Zamknij
REKLAMA

Uczennica z Radomyśla wśród najlepszych

11:22, 13.02.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Gabriela Wałęga z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim znalazła się w gronie 220 zdolnych i pracowitych uczniów, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/20.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w dniu 4 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Gabriela Wałęga wzięła w niej udział, gdyż uzyskała najlepsze wyniki w nauce wśród wszystkich uczniów technikum radomyskiego Zespołu Szkół, jest sumienna, pracowita i zaangażowana w życie szkoły. Ponadto jest osobą bardzo wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka.

Jej empatię i poświęcenie dla innych potwierdza udział w akcjach charytatywnych na rzecz różnych środowisk i instytucji. Czynnie włącza się we wszelkie akcje podejmowane przez samorząd uczniowski, np.: Zaduszki Radomyskie, Mikołajki, Szkolne spotkanie opłatkowe.

Jako stypendystka, znalazła się na długiej liście uczniów radomyskiej placówki, którzy w poprzednich latach byli laureatami tej prestiżowej nagrody. - Każdego roku Zespół Szkół promuje najzdolniejszą młodzież, która może pochwalić się wysokimi wynikami i osiągnięciami w różnych dziedzinach. Stawiamy na szkolnictwo zawodowe, więc wśród wyróżnionych są laureaci olimpiad i konkursów o tematyce ekonomicznej bądź informatycznej. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy, że znalazła się w gronie wyróżnionych, wśród wielu wybitnych uczniów podkarpackich szkół i życzymy jej dalszych sukcesów, spełnienia marzeń i realizacji planów życiowych – przekazuje grono pedagogiczne szkoły.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom szkół kończących się maturą. Mogą się o nie ubiegać ci, którzy dostali promocję z wyróżnieniem i najwyższą w szkole średnią ocen lub mają szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskują w niej najwyższe wyniki. Warunkiem sukcesu jest dobra organizacja czasu i systematyczna praca.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Śliczna!Śliczna!

1 0

Kochał by ją, pieścił i przytulał, dzień i noc ? 19:37, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA