Zamknij
REKLAMA

1,5 miliona dla radomyskich szkół i uczniów

19:05, 20.09.2018 | K.S.
Skomentuj
REKLAMA

„Łączymy siły - działamy! Partnerski program kształcenia kompetencji kluczowych w 12 szkołach Gminy Radomyśl Wielki” – to nazwa projektu realizowanego od sierpnia w szkołach podstawowych na terenie radomyskiej gminy.

- Środki na realizację projektu, a jest to niebagatelna kwota 1,5 mln zł, pozyskaliśmy z funduszy unijnych. Dzięki tym pieniądzom zorganizujemy dodatkowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy, a także szkolenia dla nauczycieli. Ponadto 12 szkół zostanie doposażone w kolejne pomoce dydaktyczne – informuje burmistrz Józef Rybiński.

Projekt realizowany jest w partnerstwie Gminy Radomyśl Wielki i Stowarzyszenia „Nasza Gmina”. Ze strony gminy udział biorą wszystkie podstawówki, a ze strony Stowarzyszenia Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej i Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Pniu.

Na co dokładnie przeznaczone zostaną pozyskane pieniądze?

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano cztery zadania: doskonalenie umiejętności i kompetencji 111 nauczycieli - przewidziano trzy formy szkoleń, łącznie 714 godzin; ponadto program rozwijania i kształtowania kompetencji kluczowych - zadanie polega na zorganizowaniu w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku zajęć dodatkowych we wszystkich szkołach dla 636 uczniów. Łącznie zostanie zrealizowanych 8.046 godzin zajęć dodatkowych.

W planie jest także doposażenie 12 szkół w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnej) oraz wyposażenie pracowni przedmiotów przyrodniczych w 7 szkołach o łącznej wartości 645.293,65 zł.

Ostatnim elementem jest program dla 38 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, który obejmuje zakup specjalistycznych pomocy dydaktycznych i realizację zajęć dodatkowych dla 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Pniu.

Projekt będzie realizowany aż do 2020 roku. Z własnej kasy gmina wyłoży jedynie 76 tys. zł.

(K.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA