamy do skorzystania z projektu i zachęcamy do zadbania o zdrowie swoje i najbliższych. Ilość miejsc jest ograniczona.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%